Jaka gitarę wybrac?

Status
Zamknięty.

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Witam. Będę początkującą gitarzystką, a ponieważ nie znam się za dobrze na gitarach to chciałam was zapytać jaką wybrać. Miałam wziąć corta x1 rds ale niestety już go nie maja.
Mam do wyboru Washburn WIN 14 B lub Washburn RX10 MRD
proszę o szybką odpowiedź i dziekuje ; )
 

Gregfield

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
105
Punkty reakcji
4
Miasto
podkarpacie
Nie napisałaś jaką muzykę chcesz grać. Jeśli coś cięższego to zdecydowanie poleciłbym WIN 14 B ze względu na układ i rodzaj przetworników. Dodatkowym atutem dla ciebie jako "świeżego mięska" w świecie gitar jest mostek stały tune-o-matic. Tremolo sprawia problemy początkującym gitarzystom, zwłaszcza w tanich wiosłach.
Będę szczery- obydwie gitary nie są jakieś megawypasione. To jest raczej minimalna półka cenowa za jaką można kupić gitarę, na której da się pograć i nie umrze przy pierwszym powerchordzie. ;)
Jednak z tych dwóch, a nawet trzech polecam ci Washburn WIN 14 B.
Ewentualnie pozostaje opcja dozbierania gotówki i zakup czegoś droższego. Np. Cort KX-5 Katana.
 

pszczola11

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Ja polecam na początek SQUIER affinity strat (najlepiej made in indonesia), najlepiej używany na allegro, albo jakiegoś epiphona standard - też używany :)
POZDRAWIAM!



------
www.gitara.radom.pl
PROFESJONALNA NAUKA GRY NA GITARZE
 

Gregfield

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
105
Punkty reakcji
4
Miasto
podkarpacie
Ja polecam na początek SQUIER affinity strat (najlepiej made in indonesia), najlepiej używany na allegro, albo jakiegoś epiphona standard - też używany :)

3 singlecoile do punku i metalu? Nie żartuj.
Zresztą sqiuery są deczko przereklamowane. W tej półce cenowej Washe i Corty biją na głowę wykonaniem Squiery i Epiphony. Zwłaszcza, że Epi nawet w wyższych półkach cenowych mają mało żywotne klucze.
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Z tych gitar o które byłam w tym temacie nadal są tzw. "w drodze" do sklepu. Moglibyście polecić mi jakieś inne na początek głownie do punk rocka? tzn. metal też wchodzi w grę, ale punk bardziej. Pozdrawiam
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Co do tremolo w tanich gitarach - zdecydowanie przereklamowane, słabo wykonane. A skoro dopiero się będziesz uczyć grać na gitarze elektrycznej, nie będziesz raczej wiedziała jak tego odpowiednio używać. ;) Polecam na początek gitarę ze stałym mostkiem. Mogłabyś proszę podać ile jesteś w stanie wydać na samą gitarę?
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Hmm w sumie sprawa już zamknięta;p Wzięłam corta x1 bk i jakoś się gra, choć na dłuższą metę nie wyobrażam sobie, że miałabym na tej gitarze grać. Spodobała mi się wizualnie ale ogólnie taka średnia. Pozdrawiam i dziękuje za wszystkie odpowiedzi :)
 
K

Klaudia192

Guest
Ja ni kupiłabym żadnej z powyższych, jakoś mi się nie widzą. Zobacz tę: http://www.bigbeat.pl/gitara/gitary/gitary-elektryczne/dean-vendetta-20-fr-digital-camo-9098/
 

amanda02

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
352
Punkty reakcji
8
Miasto
łódzkie
Heh spoko mi dobrze moja gra: ]

Kolega co gra w zespole mówił, że te co podesłałaś link też są dobre
 

karoool

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Ten dean nie zbiera dobych opini.... jak juz dean to szukaj uzywanej 1.0. Squier made indonesja to bardzo dobre gitarki tylko uklad HSS. Posukaj uzywanego Corta katane albo corta x6.. Jeśli washburn to jeszcze jest RX12 z ukladem HH co nie jest zlym rozwiazaniem. Jeśli chcesz nowy sprzęt to wash.

Ps. Tremolo zablokowany jest świetny. Gorzej z fr, ale wiadomo kiedyś trzeba się nauczyć.
 
Status
Zamknięty.
Do góry