Jaką czytasz książkę?

Blackthorn

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2010
Posty
63
Punkty reakcji
1
Miasto
Phraxos
Patrick Suskind - "Kontrabasista i inne utwory"

Skończyłem zbiór opowiadań sf/fantasy Huberatha - "Balsam długiego pożegnania" (bardzo dobry, szkoda tylko, że wszystkie teksty nie były na poziomie pierwszych 2-3, bo by była jedną z lepszych książek jakie czytałem).

Zamierzam poszukać Huberatha w mojej bibliotece, ale znając życie pewnie nie będzie.
 

radioaktywna

Bywalec
Dołączył
13 Sierpień 2009
Posty
1 123
Punkty reakcji
37
Miasto
opolskie
Pierwszy tom Sagi o Ludziach Lodu ("Zauroczenie")- Margit Sandemo. Wiele razy mi polecano, więc w końcu postanowiłam przeczytać. :)
 

Wesoły Roger

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
15
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Tu i tam
A fajny jest ten kod ? pisza w nim cos madrego ?
Kod Leonarda Da Vinci opowiada zaczyna się od morderstwa popełnionego kustosza w Luwrze Jacques Saunière. Zwłoki zostają odnalezione w pozycji łudząco podobnej do rysunku witruwiańskiego, na którym Leonardo da Vinci przedstawił proporcje ludzkiego ciała. Robert Langdon, znawca symboliki religijnej z uniwersytetu w Harvardzie, jest podejrzewany przez policję o popełnienie tej zbrodni.
Akcja komplikuje się, ponieważ konający kustosz pozostawił po sobie szereg zagadek, które w trudny do odgadnięcia sposób mają pomóc w odnalezieniu sprawców. Ale mają też doprowadzić do czegoś zupełnie innego. Langdona ściga mnich Sylas. A Langdon rozwiązuje wiele zagadek i dowiaduje się cennych informacji o świętym Graalu.
Ciekawa ksiązka :] wysuwa kilka teori z którymi nie zgadza się kościół :)

A ja obecnie czytam "Władce pierścieni" J.R.R. Tolkiena :eek:k:
 

palcek

spOOky
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
738
Punkty reakcji
42
Wciąż ją kocham (Dear John) - Pierwsza myśl - romansidło? Druga myśl - taak. Ostatecznie książka okazała się tak wciągająca, że przeczytanie 350 stron zajęło mi 2 dni, co w moim przypadku jest ewenementem. Polecam.
Z ciekawości obejrzałem ekranizację, może być ale do powieści nie dorasta.
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Zaczęłam czytać "Zmrok" Harvarda Lampoon'a, bo przez przypadek trafiłam na nią w empiku i zaciekawił mnie opis ("Genialna parodia Sagi Zmierzch") i...zawiodłam się. Liczyłam na naprawdę zabawną parodię, a tutaj trochę przesadzili, jakoś do mnie to nie trafia ;) Nie wiem, czy w ogóle ją skończę.
 
A

Aulelia

Guest
Czuję się w obowiązku przeczytać Lalkę Bolesława Prusa... Muszę powiedzieć, że całkiem miłe sprawiła na mnie wrażenie, już poznałam się nieco na charakteru panny Łęckiej, zwiedziłam sklepik Mincla i Wokulskiego.
 

tander

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Niedawno skończyłam czytać V część przygód Percy Jacksona czyli "Ostatniego Olimpijczyka". Ogólnie cała seria jest super.
Typowo młodzieżowy język, zabawne historie, niebezpieczne akcje, trochę uczucia ;-)
oraz to co szczególnie mi przypadło do gustu, że w końcu wiem o co tak naprawdę chodzi z tymi wszystkimi bogami i bóstwami z mitologi greckiej.
Wystarczy wyobrazić sobie Aresa w skórzanej kurtce ;-D, a reszta już przychodzi łatwo. Polecam. Warto poświęcić czas tym książką ;-).
 
Do góry