Jaką dietę polecacie na przytycie?

Pepitka

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
74
Punkty reakcji
0
Jaką dietę polecacie na przytycie? Chciałabym przytyć średnio 5 - 7kg. Ćwiczę średnio 3 razy w tygodniu, czasem więcej, czasami jak mi się nazbiera dużo motywacji to codziennie. Mam problem z przybieraniem na wadze. Wydawało mi się, że posiłki mam dobrze ułożone, ale gdzieś musi być błąd, bo nie tyję, a wręcz chudnę. Poradźcie.
 
E

Elen

Guest
A powody natury medycznej wykluczylas? problemy z tarczyca czy inne? Z doswiadczenia wiem, ze nie jest latwo przytyc, wbrew pozorom. Ktos mi powiedzial, ze nalezy jesc wszystko i czeste posilki, ale nie przejadac sie na sile. I picie siemienia lnianego pomaga.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
wyszczególnij swoje posiłki które zjadasz w ciągu dnia, o jakich porach itp, w jakich ilościach, oblicz ilość spożywanego tłuszczu, węglowodanów oraz białka w posiłkach i w ciągu całego dnia ;)
 
M

Marianna852

Guest
[SIZE=10.5pt]Tak samo jak w przypadku osób chcących stracić na wadze musisz zwrócić uwagę na regularność posiłków. Tak by pomiędzy posiłkami nie było długich przerw. Należy pamiętać, że to że chcesz przytyć nie oznacza, że możesz jeść wszystko bo tłuszcze, fastfooy i słodycze w dużych ilościach wpływają negatywnie na każdy organizm. Zapotrzebowanie energetyczne dla każdego jest inne, a że Ty ćwiczysz dość często to zapewne wszystko co zjesz to spalasz. W jadłospisie powinny pojawić się takie produkty, których małe porcje mają dużo składników odżywczych jak na przykład produkty białkowe i zbożowe z pełnego ziarna. Dodatkowo aby zwiększyć ilość kalorii w posiłkach możesz je wzbogacać o orzechy, suszone owoce, banany lub miód. [/SIZE]
 

Pepitka

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
74
Punkty reakcji
0
Siemię lniane mam, ale szczerze mówiąc nie wiem jak się za nie zabrać. Jak to się je? :p

Jem sporo białka, rano żadnych węglowodanów, staram się nie mieszać jednego z drugim. Do tego sporo tłuszczu, ogromną ilość warzyw. Owoce ostatnio ograniczam. Ogólnie ostatnio wpadłam w ograniczanie węglowodanów, może tu tkwi problem?

Moja siostra też jest szczupła... Mama w pierwszej ciąży ważyła niecałe 50kg. Może ja tak po prostu mam? Chyba czas na dietetyka...
 
E

Elen

Guest
Pepitka napisał:
Siemię lniane mam, ale szczerze mówiąc nie wiem jak się za nie zabrać. Jak to się je? :p
Wyglada na to, ze to u Was rodzinne. Ja tez jestem szczupla cale zycie, mimo ze jadam normalnie a nawet czasem duzo. Mamy dobra przemiane materii, ja z tym nie walcze. A siemie lniane- mozna kupic mielone lub w ziarenkach, lepsze to drugie, np zalewasz 2 lyzki stolowe na szklanke bardzo ciepla przegotowana (nie wrzatkiem) woda, odstawic na 15 minut az sie zrobi taki lekki kleik, cos jak kisiel. No i jakos trzeba to wypic po prostu. Dwa razy dziennie wystarczy miedzy posilkami.
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Pepitka napisał:
Ogólnie ostatnio wpadłam w ograniczanie węglowodanów, może tu tkwi problem
Moim zdaniem zwiększenie ilości spożywanych węglowodanów jest bardzo dobre na przytycie. I wcale nie każę Ci jeść wypchanego, białego pieczywa, a wręcz zabraniam. Postaw na te zdrowe węglowodany, jak: brązowy ryż i kasza.
 
E

Elen

Guest
Pepitka napisał:
A jaki toto ma smak?
Rozbrajasz mnie ha ha :D. Wez i sprobuj ! na pewno przezyjesz. :) Smak ma nijaki kisielowaty ale nikt ci nie zabroni dodac odrobine jakiegos soku czy nawet dzemu.
 
Do góry