Jaka gitara dla 14-latka?

Status
Zamknięty.

rafki

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
dzien dobry, czesc czesc
wiec niedlugo moj przyjaciel ma urodziny i bardzo chcial jakis instrument, mowil cos o gitarze.
wiec tu pytanie jaka byla by dla niego najlepsza gitara? mowil ze bardzo chcialby elektryczna ale zwykla tez przejdzie.

prosilbym o dokladne dane i jesli mozliwe jakas strona gdzie odbywa sie sprzedaz tych ze gitar. :)

dziekujet z gory ;)
 

oliwka1022

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
360
Punkty reakcji
0
Wiek
33
chyba nie ma roznicy...
Kup gitare klasyczna tyle ze jakąs lepszej jakosci,lepszej firmy :) i bedzie git...
 

rafki

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
hmm. a gitara elektryczna ma jakies wady / zalety ciekawe?
no jasne, ze jak bede kupywal to lepszej firmy... ;)
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Jeśli kolega zaczyna dopiero grę to kup mu porządną gitarę klasyczną. Zdania są podzielone, ale według mnie najlepszy na początek jest klasyk. I nie polecam zakupu przez internet. Różne rzeczy mogą dziać się ze sprzętem w transporcie, poza tym lepiej jest zobaczyć instrument przed kupnem. Polecam przejść się do sklepu muzycznego, sprzedawca na pewno coś doradzi ;)
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
hmm. a gitara elektryczna ma jakies wady / zalety ciekawe?
no jasne, ze jak bede kupywal to lepszej firmy... ;)
Zalet ma bardzo dużo. Tylko żeby taki prezent sprawić z potrzebnymi rzeczami i aby był chociaż średniej klasy to trzeba wydać przynajmniej 1500zł.

Przejdź się do najbliższego sklepu muzycznego i wybierz jakąś gitarę klasyczną, najlepiej konsultując ze sprzedawcą. Tylko wiadomo - sprzedawca jak sprzedawca nie zawsze prawdę ci powie. Dobrze byłoby mieć kogoś, kto zna się na tym sprzęcie i wybrać się razem z nim, tylko musi to być osoba w 100% rzetelna, a nie grajek, który gitarę ma od jakiegoś czasu i uważa, że ma o tym pojęcie. Wypadałoby przy tym sprawdzić czy czysto dzwoni na każdym progu, bo się często wady fabryczne trafiają.
 

rafki

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
tak, cena to nie problem.

a jaka gitare klasyczna? bylem dzis w sklepie i byly rozne, np cos w stylu: '9bf6' nie wiem co to ozacza, ale chyba cos z dzwiekiem...
 

Ar.

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2009
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Stąd
Zalet ma bardzo dużo. Tylko żeby taki prezent sprawić z potrzebnymi rzeczami i aby był chociaż średniej klasy to trzeba wydać przynajmniej 1500zł.
Nie prawda. Ja swojego Corta ze wzmacniaczem Marshalla (!) dałem tylko 1000 zł, ze 3 lata temu.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
No i to jest dosyć niska klasa. Wzmacniacze Marshalla w tej półce cenowej to pierdziawki, a nie wzmacniacze. Tak samo gitary Cort'a, no nie oszukujmy się.

Temat uważam za wyczerpany, jeśli autor nie odezwie się w ciągu 24 godzin, zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry