Jaką broń kupić?

RasNup

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2010
Posty
274
Punkty reakcji
13
Wiek
30
Miasto
Grudziądz City
Siemano ; ]
bawiłem się kiedyś trochę w ASG, potem przerwałem z powodów finansowych, teraz chcę do tego wrócić, w wakacje zamierzam zarobić trochę kaski i przeznaczyć wszystko na broń ; )
a więc tak, proszę o pomoc, zastanawiam się nad kampą (snajperka) i nad zwykłym szybkostrzelnym, chociaż bardziej jestem skłonny do pierwszej opcji.
Chodzi mi o broń najlepiej full metal + drewno, w ostateczności dobry ABS, co polecacie?
cena nie gra właściwie roli bo myślę że w wakacje trochę się uzbiera ; ]
Myślałem żeby kupić SCAR'a bo podoba mi się ta broń, ale z jakiej firmy?
i bardzo proszę też o wypowiedzenie się osób które używają broni snajperskiej bo najbardziej pasowało by mi właśnie to ; )
z góry dziękuje i pozdrawiam ; )
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
www.wmasg.pl - tutaj masz jedno wielkie forum poświęcone fanatykom asg. Wejdź, napisz temat, a zanim powiesz "naleśniki z jagodami", będziesz miał odpowiedź.
 

aaadrian

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2009
Posty
38
Punkty reakcji
1
Mała uwaga - piszę się "replika" , a nie "broń" na wmasg.pl Cię za to wyśmieją .
Snajperstwo w asg zaczyna się od kilku tysięcy ... Chyba że chcesz być "parasnajperem" :p

Ale najlepiej poczytaj wmasg :)
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
A nie lepiej dołożyć trochę kasy, zrobić pozwolenie na broń i kupić sobie coś porządnego? ;) Choćby glocka 9 bardzo fajna broń. Jak mieszkasz gdzieś na wsi czy na przedmieściach to już w ogóle rarytas. Strzelasz sobie na ogródku i nikt ci złego słowa nie powie. Kupujesz zapas tarcz na rok i śmigasz :D
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Hmm...żeby dostać glocka musiałby zrobić pozwolenie na broń do celów ochrony osobistej co w Polsce jest ekstremalnie trudne.... Musieliby Cię z 5 razy zabić, 10 x zgwałcić, z 3 x okraść, i ze 2x zakopać żywcem w ziemi to może być dostał :bag:
Ja bym wybrał prawdziwą broń - ale nie o tym mowa.
Broń snajperska to dobry wybór ale jest ona droga. Dodatkowo (jeśli chcesz mieć dobre osiągi) musisz korzystać z kulek precyzyjnych (też tanie nie są, zależy ile strzelasz). Jeśli już chcesz pobawić się w "prawdziwego snajpera" pomyśl też o zakupie (lub najlepiej sam zrób) ghillie suit, maskowaniu broni itp.
Tak jak ktoś powiedział: snajperstwo w asg zaczyna się od kilku tysięcy, a to dopiero początek.

P.S. Fabrycznie nowy glock może kosztować od 2 do 4 tys. złotych
Może lepiej nie będę pisał jakie są ceny prawdziwych karabinów snajperskich...
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Może lepiej nie będę pisał jakie są ceny prawdziwych karabinów snajperskich...
Tak na marginesie- tu nie chodzi o koszta produkcji, ale transport czy podatki, oraz zdecydowanie- konkurencję między sklepami, lub jej brak. SWD czy Remington 700 w USA za ~800-900$. Przeliczając na złotówki- w bardzo grube tysiące to nie idzie.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Trudno o pozwolenie na broń? Bez przesady. Sprawdzą cię na tych wszystkich komputerach czy masz wszystko halo w głowie potem ułożysz puzle, spróbujesz ułożyć kostkę rubika i wsio. Dla chcącego nic trudnego.
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
Nie wiesz o czym mówisz, kolego. To nie jest takie proste jak się wydaje. Państwo skutecznie utrudnia zdobycie takiego pozwolenia (i bardzo dobrze). Przeczytaj jakie są wymagania dla osoby starającej się o takie pozwolenie - to teoria, zacznij się o takie pozwolenie starać - zobaczysz jak wygląda praktyka.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Trudno o pozwolenie na broń? Bez przesady. Sprawdzą cię na tych wszystkich komputerach czy masz wszystko halo w głowie potem ułożysz puzle, spróbujesz ułożyć kostkę rubika i wsio. Dla chcącego nic trudnego.
Bzdury. Myśliwska wymaga stażów w kołach i egzaminów, sportowa wymaga wysokich wyników i licznych startów w zawodach, bojowa mało komu wydawana.
Mamy przecież takie historie w Polsce, że ktoś może jeździć czołgiem, a karabinka sportowego już Władza się mu boi wydać. <_< Zresztą liczba pozwoleń na sportową i bojową broń maleje, z już i tak niskiego poziomu...

Państwo skutecznie utrudnia zdobycie takiego pozwolenia (i bardzo dobrze)
W jakim sensie- 'bardzo dobrze'? Utrzymanie pewnych restrykcji w formie kompromisu jest zrozumiałe- ale czemu zdrowe psychicznie i odpowiedzialne osoby nie mogą dostać pozwolenia na przejrzystych zasadach, choćby i na jakąś broń długą bocznego zapłonu? Jesteśmy w tyle za większością Europy, a argumentacji ku utrzymaniu tego statusu chyba próżno szukać. Spójrzmy na 10x bardziej uzbrojonych południowych sąsiadów; miłośnicy strzelectwa nie mogą narzekać, a czy słychać, aby był to w społeczeństwie jakiś problem?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Cóż...spójrzmy choćby na USA :bag:
Wybacz, ale nie takiej odpowiedzi można poważniej oczekiwać jako argumentu.

Tak na szybko-
1) Czemu USA miałby być krajem, do którego potencjalnie można porównać przekrój społeczeństwa polskiego, zamiast do tych dużo bliższych- czeskich lub niemieckich?
Czy mamy w Polsce mieszanki etniczne, typowe slumsy? Jaki poziom w USA przestępczości jest powodowany przez murzynów, będących w mniejszości?
Nie szukaj tak daleko.

2) Jaki udział w działalności przestępczej ma broń legalna zarejestrowana? 80%? 50% 25%? 5%? <1%? Zastanawiałeś się nad tym? Przecież przestępcy mają swoje źródła broni i ich prawo nie interesuje; nie można wrzucać tego do jednego wora.

I czemu wypadki bądź niewłaściwe użycia mają przesłaniać dużo liczniejsze użycia, które mogą ratować zdrowie lub majątek?

3) USA... który stan masz na myśli, bo każdy ma inne prawo o cywilnym dostępie do broni i zarazem inne statystyki odnośnie jej użyć?

4) Wiążąc liczby i fakty- http://img503.imageshack.us/img503/4047/c3444d0e3fab161dmed.jpg - wnioski?

Widzisz, prawda jest dużo głębsza niż ta, przedstawiana szukając sensacji, przez media.
:)
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Jak widać na poniższych zdjęciach, w Polsce też jest ciekawie :sexy:







 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
RPD, konstrukcji Diegtariewa. Strzela nabojem 7,62x39, zastąpiły go PK i właśnie RPK. Jutro będziemy się nim bawili na pikniku :lol:
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Panowie, pamiętam jak ojciec starał się o pozwolenie na broń i wcale nie było tak ciężko, jedyne utrudnienie to odległość do odpowiedniego psychologa, który orzekłby że osoba domagająca się pozwolenia na broń jest normalna bo w okolicznych miastach niestety takiego nie było.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Dużo zależy od tego, jakiego rodzaju pozwolenie i czy miał ku temu jakieś wyjątkowo sprzyjające okoliczności.
W każdym razie stwierdzenie 'dla chcącego nic trudnego' było zbyt oderwane od szarej rzeczywistości :) ponieważ realia są dalekie od standardów europejskich.
 
Do góry