Jaką czytasz książkę?

Sarenkasarna

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Obecnie czytam książkę: Zrób sobie raj, którą napisał Mariusz Szczygieł. Tym bardziej chce mi się przeczytać tę książkę, bo posiadam autorską dedykacje:) Taki szpanik.
 

alcor

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
325
Punkty reakcji
17
Wiek
13
Miasto
Forumowisko.pl
Zbeletryzowany ułamek ciekawie pokazanej historii starożytnej.Przyjemna lektura i być może zgodna z prawdą:Mika Waltari Egipcjanin Sinuhe.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Rebis w fajnej oprawie wznawia książki Dicka więc sobie je z niemałą satysfakcją przypominam. A więć: "Ubik", "Człowiek z wysokiego zamku", "Czy androidy mysla o elektrycznych owcach".

Z niecierpliwoscią czekam na moja ulubiona - "VALIS". Mam nadzieje ze równiez się ukaże.
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
L. J. Smith - Pamiętniki Wampirów, księga III
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Dean Koontz "Mąż
opis: Mamy twoją żonę. Możesz ją dostać z powrotem za dwa miliony gotówką. Skąd zwykły ogrodnik Mitch Rafferty weźmie taką sumę? Tego dowie się później, w trakcie kolejnej rozmowy. Na potwierdzenie ultimatum na oczach Mitcha snajper zabija przypadkowego przechodnia. Aby odzyskać swoją żonę, Mitch gotów jest zrobić wszystko. Czy również popełnić morderstwo? Na razie musi wykonywać polecenia porywaczy i nie informować policji. Proste? Bardzo. Ale do czego doprowadzi go ślepe posłuszeństwo? To droga donikąd. Mężczyzna decyduje się wziąć sprawy w swoje ręce... The Husband

To jest coś co lubię, ciekawa książka, połączenie thillera i sensacji, w niektórych momentach nieprzewidywalna, bardzo ciekawie napisana, wciągała mnie kawałek po kawałku :). Napięcie odpowiednio dozowane, profile postaci ciekawie zarysowane. Moim zdaniem nie idzie się nudzić
Szczerze polecam! :)
 

tander

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Czytam "Bestię" Alex Flinn. Książka z gatunku paranormal romance z wątkiem wilkołaka, romantycznego uczucia czy inaczej o szukaniu swojego miejsca na ziemi, tyle, że opowiedziana trochę w mrocznym klimacie. Mnie się bardzo podoba;-) Można kupić w empiku.
 

szynszylek

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
"Historyk" Elisabeth Kostova a oto fragment:
" <<...Całą dużą rodzinę powbijał (Drakula) na pale, a swych poddanych zakopywał po pępek w ziemię, a następnie strzelał do nich z łuku. Niektórych smażył na wolnym ogniu lub obdzierał ze skóry.>>
Na pierwszej stronie był przypis. (...) Zrozumiałam, że dotyczył słów <<wbijanie na pal>>. Twierdzono, iż Vlad Tepes nauczył się tego rodzaju tortury od Turków. Palowanie polegało na wbijaniu w ludzkie ciało przez odbyt lub genitalia zaostrzonego pala, który niekiedy przechodził przez usta, a czasami nawet i przez czaszkę.
Przez długą chwilę próbowałam odrzucić od siebie sens tego co przeczytałam, a jeszcze dłużej starałam się o tym zapomnieć. Z trzaskiem zamknęłam książkę"
 
Do góry