Jaka kosiarka do ogrodu?

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
jestem szczesliwym posiadaczem takiego cudenka, tyle ze nie jest ona znow taka tania...

ale kosi przepieknie!!! Nawet mokra, wysoka trawe, daje bezproblemowo rady!

Naped oczywiscie, jedyne manko jakie mozna jej zarzucic, to ze w moim modelu nie ma elektrycznego startu,

no ale tez jest mniej do zepsucia...

Ja jestem zadowolony i moge tylko polecac zakup!

:zakochany:

http://picture.yatego.com/images/4b0b8a5a8a0736.9/SABO-54-PRO-K-VARIO-PLUS.jpg
:zakochany:
 
B

bone1906

Guest
Moim zdaniem 500 zł na kosiarkę to za mało. Za takie pieniądze kupisz za przeproszeniem syf, który kosząc będzie się rozpadać. Zobacz na electro.pl niedawno wprowadzili do oferty kosiarki, powinieneś znaleźć coś lepszego.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Przeglądam ofertę electro.pl i wybór jest duży, ale większość z tego co widzę, to też kosiarki poniżej tysiaka (dla mnie to dobrze, bo nie chcę wydawać dużo kasy). Teren do koszenia to około 800 - 1000m więc troszkę tego jest. Dobra może jednak sięgnę głębiej do kieszeni i kupie coś porządnego.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
W przypadku takiej powierzchni warto może zainwestować jednak w coś spalinowego?
Czytajcie proszę cały wątek, to zaoszczędzi nam zadawania kilkanaście razy tych samych pytań...
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
No i postawiłem na spalinową kosiarę ;-) Nic drogiego, ale jak na razie spełnia swoje zadanie. Już sprawdziłem ją w boju i naprawdę daje radę. Mam nadzieję, że będzie mi służyła kilkanaście miesięcy. A jak będę miał taką potrzebę to może w przyszłości ją wymienię na coś innego. Ale teraz mi wystarcza.
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
a pochwalisz się, na co padł wybór i dlaczego?
 

SpiderKrK

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Może już po ptokach jak to się mówi, ale mogłeś zainwestować w taką kosiarkę - oszczędził byś nieco pieniędzy, a sprzęt sprawdzony. Do takiej powierzchni wg. mnie by się nadawał
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Jeśli ma pochyły teren i sporo krzaczków, drzewek i innych pierdół, to może i elektryczna by się sprawdziła, ale w przeciwnym wypadku to tylko spalinowa...
 

janek38

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
ja się akurat nie zgodzę z niektórymi,
Kosiarek z silnikami B&S sprzedaje się ok.90%,reszta to jest Honda,Chińczyki i pozostałe,popularny był jeszcze Tecumsehh ale wypadł z rynku,to o czym mało kto wie Honda ma silniki na pasku rozrządu,a pasek potrafi się zerwać lub w razie jego wymiany są duże koszty,nie mają wszystkich części które i tak są dosyć drogie,ponad to sama sieć serwisowa raczkuje bo nie każdy chce to naprawiać a sam serwis jest minimum razy 2 w porównaniu do B&S,nawet wsparcie techniczne jest mizerne,reasumując Honda jest dobra ale do pierwszego serwisu,jak ktoś chce zaszpanować napisem prosze bardzo i upłynie jeszcze bardzo dużo lat zanim Honda dorówna Brigg-sowi o ile da rade to zrobić a bajki że Honda to Honda można sobie o kant ..................
 

Daria Maria

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Mój mąż kupił ostatnio kosiarkę spalinową (3w1) Silver 46 BR Comfort 3,5 KM. Skusił się na promocje w e-sklepie Grene. Jest zadowolony z niej i teraz przynajmniej nie narzeka na to, że musi kosić trawnik.
 

los pomidoros

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
56
Punkty reakcji
1
Sezon trzeba zacząć :D Ja od roku mam działkę i chyba też będę musiał kupić w końcu kosiarkę. Tylko zupełnie nie wiem na co zwrócić uwagę. Teraz już wiem, że na silnik ;-) ale ja w sumie potrzebuje czegoś taniego a nie wypasionego. Teren zielony to ok. 1000m. Znalazłem taki sprzęt http://www.electro.pl/produkt-NAC_Kosiarka_NAC_DY164PMB-501421,426.html i w sumie cenowo mi najbardziej odpowiada. Nie żebym był skąpy ;-) tylko wydaje mi się, że nic lepszego mi nie potrzeba.
Spory kawałek tej zieleni masz. Znajdź kosiarkę samobieżną z łożyskowanymi kołami bo inaczej będziesz musiał się sporo napchać. Do takiej powierzchni polecał bym Ci w miarę mocną kosiarkę
 

cojest

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja też polecam Leadera z silnikiem Briggs&Stratton. Ostatnio na allegro są w dobrej cenie juz od ok 800 zl http://allegro.pl/hit-kosiarka-spalinowa-leader-500-bs-naped-i1586080513.html
 

cojest

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ale się zdecyduj, czy chcesz elektryczną czy spalinową??? A ten wybór uzasadnij od powierzchni jaką będziesz musiał skosić.

Załączam ilustrację firmową Briggsa która może troszkę Ci rozjaśni ten problem.

ja osobiście polecam kosiarki Leader. Zakupiliśmy ich większą ilość do firmy i naprawdę dobrze się sprawdzają przy dużych powierzchniach koszenia. Silnik Briggsa oczywiście, ale cena za to przystępna jak na taką moc. Gdyby ktoś był zainteresowany podaję link do aukcji - można obcykać sobie szczegóły. http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa-6km-leader-bs-675-promocja-i1637963777.html
 

groth

Nowicjusz
Dołączył
22 Lipiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jeżeli chodzi o kosiarki to mój wujek sobie kupił Bosha i nie narzeka :]. Zresztą można znaleźć ich bardzo duży wybór w sklepach internetowych np. tutaj. Tylko nie koście wszystkiego do łysa :lol:
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
przy wyborze kosiarki najważniejsze jest to, żeby była mocna, wiele, jak się nam będzie kosić zależy przede wszystkim od silnika. Ale też trzeba się zastanowić, nad tym, jaki mamy budżet i czego chcemy, czy to chcemy mieć kosiarkę spalinową, czy elektryczną, jeśli chcesz mieć dobrej jakości sprzęt, a nie chcesz przepłacać możesz sobie zajrzeć na stronę firmy Al-ko, duży wybór kosiarek wysokiej jakości,
 

myszkamiki3103

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
358
Punkty reakcji
1
fakt, jak chcesz mieć kosiarkę z prawdziwego zdarzenia warto trochę dołożyć. Bo wiesz co tanie to drogie, może ci się rozlecieć szybko i efekt będzie taki, że znowu będziesz potrzebował kosiarki. mogę przychylić się do tego, co pisze moja przedmówczyni, na temat kosiarek alko. Moim zdaniem są jednymi z lepszych mają mocne silniki, dobrze się prowadzą, ostre noże, które dają radę nawet z dość wysokim trawskiem.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
hej, a co myślicie o takich traktorkach? taka kosiara wygląda dosłownie jak zabawka :D myślicie, ze zmotywuje do częstszego dbania o ogród? przydałoby się, bo u mnie trawnik zapuszczony potwornie...
 
Do góry