Jaka praca dla poligloty?

Thirsty

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, skończyłem drugi rok Stosunków Międzynarodowych, taki kierunek że można pracować wszędzie czyli nigdzie :p

Nie zastanawiałem się nad tym nigdy jednak mam dodatkowy plus że znam 4 języki obce biegle a 5-ego się uczę czyli po skończeniu studiów będę znać pięć :>

I teraz mam takie pytanie do Was bo jestem ciekaw Waszych opinii, czy poliglota po kierunku humanistycznym takim jak mój ma duże szansę znaleźć dobrą pracę, jeśli tak to gdzie, w jakich sektorach, jako kto itd :p

Piszcie swoje doświadczenia, może znacie takie przypadki, podajcie przykłady jakichś stanowisk na których taka osoba może pracować oraz które będą najlepsze i najlepiej płatne :D

Liczę na Wasze opinie, pozdrawiam!
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Mnie bardzie ciekawi jak nauczyłeś się tych języków i jakich:)
A co do pytania... to wydaje mi się że w administracji państwowej, a przede wszystkim rządowej. W korporacjach dużych firm, które prowadzą intensywną wymianę handlową z zagranicą. Po za tym ogólnie jako tłumacz. Media jeszcze nasuwają mi się na myśl, po za tym to już nie wiem.
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
W NATO jako tłumacz. Tam potrzebują takich poliglotów. :) Ciężko się dostać, ale warto. I mówię to całkiem poważnie. :)
 

joanna104

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2010
Posty
36
Punkty reakcji
0
Polecam jeszcze w trakcie studiów robić jak najwięcej staży międzynarodowych!

Zobacz na strony NATO - oni co roku robią nabór na staż na dwie sesje jesienną i wiosenną, staże są płatne, więc naprawdę warto. Dodatkowo staż w strukturach Unii Europejskiej. Możesz też postarać się wyjechać na staż do jakiejś placówki dyplomatycznej (to już bezpłatnie, więc w granicach możliwości finansowych).

Najlepiej też, jeśli zrobisz sobie odpowiednie certyfikaty potwierdzające znajomość tych języków. Prawda jest taka, że mało kogo zainteresuje Twoje bogate CV nie poparte żadnymi dokumentami...

Myślę, że dobra znajomość kilku jeżyków to duży kapitał, ale na pewno nie wystarczy do zdobycia dobrej pracy od razu po studiach.
Dlatego zadbaj już teraz o doświadczenie - staże międzynarodowe to najlepszy pomysł moim zdaniem. A do profesjonalnych tłumaczeń nie starczą dobre chęci. Znajomość języków musi być potwierdzona...
 
B

benjamima

Guest
hmm.. skoro tak dobrze idzie Ci nauka języków, że znasz pięć, może warto byłoby się zatrudnić w jakiejś szkole języków obcych jako nauczyciel ? :) Ostatnio szukałem po sieci info odnośnie szkół, i sporo pozytywnych opinii widziałem o szkole AXON. Między innymi, ma 15 letnie doświadczenie jako szkoła międzynarodowa ( w Europie ). A w Polsce otwierają coraz więcej placówek ( min Kraków, Wieliczka, Bielsko-Biała ), więc pewnie potrzebują ludzi :) To by chyba pasowało do Twoich zainteresowań ? :p
 

Jerzy Ciesielski

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2010
Posty
45
Punkty reakcji
2
Mozesz tez zaczac prace w wielojezycznym callcenter. Natomiast zeby odpowiedziec na ptanie dotyczace pracy w charakterze tlumacza w NATO lub placowce rzadowej zakladam ze trzeba by miedzy innymi wiedziec na jakim poziomie znasz poszczegolne jezyki.
 
Do góry