Jak zrobić bity?

Grzes29

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Katowice
Witam, mam sprawe. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zacząć robić bity? Jaki program bedzie najlepszy, na początek? Słyszałem o Friuty Loops ale nie umiem znaleść jego pełnej wersji. Pomóżcie ^_^ będę bardzo wdzięczny.
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
39
Miasto
sląsk up!
no wiesz to nie takie proste wytłumaczyc, poza tym jest tu oddzielny temat dotyczący produkcji.Fruity loops do tego kilka wtyczek jakies sample...przeszukuj net, jest pełno tutoriali do fruita.Wystarczy chciec.
 

BM1994

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Szkocja
Na początek proponuje FL Studio.
A później jak już nabierzesz doświadczenia spróbuj coś stworzyć w Reasonie ;)
Powodzenia...
 

djdaro151

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
142
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
CK
hmmmm stary na dobra sprawe nikt Ci tu za dużo nie wytłumaczył po pierwsze tempo bitu rób w przedziale 80- 100 BPM po 2 zachowaj rytmike kiedy chcesz dodać pianino to ustaw je tak aby na odpowiednich tonach była stopa i werbel jeżeli nie wiesz o co mi chodzi jeszcze to ostatnia rada ........zostaw to i znajdz sobie producenta :)
 

pawki

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2006
Posty
253
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Gorzów Wlkp
Ja sie tym rok zajmuje. Jak ktoś Ci doradził sample - hah :cenzura:a tylko elementy perkusji jak kick,hat,clapy i snare reszte daj spokój. Nie bądz frajerem samplującym wszystko co dopadnie w swoje łapy bo to juz nie te czasy pozatym to zalosne jest.
Najważniejsze dorwać sprzet lub soft z brzmieniami,sekwencer np. fl, reason czy cubase. Reszta sama przyjdzie.
 

djdaro151

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
142
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
CK
Nie wiem ile stary musiałbyś mi dać hajsu na sprzęt żeby zrezygnował z Brzmienia sampli z vinyla .....ja nie wycinam pętli tylko tne na poszczegóne dzwieki MPD 24 w ruch i bit sklejony na samplu praktycznie od podstaw :) Że ktoś wycina 10 sek z piosenki i nic z tym nie robi tylko perkusja i jedziemy to nie znaczy że wszyscy tak samplują :) popatrz sobie na bity Magiery & LA przeciesz ich bity to same sample :) a Ty nie zrobisz czegoś takiego na żadnym syntezatorze za normalne pieniądze :) a po za tym jeśli sądzisz że jestem tak ograniczony i używam tylko sampli to się mylisz bo do sampla zawsze dogrywam bass, może pianinko jakiegoś synteka :) Pozdrawiam :) Aha i jak coś może mały battle na bity ?? Sample kontra brzmienia ?? Zrobimy sobie odzielny temat i ludzie ocenią :)

Jako dowód że to ktoś robił bit wysyłamy projekt w FL albo w reasonie nie wiem w czym tam robisz :)
 

pawki

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2006
Posty
253
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Gorzów Wlkp
Zobacz bracie zle to odbierasz sample kontra bity.

Samplując człowiek tylko po częsci sie uczy, a robiąc wszystko od podstaw sam nabiera wprawy i się rozwija.
Przyznaj mi rację ?

Poza tym samplując melodie już samplujący ma przewagę bo melodia wysamplowana jest stworzona przez kogoś kto ma talent do tworzenia tego typu rzeczy i jak tu mówić o konkurencji ? JA w zyciu zrobiłem jeden bit na samplu (z:cenzura:ana wersja na myspace), ale nie jestem z niego zadowolony.
 

ya_

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
Fruity Loops aka FL studio

hmmmm stary na dobra sprawe nikt Ci tu za dużo nie wytłumaczył po pierwsze tempo bitu rób w przedziale 80- 100 BPM po 2 zachowaj rytmike kiedy chcesz dodać pianino to ustaw je tak aby na odpowiednich tonach była stopa i werbel jeżeli nie wiesz o co mi chodzi jeszcze to ostatnia rada ........zostaw to i znajdz sobie producenta :)
bity można robić też w tempie 700BMP, kwestia Barów i ustawien. dla przykładu bit do Fotek robiony przez Fokusa. w dalszej czesci postu wrzuce wam projekt do Fruity Loopsa owego bitu

Ja sie tym rok zajmuje. Jak ktoś Ci doradził sample - hah :cenzura:a tylko elementy perkusji jak kick,hat,clapy i snare reszte daj spokój. Nie bądz frajerem samplującym wszystko co dopadnie w swoje łapy bo to juz nie te czasy pozatym to zalosne jest.
Najważniejsze dorwać sprzet lub soft z brzmieniami,sekwencer np. fl, reason czy cubase. Reszta sama przyjdzie.
ahhaahahahhahah
ahahahahahahahh
raz możesz równie dobrze robić bity instrumentalne, kazdy soundfont układany w melodie, itd. ale równie dobrze możesz robić samplowane. ba! samplowane to esencja rapu.
załosne o_O bzdura
wytnij sampla [sampla! a nie 10s loopa] obrób go jak chcesz przyspiesz zwolnij, nadaj ciepła i układaj dalej

sama przyjdzie yhy..

Tu macie projekt bitu w FLu [razem z samplami] do 'Pijani Powietrzem - Fotki' robiony przez Fokusa
http://rapidshare.com/files/138705210/fotki.zip

prosz
 

pawki

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2006
Posty
253
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Gorzów Wlkp
Omg co za ludzie typowe podejście polaków. Dobra samplujcie sobie dalej i róbcie te swoje zamulatorki w polskim stylu jak wy to od 20 lat robicie. Nigdy nie podobały mi sie samplowane tracki i nigdy nie będą. Pozatym jak można mówić na siebie "muzykiem" mając do czyniena z głownie samplami.

Rozumiem NY - gdzie było samplowane od początku ponieważ afroamerykanie nie mieli instrumentów i z byle pierdu zrobili utwór.

Rozumiem LA - gdzie już po części sie sampluje, ale to już tam umiera

South - tam to już rzadkość.

Pozatym jak macie możliwość lub nie (co mnie w ogóle nie zdziwi) porozmawiajcie sobie z tymi najbardziej znanymi polskimi producentami z działu rap to zdziwi was opinia o samplowaniu. Jak chcecie wałkować to co było wałkowane przez 20 lat wasza sprawa, wy będziecie zacofani i ograniczani do układania samych "verbelków" + samulajacy bass.
 

ya_

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2008
Posty
17
Punkty reakcji
0
raz

tak, "nie samplowane" bity są dobre. ba, bardzo dobre. jak ktoś umie. to samo jest z samplowanymi.
a pisanie ze samplowanie to dowód zacofania to.. aff a zresztą..
 

pawki

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2006
Posty
253
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Gorzów Wlkp
Nie we wszystkich przypadkach zacofanie, bo zależy od sampla, ale przeważnie tak jest.
Można też zrobić track z kopniakiem i to całkiem niezlym, ale wiadome że to zależy od sampla.

Mi głownie chodzi ze samplowanie większości elementów to zacofanie samego siebie, takie zablokowanie wlasnego rozwoju.

Przepraszam za te ataki, ale ostatnio mam za duzo problemow prywatnych i mi odbija.
 

djdaro151

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
142
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
CK
stary jesli myslisz ze wszyscy co samplują są zacofani to się mylisz a nawet Ci powiem że mam troche większe obycie w melodiach niz Ty bo Ty jak układasz melodie to wiesz w jakiej jest tonacji gdzie jaki klawisz zagrał a ja ?? mam sample układam tnę ten sample układam nowa melodie na mpd 24 a potem zaczyna sie myslisz ze sam sample bit czyni ?? perkusja to kazy głupi umie zrobić a bass ?? a np do sampla pianina zagram skrzypce ?? Samplujący artysta który dogrywa melodie do sampla ma większe pojęcie o tym niz grający od podstaw :)
 
1

1990Murzyn

Guest
Witam, mam sprawe. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak zacząć robić bity? Jaki program bedzie najlepszy, na początek? Słyszałem o Friuty Loops ale nie umiem znaleść jego pełnej wersji. Pomóżcie ^_^ będę bardzo wdzięczny.

Wersja FL Studio XXL

http://pliczek.net/index.php?p=12663

Bardzo dobry program lecz jeśli jesteś początkujący to minie trochę czasu zanim się przyzwyczaisz... pozdro...
 

iksem

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
na początek przyda się trochę podstaw robienia muzyki, czyli z czego powinien składać się bit. Bity samplowane to połączenia: sampel + perkusja + bas + wstawki (efekty). W czym robić bity? Jest dużo programów, teraz robię bity w Sonic Producer, wcześniej pracowałem na FL Studio ale jest zbyt skomplikowany, a w Sonic pracuje mi się idealnie bez problemu wgrywam swoje sample, mój kolega pracuje na Reason ale do niego trzeba mieć klawiaturę MIDI bo inaczej to kiepsko wszystko myszką robić :)
 
Do góry