Jaką czytasz książkę?

BohunWilk

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
141
Punkty reakcji
5
"Szklane Księgi Porywaczy Snów" - Gordon Dahlquist
Johnny Deep wykupił prawa do ekranizacji tej książki, więc może jakiś hit kinowy powstanie.
 

adam333

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
58
Punkty reakcji
0
Ale to chyba dobrze prawda? Przynajmniej coś się dzieje w świecie twórców i fantastyka nie jest już teraz tworzona tylko przez zachodnich autorów :)
Jasne, mamy wiecej powodow zeby odczuwac dume ze slowianskich tworcow jak Pierumow. Poza tym jest to ogromny powiew świeżości
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
równolegle Patton i Rommel Dowódcy XX wieku - Dennis Showalter papierową i e-booka Edward Gibbon Zmierzch Cesarstwa Rzymskiego kończe Tehanu U. Le Guin
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Skończyłem: "Pan Lodowego Ogrodu t. 2" - jak dla mnie - już za długo się główne wątki ciągną. Zaczyna już to być naciąganie gumki od gaci, ale mimo to - niezmiennie przyjemnie się czyta. Dobra fantasy-przygodowa. Wprost idealnie mi do pociągu wchodzi.

Teraz zaczynam "Kwarantanne" Egana. Hard SF.
 

werawlaz

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2011
Posty
27
Punkty reakcji
1
Wczoraj zaczęłam "Różany labirynt' Titanii Hardie. Ciekawie się zapowiada.
 

Janos87

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
56
Punkty reakcji
0
Ja wczoraj zakupiłem i oderwać się nie mogę od "Futurospekcji". Polecam :)
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Właśnie skończyłam Księgę cmentarną Neila Gaimana, o chłopcu, który uciekając przed mordercą ukrywa się na cmentarzu, gdzie poznaje jego mieszkańców. Całkiem ciekawa i lekko się czyta :)
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Heretycka królowa - Moran Michelle. Książka o królowej Nefertari, trochę historii, trochę romansu, generalnie bardzo mi się podobała, szybko się ją czyta i strasznie mnie wciągnęła :) Jeśli ktoś lubi takie, to polecam :)

Teraz zabieram się za Panią Bovary :)
 

elka1910

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Zainteresował mnie filmik do książki Lauren Oliver "7 razy dziś". Książka jest bardzo zachęcająca. Jak dotychczas zbiera bardzo pozytywne recenzje. :sexy:
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Obecnie nie czytam zadnej ksiazki, ale pare dni temu przeczytalam ksiazke pt "Pozeracz mysli" Steven Hall" . Krotki opis : Eric Sanderson budzi się pewnego dnia, nie pamiętając kim jest, ani jak się nazywa. Bez wspomnień, bez nawet najmniejszego obrazu z przeszłości. Jedyną wskazówkę stanowią listy od kogoś podpisanego "Pierwszy Eric Sanderson". Rewelacje, jakie ujawniają, są szokujące. Jego ukochana nie żyje, a na Eryka czyha bestia, której już raz udało się przywłaszczyć sobie jego myśli, wspomnienia i tożsamość. Kim lub czym jest Ludovician? Czy można się przed nim/tym obronić? W poszukiwaniu odpowiedzi Eric przemierzy kilometry tuneli antyprzestrzeni, dotrze do pilnie strzeżonych tajemnic i pozna rzeczywistość, o której nawet mu się nie śniło. Nie zawaha się nawet zaryzykować własnym życiem. ( ze strony http://merlin.pl/Poz...4.html#fullinfo).
Jak oceniam ksiazke? Dla mnie 9/ 10, bo byly w niej pewne opisy, ktory byly dla mnie za dlugie i nieciekawe, ktore ominelam. Poza tym genialna. Trzyma w napieciu i na pewno rozni sie o wiele od innych thillerow. Jest strasznie oryginalna i przyjemnie sie ja czyta - co nie znaczy, ze jest napisana latwym jezykiem, wrecz przeciwnie, wiec moim zdaniem to nie jest ksiazka dla kazdego. Jest to opowiesc wlasnie o amnezji glownego bohatera, spowodowanej tragiczna smiercia ukochanej Clio Ames, ktora doprowadza go do szalenstwa (nie dziwie sie). Nie potraffi pogodzic sie z tym, ze odeszla, zaczyna pisac krotkie opowiadania myslac, ze to rzeczyhwistosc. Ciekawa rozprawa o bolu po stracie ukochanej osoby, amnezji i pisarstwie ogolnie, jak pisarstwo ksztaltuje rzeczywistosc i jaka jest rola pisarza.
Byc moze trafi na ekrany kin, choc pewnie zepsuja tak fantastyczna ksiazke.
 
Do góry