Jaką książke polecicie?

Złota Rybka93

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
96
Punkty reakcji
0
Dużo jest książek, ale ja szukam czegoś specjalnego. Takiej książki przy której ciągle się płacze, albo po której nie można zasnąć albo ze strachu, albo z zaskoczenia. Jeżeli czytaliście kiedyś takie książki, to piszcie tytuły:)
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
taką, przy której ciągle się płacze, to chętnie też poznam ;)

czytałam kiedyś "Kwietniową czarownicę" Majgull Axelsson, nie mogłam spać po jej przeczytaniu, po takiego typu książkach chce się wcisnąć reset. podobne uczucie miałam po przeczytaniu "Świata według Garpa" Johna Irvinga albo po niektórych książkach Vonneguta.
takie do płakania to np. "Dziewczyna z pomarańczami" Josteina Gaardera, "Moje drzewko pomarańczowe" Vasconcelosa - takie bardziej młodzieżowe książk. ;)
 

hiszpan_30

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
"Bursztynowa komnata" - Steve Berry

"Gdyby on tu był" - Iga Karst

Ponadto cała seria H.Menkella z Wallanderem na czele. Kultowe książki i "jamen" ;)
 

Virtualo

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
A my polecamy thriller na podstawie którego powstał film "Słodkich snów".
Mowa oczywiście o książce pt. "Kiedy spisz" Alberto Mariniego.
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
"Myszy i ludzie"-J.STEINBECK
 

Virtualo

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
A czytaliście już "Grę o Tron"? Moim skromnym zdaniem do książki serial nawet się nie umywa!
 

Sensibles

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Miasto
Szczecin
Oglądałam tylko parę odcinków, z książką nie miałam styczności, ale kumpela mówiła, że książka świetna i o wiele lepsza niż serial.
 

Virtualo

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2012
Posty
37
Punkty reakcji
0
Dlatego warto najpierw czytać książki, potem ewentualnie uzupełniać je obrazem. W końcu nasza wyobraźnia może wciąż dużo więcej niż wszystkie efekty specjalne razem wzięte. ;)
 
I

impresja_switu

Guest
oj ja wolę czytać niż oglądać, większość książek na podstawie których powstały później seriale czy filmy okazały się lepsze niż ekranizacja. Poza tym, jeśli się czyta rozwija się słownictwo i pobudza wyobraźnię. A co do książek godnych polecenia, która wzbudza emocje myślę, że warto sięgnąć po tą http://kasandra-85.blogspot.com/2012/09/pandemonium-lauren-oliver.html . Poza tym można ją czytać na różne sposoby.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Podobały mi się książki Stanisława Pirzynowskiego z cyklu "Szlak Piastów". Wartościowe pomysły, własne przemyślenia i chyba fantazja autora o starych czasach. A przy tym - ładne
Moja córa (starsza młodzież) czytała niechętnie "Ladaco" I nagle łzy zaczęły jej cieknąć po policzkach dwoma strumyczkami. To było przy scenach z obrony Głogowa w 1109 roku.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
To mało chodliwa dziedzina - histora Polski.
Jeśli już z tej dziedziny, to "Stara baśń" Kraszewskiego
 

32Polak

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2012
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Duisburg, Niemcy
Polecam ci Ulysses Moore. Książka jest wciągająca i szybo się ją czyta. Zawsze kończy się w zaskakujących momentach i ma wiele tajemnic. Powinna ci się spodobać. Ma 12 części, ale szybko się je czyta.
 
F

forum ksiazki

Guest
Atlas chmur David Mitchell, na podstawie książki powstał film.
Książkę polecam, ciekawe jak tam film?
 

khalisi

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
31
A czytaliście już "Grę o Tron"? Moim skromnym zdaniem do książki serial nawet się nie umywa!
Masz rację, po za tym jak można cały tom zmieścić w marnych dziesięciu odcinkach?
Ja ze swej strony polecam książkę "I Boję się snów" Wandy Półtawskiej jest to doskonały opis co się działo z ludźmi, kim się stawali po doznaniu tych wszystkich okropności a także opis kobiet które potrafiły oddać ostatni kawałek chleba dla swoich towarzyszek które cierpiały w wyniku operacji doświadczalnych, długo by wymieniać, jeśli ktoś lubi tematykę drugiej wojny czy lagrów - gorąco polecam :)
 
Do góry