Jaka lustrzanka?

Status
Zamknięty.

MartaSokalska

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie,
mam do dyspozycji do 2tysięcy złotych.
Nie znam się zupełnie na lustrzankach, od kilku dni sporo czytam na temat różnych modeli, funkcji itp. ponieważ chciałabym sobie takową zakupić.
Nie będę tu pisała, że mam ochotę na profesjonalne sesje itp. Chcę mieć lustrzankę by robić ładne zdjęcia w górach, na nartach, w szkole i z przyjaciółmi. Nie mam żadnego widzi mi się, a po prostu możliwość i w pewien sposób marzenie które mogę zrealizować :)
chciałabym was poprosić o pomoc w wyborze takiej lustrzanki, jakie modele powinnam obserwować i pooglądać w sklepie czy na allegro? Z góry dziękuję za pomooc, pozdrawiam.
 
D

dan38

Guest
Jeśli jest to pierwsza lustrzanka, to chyba z każdej bedziesz zadowolona. Jeśli zdecydujesz się na coś taniego np Canon EOS 1100 D, może z czasem stwierdzisz, że czegoś mu brakuje. Bedziesz sama wiedziała czego...więc sama też zadecydujesz jaki aparat kupić potem.
Teraz możesz kupić na Allegro np używany Canon 40d, lub coś nowego, np wspomniany 1100D. Oczywiście używany sprzęt to ryzyko...
W innym poście napisałem kiedyś, by przy wyborze aparatu kierować się trochę sercem...ktoś mnie wyśmiał, ale zdanie nie zmieniłem. Nigdy ludzie Ci nie powiedzą czy lepszy Mercedes czy BMW czy może mały skromny Citren...Z aparatami fotograficznymi jest tak samo.

...siedzę w kawiarence...program nie pokazuje błędów i jeszcze trzeba mocno walić w klawiaturę...dlatego czasami brakuje liter :((
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
A może po prostu kupisz sobie jakiś dobry kompakt? :) Każdy się cieszy na samą myśl o lustrzance, tylko żeby wykorzystać jej możliwości to trzeba się znać na fotografii i umieć obsługiwać takie sprzęt. Nie chodzi przecież o to żeby mieć wypasioną lustrzankę a zdjęcia robić na "auto" :D Tym bardziej jeśli Tobie zależy jedynie na zdjęciach z wycieczek, czy imprez :p Rozejrzyj się np. za nikonem p100 czy L120
 
M

maniek04

Guest
Ja bym Ci radził kupić sobie tego Pentaxa: http://winmar.pl/p16771,Pentax_K-r__DAL_18-55_f_3.5-5.6.html Aparaty tej firmy są świetne i robią dobre zdjęcia.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Pentax dla początkującej osoby będzie dobry, tylko kwestia jest tego, czy (jak już napisałem w poście wyżej) koleżanka naprawdę potrzebuje lustrzanki, czy po prostu chce ją mieć :) Moim zdaniem zaawansowany kompakt będzie w tym przypadku lepszym rozwiązaniem i na pewno tańszym.
 

Artur Wokulski

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
ja w takim przypadku polecałbym nexa od sony. tutaj: http://www.e-fotojoker.pl/aparaty-cyfrowe/sony mają go w promocji za 1850 czy coś koło tego, więc spokojnie zmieścisz się w swoim przedziale cenowym. A co się tyczy możliwości jego wykorzystania, to uważam, że lepiej jeśli dziewczyna – jeśli ma chęci i fundusze na to – pouczy się trochę „cykać”, być może zagłębi w temat i faktycznie coś jej z tego wyjdzie. Nigdy nie wiadomo. Nóż widelec złapie bakcyla fotografii ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry