Jak znaleźć najlepszy kredyt na budowę domu

P

profipro

Guest
Znalezienie atrakcyjnego na budowę domu nie jest łatwe. Zwracamy uwagę, że szukając takiego kredytu porównywać nie tylko podstawowe parametry. Duże znaczenie mają bowiem takie elementy jak np. sposób dokumentowania postępów prac. Poszukując kredytu na budowę domu zwykle zaczynamy od znalezienia najtańszych
 
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Polecam kredyt hipoteczny w PKO Banku Polskim – do końca maja 2012r. w wiosennej promocji!
Prowizja w wysokości 0 proc., w pierwszym roku marża obniżona do 0,99 proc. (w kolejnych latach jej wysokość indywidualnie negocjowana). Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie ROR-u i przystąpienia do grupowego ubezpieczenia od ryzyka utraty pracy i hospitalizacji. Przy kredytach do 400 tys. zł obowiązuje również zwolnienie z opłaty za wycenę nieruchomości. Kredyt nawet do100 proc. wartości nieruchomości, spłacany maksymalnie przez 40 lat. Szybka decyzja i co roku możliwość zawieszenia spłaty jednej raty (wakacje kredytowe). Nie wymagamy dostarczenia odpisu z księgi wieczystej, jeżeli nieruchomość występuje w Centralnej Bazie Danych Ksiąg Wieczystych i transakcja nie dotyczy zakupu na rynku pierwotnym. Aż 25 proc. kwoty kredytu można przeznaczyć na dowolny cel nie związany z kupowaną nieruchomością (np. kupno samochodu, sprzętu AGD). RRSO wynosi 6,69 proc: kredyt w wys. 400 tys. zł na 40 lat -udział własny 20 proc., marży 0,99 proc. - z uwzględnieniem kosztu jej podwyższenia o 0,9 pkt. proc. w okresie 3 miesięcy oczekiwania na wpis w księdze wieczystej.
Szczegóły na www.pkobp.pl
Polecam
Ekspert PKO Banku Polskiego
 

e_finanse

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Do 30 kwietnia w BGŻ jest promocja kredytu hipotecznego 1% marży lub mniej.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
W każdym banku napewno wiele w tym temacie się znajdzie. my obecnie jesteśmy na etapie panku pko bp bo mam wrażenie że mają dobre warunki i wielu znajomych bez większych trudności otrzymali korzystne kredyty na budowę domu.
http://www.pkobp.pl/index.php/id=kredyty_m/grupa=5/section=indy
 
G

gasipies

Guest
Lukasek11 napisał:
Wg mnie najlepsza opcja to pożyczka przez internet bez bik - nikt nas wtedy nie sprawdza z historia naszych pozyczek/kredytow i na 100% dostaniemy wtedy wymarzone pieniadze. Ja korzystam osobiscie z firmy: pozyczkaprzezinternetbezbik.pl/
Pożyczka bez BIK na budowę domu? Gościu zabijasz śmiechem, już sobie wyobrażam 300 k. z jakiegoś providenta
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
No nie sposób się nie zgodzić i nie uśmiechnąć pod nosem. Jak się kupuje mieszkanie to kredyt powinien być.. przyjazny. Ja korzystałam z pomocy konsultanta z Open Finance. Oferta banków jest bardzo bogata i łatwo się pogubić, dlatego zdałam się na kogoś, kto ogarnie to sprawniej i podsunie mi już tylko jakieś opcje "po przesiewie". No i była to dobra decyzja, bo mieszkam już u siebie :)
 

awatar99

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
W PKO BP w kredycie 'własny kąt biznes' możesz wziąć kredyt pod hipoteke tego domu który ma powstać. Raz w roku mozliwe są wakacje kredytowe. Kredyt nawet na 25 lat można dostać , ale wczesniej niż w umowie też można spłacić :wink: :klaszcz:
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
warto zdać się na jakiegoś dobrego doradcę, ja zawsze korzystam z wiedzy pana Piotra Rymarz z krakowksiego oddziału open finance, pomagał mi wybierać ofertę na kredyt hipoteczny i potem leasing samochodu
 

idoradca

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Zwróć uwagę na BGŻ
Plusy:
  • Możliwość zwiększenia kwoty kredytu o 30% na dowolny cel
  • Możliwość kredytowania 90% wartości nieruchomości przy okresie kredytowania do 30 lat
  • Jeśli przedmiotem kredytowania/ zabezpieczenia jest lokal mieszkalny - marża niższa o 0,10 pkt. proc.
  • Możliwość uzyskania środków na różnorodne cele, w tym zakup gruntów rolnych

Minusy:
  • Bank pobiera prowizję od przyznania kredytu
  • Jeśli przedmiotem kredytowania/zabezpieczenia są grunty rolne, działka - marża wyższa o 0,60 pkt. proc.
 

czarne_wygrywa

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2013
Posty
5
Punkty reakcji
0
Spróbuję jakoś pomóc. Chociaż nie potrafię polecić ci konkretnej oferty to mogę zaproponować pewną porównywarkę kredytową - digitalmoney.pl. Ogromną zaletą tej platformy jest możliwość wyślwietlenia listy banków dostępnych w danym mieście oferujących najlepszą ofertę. Do tego porównujemy cały zakres kosztów, a więc możemy obliczyć minimalną i maksymalną ratę kredytu.

Nie wiem, czy zdołam w ten sposób pomóc, ale swego czasu ta platforma bardzo mi pomogła przy doborze odpowiedniego kredytu :)
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Czarne_wygrywa, porównywarki mogą być bardzo mylące. Już lepiej skorzystać z pomocy firmy doradztwa finansowego. Jest ich trochę, a one mają w ofercie często po kilkanaście banków.
 

gjanicki

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2013
Posty
39
Punkty reakcji
0
Dokładnie. Samemu nie jest się w stanie wszystkiego przeliczyć. Z drugiej strony porównywarki przekłamują (chociażby przykład porównywarek z ubezpieczeniem OC - wyliczają absurdalne kwoty, a na infolinii okazuje się że dostaję o wiele lepszą stawkę). Inna sprawa - nie znam nikogo kto by wziął kredyt hipoteczny online. Jeśli chodzi o firmy "stacjonarne" - koleżanka pracuje w Idea Expert i przeważnie zawsze coś się znajdzie, gdy ktoś jest zdecydowany na swoje 4 kąty.
 
Do góry