Jak zostać dziennikarzem

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
cóż - sprawa wygląda tak , że na każde studia prawnicze wymagają albo HISTORII albo geografii albo wosu albo MATMY , łapiesz mój tok myślenia?

Masz 4 z matmy - sam nam o tym powiedziałeś , myśle , że zainteresowała Cie troche opcja którą przedstawiłem wcześniej więc jeżeli pójdziesz na mat - hist masz rozszerzoną matematyke i historie , a także co za tym idzie polski - dzięki temu możesz startować z powodzeniem na prawo gdzie matematyka jest mile widziana , bo studia te wymagają logicznego myślenia. Natomiast jeżeli zmienisz zdanie , matematyka Ci się spodoba to możesz również z powodzeniem startować na kierunki politechniczna.

mat - hist to takie uniwersalne , alternatywne wyjście ;)
 

riqoor

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Rozumiem o co Ci chodzi. Z tym, że nie ma szans bym poszedł na politechnikę, nawet kuszony państwową kasą. No, ale twoja opcja warta przemyślenia, bo brzmi sensownie ;] Czyli według Ciebie mam iść do LO na...no właśnie jaki profil w takim wypadku? a potem zdać maturę z polskiego, historii i matematyki. Tylko czy nie jest tak, że matma jest obowiązkowa na maturze? Może trochę głupio gadam, ale w kwestii matury się jakoś nie orientowałem póki co.
 

amw95

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Lublin
Hej, mam pytanie do osób studiujących dziennikarstwo lub mających kogoś znajomego na tym kierunku. Przeczytałam na jednej stronie, że na studiach dziennikarskich trzeba się orientować w sytuacji politycznej i gospodarczej kraju, wiedzieć kto jest ministrem gospodarki i kto był i tego typu rzeczy ("Aby dostać się na dziennikarstwo na uniwersytecie, nie wystarczy wertowanie podręczników szkolnych. Tu potrzebna jest duża wiedza o świecie kultury, mediów i polityki. Kandydat na dziennikarza powinien bardzo dużo czytać [obowiązkowo prasę - zarówno dzienniki jak i tygodniki polityczno- społeczne], orientować się w sytuacji politycznej i gospodarczej kraju [np. wiedzieć kto jest ministrem gospodarki, kto był nim kiedyś], znać przedstawicieli kultury, redaktorów naczelnych większych gazet, nazwy wydawnictw, interesować się polityką zagraniczną itd." żródło:http://www.studiuj.pl/charakterystyka_kierunkow.php?lp=518). Czy naprawdę trzeba wiedzieć i uczyc się tych wszystkich rzeczy?
 

prawastopa

Nowicjusz
Dołączył
21 Lipiec 2010
Posty
48
Punkty reakcji
0
Takie informacje posiada każdy przeciętny człowiek, który czyta gazety i ogląda telewizję:) Tym bardziej przyszły adept dziennikarstwa powinien takie rzeczy wiedzieć. W przeciwnym wypadku jest top dyskwalifikujące. Nie zgodzę się jednak,że studia dziennikarskie to strata czasu. Dzięki nim można zdobyć potrzebne kontakty, nauczyć się zawodu w praktyce( praktyki są tam, przecież obowiązkowe). podobno ciekawych wykładowców mają w Warszawskie Wyższej Szkole humanistycznej im. Bolesława Prusa. Uczy się ktoś tam?
 
Do góry