Jaką czytasz książkę?

Berith

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Hez-Hezron
Właśnie skończyłem "Oskarżony Pluszowy M." i teraz z braku funduszy mam przymuowe wolne (czyt.: sępię się na mbooki) :p
 

V jak Vendetta

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
Obecnie czytam jakieś poradniki jak byc lepszym w designie i fotografii.
Wiedzy i skillów nigdy za wiele, prawda?
Jakoś powieści nie bardzo do mnie przemawiają, ale raz na jakiś zcas lubię jakąś wchłonąć :)
 

Hangeyes

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
93
Punkty reakcji
1
Niedawno skończyłem "Folwark Zwierzęcy", teraz się biorę za "Rok 1984". Obie Orwella. Wrażenia bardzo pozytywne. Poza tym, w celu poszerzenia wiedzy, czasem przejrzę jakieś e-booki na temat mowy ciała, psychologii i temu podobnych bzdur.
 

ewa1112

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2010
Posty
16
Punkty reakcji
0
Własnie skończyłam " Zamówienie z Francji" A.Szepielak, niezłe.
Zaczęłam A.Christe "Morderstwo w Orient EXpressie". Uwielbiam te autorkę !
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
A propos "Niebezpiecznych związków" pada tam cytat w rodzaju "Tylko pożądanie(namiętność?) ma prawo zdjąć z oczu przepaskę miłości". Nie pamiętam dokładnie. Zdaje się, że jest to jedno z pierwszych zdań jednego z listów wicehrabiego de Valmont. Dawno temu jak czytałam zanotowałam go sobie gdzieś w szkolnym zeszycie, ale zaginął. Czytać drugi raz w poszukiwaniu mi się nie chce :/
Genialny moim zdaniem tekst, chociaż oczywiście do bólu nie poprawny :D Gdybyś na niego trafiła to podeślij mi go proszę albo umieść na forum, żeby wszyscy mogli cieszyć się tą zmysłową przewrotnością ;)

Proszę:
"Czy nie wiesz, że jedynie rozkosz ma prawo zdejmować z oczu przepaskę miłości?" (wicehrabia de Valmont do markizy de Merteuil) :)

A jeśli idzie o ulubione cytaty to ja osobiście lubię (nie wiem czy dokładnie zapamiętałam):
"Człowiek jest cudem, lecz nasze zdolności zapamiętywania i zapominania są doprawdy niepojęte" ("Mansfield Park" J. Austen)

A teraz sobie chyba przeczytam Kochanice króla :)
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Właśnie przeczytałam 3 książki Fannie Flagg :)
"Witaj na świecie, Maleńka!"
"Nie mogę się doczekać...kiedy wreszcie pójdę do nieba"
i oczywiście "Smażone, zielone pomidory"
Wszystkie godne polecenia i bardzo szybko się je czyta :)
 
Do góry