Jaka Sztuka walki bedzie dla mnie dobra?

GANGSTA286

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
GHETTO
czesc mam 20 lat 190 cm wzrostu i 75 kg i sie tak zastanawiam , jaka sztuka walki by byla dla mnie dobra , lub jaki sport walki lub combat . Dodam ze jestem z okolic Rybnika.


Pozdrawiam
 

Kaj

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2008
Posty
294
Punkty reakcji
28
Ja Ci karate polecam. Osobiście ćwiczę karate kyokushinkai już 6 lat. Różnica między karate, a boxem jest taka, że boxerów na zawodach karate nie widujemy, a karatecy na zawodach boxu, co jakiś czas się pojawiają. ;)
 

milusinka11

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2007
Posty
217
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
miasto z ludźmi.
trochę sprecyzuj swoje możliwości i upodobania :)
jeśli jesteś z okolic rybnika, możesz rozejżeć się za capoeira, na pewno coś jest, nawet znam trenera który tam prowadzi treningi. jak chcesz bliższe info to wal ;p
 

Maciekk92

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Właśnie, tak jak mówi milusinka11 jakbyś podał jakieś głębsze informacje to by było łatwiej :) np jaki styl by Cie bardziej interesował? chwytany(judo, bjj) czy uderzany(boks itp) bo wzrost i waga to nie wszystko
 

milusinka11

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2007
Posty
217
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
miasto z ludźmi.
gorzej ze wzrostem, wagę można regulować odpowiednio do upodobań :)
jakie masz warunki fizyczne? lubisz biegać? jeśteś wytrzymały czy raczej nie?
 

artemis00

I feed on AnimeFilia
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 655
Punkty reakcji
26
Wiek
30
Miasto
mwo
Karate Kyokushin radzone przez Kaj jest dla wszystkich,ale treningi wymagają dość dużej siły.Patrząc na twój wzrost myślę,że ta sztuka walki byłaby dla ciebie najlepsza.
BTW:Znalazłem dla ciebie oddział w Rybniku
Kyokushin Rybnik
 

ProName

Nowicjusz
Dołączył
29 Sierpień 2009
Posty
12
Punkty reakcji
0
Karate Kyokushin na początek a potem pogłębiaj sie w sztukach walki i ćwicz a będzie z ciebie mistrz xD.
Ja tranuje Karate Kyokushin-Kan ok.roku i mam zamiar zapisać sie na boks.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
zależy co lubisz i po co chcesz trenować, czy ma być to walka jako uprawianie sportu czy sztuka dla sztuki czy konkretnie samoobrona. wtedy dopiero polecam na wybranie konkretnej sztuki walki i przejść się na początek na 1 czy 2 lekcje zobaczyć jak to wygląda w praktyce. osobiście polecam: karate, KB, boks, judo czy krav magę ale tak jak mówię to zależy od upodobań i celu trenowania.
 

madx

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
Ja polecam Muay Thai. Sport konkretny i twardy, daje wiele satysfakcji a do uprawiania MT masz świetne warunki, wysoki i do tego nie jesteś ciężki. Wie na zawodach nie jesteś od razu na straconej pozycji. Do tego zdobędziesz tam przydatne umiejętności do ewentualnej samoobrony.
 
Do góry