Jaką czytasz książkę?

olgus94

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2008
Posty
351
Punkty reakcji
0
Ja pożyczyłam ostatnio od mamy książki z kolekcji "Literatura na obcasach" :)
Dziś zaczęłam książkę Izabelli Sowy "Herbatniki z jagodami" :) Zapowiada się fajnie... :D
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
"Władca much" Goldinga, jak na razie bardzo dobra książka :)
 

ulrich147

Nowicjusz
Dołączył
20 Lipiec 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
"Jeżynowe wino" Joanne Harris, druga po "Czekoladzie" książka tej pani, jaką czytam, ale nie robi takiego wrażenia jak ta poprzednia....
 

Nookie

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
3 117
Punkty reakcji
9
HTML, XHTML i CSS - Biblia/ Bryan Pfaffenberger, Steven M. Schafer, Chuck White, Bill Karow
A czekam na Dilbert - tom 4 Twoja głowa jarzy się jak świetlówka / Scott Adams
 
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
862
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Warmia
Ja czytam dwie książki naraz
S. King - Sklepik z marzeniami i
S. King - Szkieletowa załoga (zbiór opowiadań)

I cały czas poluję w bibliotece na G. Mastertona - Rytuał (ale wciąż ktoś trzyma =/ )
 
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
3 149
Punkty reakcji
10
Wiek
32
Miasto
Kaer Morhen
Wielki-marsz_Richard-Bachman-Stephen-King,images_big,13,83-7255-457-9.jpg

:)
 

89diabelekONA

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
34
skonczylam 3 fantastyczne ksiazki Janusza L. Wiśniewskiego "Martyna" "Zespoły napięć" "Los powtorzony", "samotnosc w sieci" juz dawno przeczytalam,uwielbiam tego pisarza,no oczywiscie jeszcze ksiazki Paula Coelho.. koniecznie musze "Bride" przeczytac:) pozdrawiam
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
wlasnie dokanczam 'czas pogardy' Sapkowskiego i 'zwierciadlo piekiel' Mastertona
 

Aczkolwiek

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2008
Posty
1 510
Punkty reakcji
1
Wiek
32
A ja ostatnio przezuciłam się na coś lekkiego i mało ambitnego.
Harlequin'a sobie czytam :p
 

SickboY

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Jacek Piekara - Łowcy Dusz

Ostatni zbiór opowiadań o Mordimerze Madderdinie, inkwizytorze z Hez-hezronu (pozostałe to: Sługa Boży, Młot na czarownice, Miecz Aniołów).

Fabuła toczy się w alternatywnej rzeczywistości wczesnego renesansu. W historii tego uniwersum, w roku 33 Chrystus nie umarł na krzyżu, lecz wymordował swych wrogów i objął władzę nad światem. Państwo Jezusowe w zmienionej formie trwa aż do czasów współczesnych bohaterom, rządzone przez fanatyczny kler oraz Inkwizytorium – organizację niszczącą wszelkie przejawy herezji. Jednak jest to też świat fantastyczny. Tu wiedźmy i czarnoksiężnicy naprawdę odprawiają mroczne, magiczne rytuały, a demony przybywają z innych światów, by ingerować w życie ludzi.

W Łowcach dusz obserwujemy narastanie konfliktu pomiędzy Kościołem i Inkwizytorium, trwają również przygotowania młodego cesarza do krucjaty przeciwko innowiercom. W książce rozwiązanych zostanie wiele zagadek oraz problemów zasygnalizowanych w poprzednich tomach cyklu. Jakiego bezcennego skarbu strzegą mnisi, władający tajemniczym klasztorem Amszilas? Kim są i dlaczego zostały zesłane na świat wampiry? Dlaczego papież oraz kościelni hierarchowie pragną na nowo wzniecić prześladowania religijne na wielką skalę? I kto pierwszy padnie ofiarą tych prześladowań? Czytelnicy poznają również odpowiedź na najważniejsze z pytań: dlaczego Jezus Chrystus zniknął niedługo po swym triumfie i co się z Nim tak naprawdę stało?

Oczywiście po raz kolejny pojawi się Anioł Stróż głównego bohatera, tym razem jeszcze bardziej szalony niż zwykle. Inkwizytor natomiast zmierzy się nie tylko z czarnoksiężnikami oraz demonami, ale również z ludźmi knującymi spiski przeciwko Inkwizytorium i Cesarstwu.

Książka wypas, podobnie zresztą jak każda inna Piekary...
Szczerze polecam :)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Guillaume Musso - 'Potem...'
Tracy Chevalier - 'Błękitna sukienka'
 
Do góry