Jak Zrobic Hip Hop

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
ogóolnie na programach hip hop wychodzi kiepsko. Ale jak chcesz to ja moge wymienić tu tylko eJay hip hop. dowolną wersje, ale nie wyjdzie Ci na tym żaden hit
 

iRule

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Rybnik
Zacznijmy od tego co ty chcesz robic?
Niewiem jak mozna robic hiphop ale wiem jak mozna tworzyc bity

Na poczatek ejay
 

JOKER eMCe

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2006
Posty
47
Punkty reakcji
0
Dobrze powiedziane, na poczatek!!! Pobaw sie tydzień i nwyrzuć ;) Później proponuje Fruity Loopsa, a najlepiej tracktora zebys mógł przerabiać już gotowe sample. Jeśli chcesz grać jak sławni raperzy to musisz wyłazyć kilka patyków na: dwa gramofony, master, MPC 60, jak chcesz rapować to dobry mikrofon no i jakaś konsole (keybord). Jeśli chcesz tylko rapować a jesteś leniem to po prostu pościągaj sobie podkłady z neta ;)
 

NMJ

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
nad Odrą
Jeśli chcesz tylko rapować a jesteś leniem to po prostu pościągaj sobie podkłady z neta ;)

Do Jaworskiego:

A jestes pewien, ze potrafisz rapowac? Bo to wbrew pozorom nie jest proste!

Bity na poczatek mozna robic w FL Studio, niezly program, ktory w porownaniu do eJaya nie sprowadza sie tylko do ukladania sampli. Jesli to Ci nie podchodzi to zacznij na dobry poczatek na podkladach jakis znanych ci piosenek... Jak bedzie Ci wychodzic, czego serdecznie zycze, to zabierzesz sie za robienie wlasnych bitow.

To jest tylko moja sugestia ;) A i w przyszlosci nie zapomnij sie pochwalic swoimi kawalkami:D
 

po`ziomka

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
KoSzaLiN
eLO WSZYSTKIM!!! jestem jeszcze młoda , ale wiem że dobry h-h musi wychodzić z serduch !! Trzeba mieć wyczucie i to coś!!! Życze tobie szczęścia i podziel się tym co już (sorka) na początku wydukasz pozderka trzymam kciuki!!!
 

frafel1

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2007
Posty
38
Punkty reakcji
0
najlepiej To fruit loopsem najlepszy zrobisz Bit.A nie jakimś Eayem który ma gotowe sample.Cały Bit ma mieć stałą konsystencje
i mósi mieć swoją czentotliwosć chyba że chcesz zrobić kawałek o nieregularnym bicie.Pożniej jusz mosiesz dodać jakieś klapniecia
basy i poskładać to już w dobry rytm.Potem mosisz ten cały twój podkład przeżycić do programu w którym można nagrywać swój
głos.Zakładasz słuchawki na uszy puszczasz i dotego włanczasz nagrywanie i nagrywasz. Njlepiej jak bys miał do tego dwa kompy.


A za pare lat bendziesz zaabiał 10mln zł rocznie i nie bendziesz musiał pracować
 

po`ziomka

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
KoSzaLiN
Bardzo obtymistyczne!!!Ciekawe kto tyle zarabia?!Napewno nie na początku!!!PoZdErKo
 

qruk

load your head, blow it up, feeling good baby...
Dołączył
1 Styczeń 2007
Posty
1 075
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
mazury
czy ktos z was robil kiedys HH?

przeciez to co piszecie to tylko zabawa, owszem mozna stworzyc w ten sposob jakis kawalek ale nie bedzie to nic nadzwyczajnego :\

ja osobiscie polecam Reason'a
program ma mnostwo probek dzwiekow, a poza nimi mozna sobie dociagnac biblioteki z neta, za pomoca tego programu mozna zrobic calkowicie swoja muzyke bo mozna rowniez importowac sample nagrane przez samych siebie,a ukladanie klockow we Fruity Loopie jest co najmniej prymitywne :\

im szybciej oswoisz sie z profesjonalnymi programai tym szybciej zaczniesz tworzyc prawdziwa muzyke, programiki typu Fruity Loops to blazenada niegodna uwagi zadnego szanujacego sie muzyka

pzdr
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
programiki typu Fruity Loops to blazenada niegodna uwagi zadnego szanujacego sie muzyka

moze delikatnie podbije ten temat ale nie sposób nie dostać jobca czytając tego typu wypowiedzi
tak dla wiadomosci wszystkich podobnych QRUKOWI
OSTR zaczynał na FL'u a naawet zrobil na nim wiekszosc płyt
dopiero "7" powstało na MPC60
tak więc szanowny kolego jak G wiesz to sie nie wypowiadaj
bo Reason tak dla informacji o wielki producencie jest napewno wiekszym wyzwaniem dla amatora niz FL, i napewno nie połapie sie w kablach z tyłu jak i sprzęcie z przodu

a co do tematu to wlasnie chcialbym pochwalić właśnie FL Studio
programik idealny i dla amatorów i dla profesionalistów
obsługuje VST VSTi VST2 DX i inne wirtualne instrumenty
posiada przeogromną baze efektów, sam mixer w nim jest naprawde dobry, mysle ze i tak nikt nie da rady zapchać 64 mozliwosci
przejzysty interfejs, tak samo w step sequencerze jak i na klawiszach
spokojnie mozna podpinac do niego urzadzenia MIDI
oraz wiele wiele innych
a jesli ktos nie potrafi jesszcze ze wszystkiego kozystac to i tak znajdzie wszystko by zacząc i z ssamplami i z wlasną melodią
 

matexi3

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2007
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
z K-Z miasto płynace Rap'em
Jesli chcesz sie dowiedziec jak zrobic dobry hip-hop wejdz se na www.dobry.rap.pl i se teksty sciag :p szkoda gadac kazdy robi jak wuaza i jak czuje bo moim zdaniem rap wychodzi z glebi czlowieka
pozdro for all sk8
 

knockdown

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2007
Posty
126
Punkty reakcji
0
Wiek
86
Miasto
Wielkopolska
Witam,
Powie mi ktos w jakim programie najlepiej robic hip hop i jak?

Generalnie jak są jakieś programy, znaczy się, teleturnieje telewizyjne, to można zrobić hip-hop... polecam Chajzera - potrafi do hip-hopu bardzo fajnie zmotywować. Wiesz, która rodzina zrobi wyższe hip-hop...
 

motosek

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hip hopu sie nie robi... robi się rap..

I sprecyzuj pytanie,

Do bitów - Reason v3. Fl7 (programy dla zaawanswanych)
Do vocalu - Acid Pro lub Cooledit 2 (rowniez do sklejek bitu)
 

LOLITA__XD

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
33
Punkty reakcji
0
hmm, a jakbys sobie na poczatek porymowal na podkladach mop deep? albo na instrumentalach ze znanych kawalkow? np. "fuul clip" gangstarra, "moralny upadek" peji, "sie zyje", albo "wole sie nastukac" molesty? fajne bity, wg mnie wpadna w ucho i cos ciekawego moze ci wyjdzie :D a jak chcesz sie nauczyc rapowac, to mozesz nawet wykorzystac jakies wierszyki z podstawowki na podkladach, jakis idzie grzes przez wies ble ble ;)
pozdro
 

djdaro151

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
142
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
CK
hmmmmm dla mnie to kazdy powinien robić bity na tym co mu odpowiada ja uzywam FL, Reasona, Acid'a bo tak wole .... w FL tne sample w reasonie je zgrywam a reasona podłaczam pod acida bo w nim odczytuje wtyczki VSTI bo mi tak wygodnie mówić że jeden program jest gorszy czy lepszy do niczego sie nie dojdzie .....Ja polecam na początek
FL ...bo amator w Reasonie nie połapie sie o co chodzi , ktoś pojechał po "kostkach" z FL ...one dla początkujachych bardzo prosto pokazują jak składa się bit co jest bardzo wazne by zrozumieć muzyke sam tworzyłem bardzo długo na FL gdyż jest to wygodny program. A jezeli chodzi o nagrywanie to temu co pisał teksty jakieś ..... nie chodzi w rymach o to zeby sie rymowało ...... znaczy to tez ale najwazniejsze jest przesłanie to co chcesz powiedzieć. Nie moze być tak ze o czyms nie nawiniesz bo nie wiesz jak to ułozyć w rymy

I mam duża rade dla was dla tworzących muzyke tekty :

Cokolwiek pomyslisz
pomysl odwrotnie


Bo to co pomyslisz za pierwszym razem na 90% juz ktoś tak pomyslał
 

KAN

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2008
Posty
80
Punkty reakcji
0
Miasto
Wielkopolska
Ja powiem tak:
Do podkładów FL w zupełnosci wystarcza, tylko trzeba umieć go dobrze obsługiwać. Wbrew pozorom to nie tylko "układanie klocków". Reason też jest dobry,choć trudniejszy.
Jeśli chodzi o nagrywanie wokali, moim zdaniem najlepszy jest SoundForge.
A co do kradzinych bitów - to jesty fajne, na początku i tylko dla zabawy. Kiedyś się w to bawiłem, a mój ziom wysłał (bez mojej wiedzy) jeden taki kawałek do radia i dużo nie brakło do sprawy sądowej o kradzież praw autorskich. Także nie polecam :) to był bit z kawałka "Boom" Royce Da. 5'9
 

-karpiu-

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
zieliusz, nie żartuje jeśli chodzi o rap. Właśnie kończe text. Fl studio, no cuż w h** wszystkiego ale nie ma nic tak naprawde.
Popatrze inne polecane programy. Ale potrzebuje jakiegoś żeby wyodrębnic w tekście poczczegulne litery. Tak. A więc jakiegoś bardziej powarznego i zaawansowanego.
 
Do góry