Jaką płytę ostatnio przesłuchaliście?

raethe

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
130
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Kraków
Generalnie trochę mnie dziwi, że są tacy mało popularni w naszym kraju.

Teraz przerabiam dalej Ayreon, ale płyta "Into The Electric Castle".
Fabuła s-f.
Obczaimy co to tutaj mamy.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Dawno już o nich słyszałem. Większość ludzi, których znam i którzy słuchają rock'a/metalu też zna ten zespół. Osobiście jednak nie przepadam z Porcupine Tree.

Ozzy Osbourne - Scream. Mój ulubiony wokalista znowu w akcji :D Widać, że facet się nieźle trzyma i nadal potrafi zrobić świetny album. Stary-nowy Ozzie można powiedzieć. Gorąco polecam.

Static-X - Cult of Static. Z ciekawości zabrałem się za ich dyskografię i ten album jakoś najbardziej przykleił mi się do playlisty. Mniej elektroniki więcej gitar. Oprócz ich albumu live to płyta, która najbardziej przypadła mi do gustu.

Intronaut - Valley of Smoke. Niesamowicie klimatyczny album z dużą dawką energii i chilloutu. Jakoś udaje się tej kapeli połączyć tak skrajne rzeczy. Po przeczytaniu zachęcających recenzji nie zawiodłem się.

Free - Live! Koncertówka jednej z najbardziej znanych kapel rockowych. Kilka utworów w wersjach niedostępnych na "zwykłych" wydawnictwach. Niby takie małe coś a cieszy. Można ten zespół poznać jakby na nowo.

Astrosoniq - 2009 Quadrant. Połączenie psychodelicznego rocka i niskostrojonego stoner'a. Miodzio :D
 

Zuetamiush

Bywalec
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
420
Punkty reakcji
39
Wiek
31
Miasto
Tychy
Coheed and Cambria - Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume One i Good Apollo, I'm Burning Star IV, Volume Two.
 

Kliwia

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2011
Posty
30
Punkty reakcji
2
Od półtora roku słucham "Classic" Cranberries, bardzo lubię ten zespół a ta płyta to dobry usypiacz i uspokajacz :)
 

Dobuch93

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2011
Posty
20
Punkty reakcji
1
Cóż, napiszę że dyskografię AC/DC, bo to właściwie ostatnie czego słuchałem, a jeśli ktoś się czepia, to proszę xP AC/DC - High Voltage (Australian Version)
 

bartekt

Made in China
Dołączył
2 Kwiecień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
5
Wiek
28
Miasto
*********
Ja ostatnio debiut Maanamu jadę. Fajne granie, przyjemna odskocznia od tych wszystkich szatanistów.
1349 - Hellfire. Poprawne łojenie, kilka naprawdę bardzo dobrych momentów, ale jakoś nie chce mi się bardzo do tego wracać.
"I'm a Rebel" Acceptu. Spodziewałem się raczej średniej jakości przejścia z debiutu do "Breaker'a", ale bardzo przyjemnie się zaskoczyłem. Mało jest zespołów, które przez tyle czasu utrzymały tak bardzo wysoki poziom.
"Better off Dead" Sodomu. Niby świetne, ciężko się przyczepić do czegoś konkretnego, ale jednak odstaje od "Agent Orange", czy "Persecution Mania".
I stopniowo przegryzam się przez "Left Hand Path" Entombed.
 

Nautilus

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ostatnio słuchałem sobie całej dyskografii Pantery (łącznie z tymi "wczesnymi" płytami..;))

A aktualnie Iron Maiden - "Killers" na zmiane z Godbite (pisałem o nich w "mało znanych zespołach" - polecam:)).
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Ostatnie płyty
Gorgoroth - "Under The Sign Of Hell 2011"
Carpathian Forest - "f*ck You All!!!! Caput tuum in ano est"
Serj Tankian - "Elect the Dead"
 

Jik

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Ostatnio mocniej się wgryzłem w dyskografię Nine Inch Nails. Wcześniej lubiłem i czasem słuchałem, ale miałem tylko trochę mp3 wybranych z różnych płyt. Ostatnio wsłuchuje się w całe albumy - The Downward Spiral, The Fragile i With Teeth robią wrażenie. Trent potrafi budować klimat! Ale przede wszystkim wszystko jest bardzo ciekawe skomponowane.
 

Jik

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2012
Posty
34
Punkty reakcji
0
Bardzo dojrzała płyta. Takie Hurt czy Closer to dla mnie to kwintesencja brudnego industrialu.
w Hurt świetne jest to, że wbrew pozorom to jest bardzo luźny, ulotny utwór, a mimo wszystko ma tą samą duszę co reszta muzyki NIN
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Death - The Sound of Perseverane

Na codzień nie słucham death metalu. Zespół ten polecił mi dobry znajomy, zakochałem się w nim od pierwszego usłyszenia. Już odsłuchuję kolejną płytę :). Z 'The Sound' bardzo mile mnie zaskoczył instrumentalny utwór 'The Voice of Soul', polecam przesłuchać.
 
Dołączył
25 Marzec 2012
Posty
1 108
Punkty reakcji
186
Ostatnio jestem po przesłuchaniu płyty If These Trees Could Talk - Red Forest. Genialna. Polecam każdemu fanowi post metalu/rocka.
 
Do góry