Jaka byłaby WASZA partia ?

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
republikanizm cenzusowy - bierne (okolo 1,5 mln ludzi) i czynne prawa wyborcze (ok 15 mln)jasne ze wyjasniewybiernym moglby byc tylko ten kto utrzymuje sam siebiewybierajacym mogli by byc tylko ludzie sami sie utrzymujacy oraz pracujacy - z wylaczeniem zyjacych z pieniedzy publicznych/samorzadowych (np ja jako urzednik nie mial bym prawa glosu)... w tym nie zgadzam sie i to zasadniczo z korwinem
 

Badlik

Psychodegradacja
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
A co mi tam partia...
Rozpier.dolić ta demokracje i dać władze dziedziczną losowo wylosowanemu obywatelowi (jedyny warunek to posiadanie meskiego potomka).

I ch,uj... A tak ta sama holota co zadecydowala o zwyciestwie 6 lat temu sld teraz wybralo sobie po... + masa gowniarzy...

Juz nie mowie o slusznosci wyboru ale o tym KTO O TYM DECYDUJE...

Tak, a 2 lata temu staruchy wybrały PiS. Już nie mówię o słuszności wyboru, ale o tym kto o tym decyduje :p O moim kraju mają decydować emeryci? Ludzie, którym teraz jedynym zadaniem jest dostawanie emerytury, na które płacą młodzi? Przepraszam, że będę taki okrutny, ale Ci ludzie powoli umierają... w takim razie kto powinien decydować o kraju? Przyszłościowa młodzież czy przeszłościowi emeryci?

Moja partia?

* nie mam pomysłu na nazwę
* centralny - liberalizm
* - częściowe wprowadzenie podatku liniowego na poziomie 16%, dla bogatszych - 45%
- w polityce zagranicznej umocnienie się w UE i w oparciu o nią prowadzenie polityki wobec USA i Rosji
- uproszczenie administracji, zmniejszenie pensji dla posłów, ministrów, marszałków, premierów i prezydenta oraz zniesienie paru przywilejów (między innymi immunitetu )
- decentralizacja służby zdrowia (na wzór z Zachodu), każdy posiada własne konto zdrowotne (pieniądze do niego wpływają z podatku zdrowotnego i ministerstwa zdrowia), z którego pobierane są pieniądze w razie choroby i pobytu w szpitalu, w przypadku wyczerpania się pieniędzy z konta państwo płaci za leczenie danej osoby
- częściowa prywatyzacja szpitali i ogólnokrajowa edukacja na temat korzystania z prywatnych klinik
- wojsko zawodowe
- edukacja: nauka języka angielskiego od I klasy podstawówki, drugiego języka (niemieckiego, francuskiego) od III klasy podstawówki, internet w każdej szkole, wyrównywanie szans dla wszystkich uczniów, walka z falą i agresją w szkole poprzez instalowanie kamer, zajęciami psychologicznymi... mundurki uważam za zbędne
- powołanie specjalnej instytucji pilnującej dobrego wykorzystywania dotacji z UE oraz zajmującej się edukacją ludności na temat możliwości uzyskiwania tych dotacji
- walka z bezrobociem poprzez wspieranie małych firm ( uproszczone podatki, zmniejszenie składki ZUS oraz możliwość uzyskania kredytu od państwa na okres 4 lat )
- inwestowanie w alternatywne źródła energii
- wycofanie wojsk z Iraku
- większe inwestowanie w infrastrukturę

Znalazło by się jeszcze parę pomysłów, ale nie chce mi się już pisać :p Oczywiście wszystkie te moje pomysły wchodziły by powolutku w życie...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
on nie ma pojecia co on jest lewica na pewno vide podatek progresywny nazywany liniowym (a biorac pod uwage przywolana podwyzke progresji to typowy lewak (tyle ze on on tym nie wie) co wiecej nie wie czym jest podatek liniowy
ale ma czas 17 lat to jeszcze sianko w glowie - czesto

- w polityce zagranicznej umocnienie się w UE i w oparciu o nią prowadzenie polityki wobec USA i Rosji
czyli poparcie likwidacji panstwa polskiego i jego prerogatyw w polityce zagranicznej - to juz niedlugo po 13 grudnia
nasze ministerstwo spr zagranicznych w zasadzie mozna bedzie zlikwidowac

- uproszczenie administracji, zmniejszenie pensji dla posłów, ministrów, marszałków, premierów i prezydenta oraz zniesienie paru przywilejów (między innymi immunitetu )
troche psutoslowia nei zaszkodzi...

- decentralizacja służby zdrowia (na wzór z Zachodu), każdy posiada własne konto zdrowotne (pieniądze do niego wpływają z podatku zdrowotnego i ministerstwa zdrowia), z którego pobierane są pieniądze w razie choroby i pobytu w szpitalu, w przypadku wyczerpania się pieniędzy z konta państwo płaci za leczenie danej osoby
czyli pozostawic to badziewie co jest teraz tylko leczacy sie mieli by placic wiecej (gratki)

- częściowa prywatyzacja szpitali i ogólnokrajowa edukacja na temat korzystania z prywatnych klinik
i to zadalo mi cwieka bo albo jest sprzeczne z wczesniejszym albo nie
albo to tylko kwiatek do korzucha

- wojsko zawodowe
100% zgody

- edukacja: nauka języka angielskiego od I klasy podstawówki, drugiego języka (niemieckiego, francuskiego) od III klasy podstawówki, internet w każdej szkole, wyrównywanie szans dla wszystkich uczniów, walka z falą i agresją w szkole poprzez instalowanie kamer, zajęciami psychologicznymi... mundurki uważam za zbędne
az zal komentowac, meczenie 6 latkow od 2009 roku tak tak
internet prawie jest, wyrownywanie (jaki sliczny lewacki kwiatek)
walka z agresja - hehe dobre sobie
kamera i psycholog - ubaw po pachy
to walka z objawami a nie zrodlem problemu

- powołanie specjalnej instytucji pilnującej dobrego wykorzystywania dotacji z UE oraz zajmującej się edukacją ludności na temat możliwości uzyskiwania tych dotacji
1 czesc - juz jest zatrudnia 1400 osob , 2 - klikadziesiat instytucji - wg pobieznych obliczen aktualnie okolo 20 tys ludzi w polsce zajmuje sia ta ciezka nie potrzebna praca
a ich pensje biurka kompy samochody przeciez nic nie kosztuja

- walka z bezrobociem poprzez wspieranie małych firm ( uproszczone podatki, zmniejszenie składki ZUS oraz możliwość uzyskania kredytu od państwa na okres 4 lat )
polaczenie rozsadku z mysleniem a'la lepper
- inwestowanie w alternatywne źródła energii
a teraz sie dowiemy na co mamy tracic pieniadze - i to miliardy a nei jakies tam miliony
pewnie tez walczysz z globalnym ociepleniem i glodem w afryce i klikasz podczas te walki palcem na pilocie

- wycofanie wojsk z Iraku
wycofanie czy ucieczka?

- większe inwestowanie w infrastrukturę
wiecej sie nie da
obcenie samorzady ledwo sa w stanei utrzymac plynnosc finansowa - wlasnie z powodu tych inwestycji (za pieniadze z naszego budzetu, pardon mialo byc manny z ue)
jakos sie boje twoich pomyslow
 

Badlik

Psychodegradacja
Dołączył
29 Czerwiec 2006
Posty
569
Punkty reakcji
0
Dobre :eek:k:

Badlik z tego co czytam to Ty jesteś raczej centralna - lewica :]

Prawda jest taka że w Polsce można podzielić partie na skrajnie prawicowe, skrajnie lewicowe i na "bagno" (biorąc przykład z Rewolucji Francuskiej). Co mi tam czy centralno-lewicowa czy centralno-prawicowa?

czyli poparcie likwidacji panstwa polskiego i jego prerogatyw w polityce zagranicznej - to juz niedlugo po 13 grudnia
nasze ministerstwo spr zagranicznych w zasadzie mozna bedzie zlikwidowac

hahahaha... kto tu mówi o likwidacji MSZ? Umocnienie się w UE można rozumieć także przez umocnienie się polskiego MSZ, nieprawdaż? Zresztą ja mówię o tym, że tylko razem z UE mamy szansę na walkę z USA i Rosją w przypadku jakiś nieporozumień (typu wizy - USA - czy ropy naftowej - Rosja) nie oznacza to, że mamy być w UE małymi pionkami i słuchać we wszystkim innych krajów wspólnoty.

czyli pozostawic to badziewie co jest teraz tylko leczacy sie mieli by placic wiecej (gratki)

Umiesz czytać? Teraz nasze (mam rentę i też płacę podatki z tego tytułu) pieniądze trafiają do jednego worka NFZ i to jest właśnie centralizacja służby zdrowia. Ja chce ją zdecentralizować żeby każdy płacił za swoje leczenie, a nie żebyś podając przykład Ty w przypadku kiedy przez całe życie jesteś zdrowy płacił cały czas za leczenie kogoś innego.

i to zadalo mi cwieka bo albo jest sprzeczne z wczesniejszym albo nie
albo to tylko kwiatek do korzucha

Po decentralizacji służby zdrowia nie miałoby znaczenia czy leczysz się w klinice państwowej czy prywatnej bo Twoje konto pokrywałoby koszty i tutaj i tutaj. Nie widzę sprzczności.


Tutaj to chyba każdy się zgadza ;)

az zal komentowac, meczenie 6 latkow od 2009 roku tak tak
internet prawie jest, wyrownywanie (jaki sliczny lewacki kwiatek)
walka z agresja - hehe dobre sobie
kamera i psycholog - ubaw po pachy
to walka z objawami a nie zrodlem problemu

Męczenie? W innych krajach od najmłodszych lat uczy się dzieci języków obcych. Wyrównywanie szans poprzez stypendia i chociażby darmowy dowóz dzieci ze wsi do miasta. Walka z agresją, kamera i psycholog - ubaw po pachy? To w takim razie jak walczyć z agresją? Poprzez mundurki? W takim razie co jest źródłem? Sytuacja rodzinna zapewne? Kto może złagodzić dziecko po przejściach w rodzinie jeśli nie psycholog?

1 czesc - juz jest zatrudnia 1400 osob , 2 - klikadziesiat instytucji - wg pobieznych obliczen aktualnie okolo 20 tys ludzi w polsce zajmuje sia ta ciezka nie potrzebna praca
a ich pensje biurka kompy samochody przeciez nic nie kosztuja

Ja chciałbym to połączyć w jedną instytucję... zresztą ich pensje, biurka itd. kosztują, ale po co wcześniej pisałem o obniżkach pensji itd. politykom?

polaczenie rozsadku z mysleniem a'la lepper
a teraz sie dowiemy na co mamy tracic pieniadze - i to miliardy a nei jakies tam miliony
pewnie tez walczysz z globalnym ociepleniem i glodem w afryce i klikasz podczas te walki palcem na pilocie

Tu nie chodzi wcale o walczenie z ociepleniem itd. choć to też ważne, ale przede wszystkim na uniezależnieniu się od Rosji i jej gazu i ropy.

wycofanie czy ucieczka?

bardziej ucieczka

wiecej sie nie da
obcenie samorzady ledwo sa w stanei utrzymac plynnosc finansowa - wlasnie z powodu tych inwestycji (za pieniadze z naszego budzetu, pardon mialo byc manny z ue)
jakos sie boje twoich pomyslow

Po uporządkowaniu burdelu jaki panuje w budżecie dałoby się zrobić wszystko... chociażby zatrudnić Chińczyków, którzy zaoferowali nam pomoc przy budowaniu infrastruktury na EURO 2012



- jak by się nazywała?
liberalowie konserwatywni
- lewica, prawica czy centrum?
oczywiscie prawica (w przeciwienstwie do naszego sejmu)
- jaki byłby jej program polityczny?
wolnosc osobista, wolnosc gospodarcza, rzady prawa
republikanizm cenzusowy - bierne (okolo 1,5 mln ludzi) i czynne prawa wyborcze (ok 15 mln)

- co by popierała, czemu by się sprzeciwiała?
niczego by nei popoerala i niczemu sie nei sprzeciwiala
miala by gwarantowac niezmiennosc poszanowania wolnosci czlowieka = koniec
- z którą/którymi z naszych istniejących partii mogłaby stworzyć koalicję a z którymi by wojowała?
upr = pod pewnymi warunkami
Nie chcę odpowiedzi typu "moja partia zalegalizowałaby alkohol, fajki i narkotyki od lat 12 i roz:cenzura:ałaby wszystkie szkoły i nauczycieli" :p
Tak trochę poważniej ;]

Tak się mnie czepiasz, a sam niczego konstruktywnego nie napisałeś i nie wymyśliłeś.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
hahahaha... kto tu mówi o likwidacji MSZ? Umocnienie się w UE można rozumieć także przez umocnienie się polskiego MSZ, nieprawdaż? Zresztą ja mówię o tym, że tylko razem z UE mamy szansę na walkę z USA i Rosją w przypadku jakiś nieporozumień (typu wizy - USA - czy ropy naftowej - Rosja) nie oznacza to, że mamy być w UE małymi pionkami i słuchać we wszystkim innych krajów wspólnoty.
Przeciez traktat reformujacy zaklada prowadzenie wspolnej polityki zagranicznej i wspolnego "ministra spraw zagranicznych"
A umocnianie sie? Przeciez decyzje beda teraz podejmowane w systemie wiekszosciowym (bez prawa veta). Liczba glosow rowniez zostala juz ustalona... Jesli wiekszosc zadecyduje o czyms niekorzystnym dla polski to bedziemu musieli sie z tym zgodzic.


Umiesz czytać? Teraz nasze (mam rentę i też płacę podatki z tego tytułu) pieniądze trafiają do jednego worka NFZ i to jest właśnie centralizacja służby zdrowia. Ja chce ją zdecentralizować żeby każdy płacił za swoje leczenie, a nie żebyś podając przykład Ty w przypadku kiedy przez całe życie jesteś zdrowy płacił cały czas za leczenie kogoś innego.
To nie lepiej - prywatyzacja sluzby zdrowia i likwidacja ministerstwa zdrowia?

Męczenie? W innych krajach od najmłodszych lat uczy się dzieci języków obcych. Wyrównywanie szans poprzez stypendia i chociażby darmowy dowóz dzieci ze wsi do miasta
A moze prywatyzacja szkolnictwa i nie ustalanie jedynego slusznego programu dla wszystkich szkol przez ministerstwo?


Walka z agresją, kamera i psycholog - ubaw po pachy? To w takim razie jak walczyć z agresją?
Likwidacja obowiązku szkolnego. Bedzie mozna spokojnie wywalac ze szkoly tych ktorzy nie potrafia sie zachowac...

Po uporządkowaniu burdelu jaki panuje w budżecie dałoby się zrobić wszystko... chociażby zatrudnić Chińczyków, którzy zaoferowali nam pomoc przy budowaniu infrastruktury na EURO 2012
Oczywiscie... wystarczy uporzadkowac burdel... Taki burdel ktory powoduje az deficyt budrzetowy...

Z pieniedzy zbieranych w roznego rodzaju podatkach paliwowych mozna by bylo budowac rocznie 1400 km autostrad. Gdzie sa te pieniadze? Sa przeznaczane na latanie budzetu...
 
S

serwor

Guest
No dobra to kto miałby placić na twoją rente jeśli każdy miałby konto i leczył by się z tego co uzbiera.
A co by było jeśli piniędzy na koncie było by za mało na leczenie?
Po co w ogóle w tym przypadku konto ,tak samo można samemu sobie zbierać,a nóż się uda i nie zachorujesz na nic poważnego do samej śmierci.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Męczenie? W innych krajach od najmłodszych lat uczy się dzieci języków obcych. Wyrównywanie szans poprzez stypendia i chociażby darmowy dowóz dzieci ze wsi do miasta. Walka z agresją, kamera i psycholog - ubaw po pachy? To w takim razie jak walczyć z agresją? Poprzez mundurki? W takim razie co jest źródłem? Sytuacja rodzinna zapewne? Kto może złagodzić dziecko po przejściach w rodzinie jeśli nie psycholog?
Taaa.... Zależy jeszcze o jakich szkołach mówimy. O podstawówkach czy liceach ??? :mruga: Psycholog w szkole powinien byc, ale "Kto może złagodzić dziecko po przejściach w rodzinie jeśli nie psycholog?" .... hmmm.... przyjaciel ??? :mruga:
A co by było jeśli piniędzy na koncie było by za mało na leczenie?
Nie byłoby go stac na leczenie ??? :mruga:
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
hahahaha... kto tu mówi o likwidacji MSZ? Umocnienie się w UE można rozumieć także przez umocnienie się polskiego MSZ, nieprawdaż? Zresztą ja mówię o tym, że tylko razem z UE mamy szansę na walkę z USA i Rosją w przypadku jakiś nieporozumień (typu wizy - USA - czy ropy naftowej - Rosja) nie oznacza to, że mamy być w UE małymi pionkami i słuchać we wszystkim innych krajów wspólnoty.
jak widac nei masz zielonego pojecia o tresci traktatu reformujacego

- decentralizacja służby zdrowia (na wzór z Zachodu), każdy posiada własne konto zdrowotne (pieniądze do niego wpływają z podatku zdrowotnego i ministerstwa zdrowia), z którego pobierane są pieniądze w razie choroby i pobytu w szpitalu, w przypadku wyczerpania się pieniędzy z konta państwo płaci za leczenie danej osoby
- częściowa prywatyzacja szpitali i ogólnokrajowa edukacja na temat korzystania z prywatnych klinik
czytajac toto laczenie niestety mozna odniesc bardzo rozne wrazenie ps, co to znaczy zachod? sluzba zdrowia po szwedzku? gdzie szwedzi nei chca sie leczyc?
model bez zmiany - finansowanie
jakies tam placenie po przekroczeniu limitu? a limit kto wymysli?

Tutaj to chyba każdy się zgadza
oj znam wielu ktorzy sa przeciw

Męczenie? W innych krajach od najmłodszych lat uczy się dzieci języków obcych. Wyrównywanie szans poprzez stypendia i chociażby darmowy dowóz dzieci ze wsi do miasta. Walka z agresją, kamera i psycholog - ubaw po pachy? To w takim razie jak walczyć z agresją? Poprzez mundurki? W takim razie co jest źródłem? Sytuacja rodzinna zapewne? Kto może złagodzić dziecko po przejściach w rodzinie jeśli nie psycholog?
prosto i krotko
amerykanskie szkoly publiczne - powszechna przestepczosc, kamery, ochrona, psychlogowie itd i prywatna (sa elitarne i tanie) gdzie nie ma takiego zjawiska, jak rodzic chce wozic dziecko do szkoly x niech wozi, "wolny wybor" a mundurki itp to sprawa tylko i wylacznie dyr szkoly a jakiegos ministerstwa edukacji - no ta bene niepotrzebnego


Tu nie chodzi wcale o walczenie z ociepleniem itd. choć to też ważne, ale przede wszystkim na uniezależnieniu się od Rosji i jej gazu i ropy.
widze w bajki wierzysz, czlowiek nei jest w stanie wywrzec zadnego wplywu na klimat ziemi, laczna roczna wytworczosc calej ludzkosci to 65 min dzialania slonca a tzw ocieplenie to po prostu plamy na sloncu

Po uporządkowaniu burdelu jaki panuje w budżecie dałoby się zrobić wszystko... chociażby zatrudnić Chińczyków, którzy zaoferowali nam pomoc przy budowaniu infrastruktury na EURO 2012
mitologia
wiesz ja jezdze i kontroluje samorzady w zakresie wykorzystania tychze funduszy wiec wiem o czym mowie

Tak się mnie czepiasz, a sam niczego konstruktywnego nie napisałeś i nie wymyśliłeś.
napisalem duzo wyzej czasami warto poczytac posty

serwor
Po co w ogóle w tym przypadku konto ,tak samo można samemu sobie zbierać,a nóż się uda i nie zachorujesz na nic poważnego do samej śmierci.
takjest teraz i chcialbym to zmienic
 
Do góry