Jak zmniejszyć fotki?

mada445

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2008
Posty
83
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Kraków
WItam serdecznie. Mam problem ze zmniejszaniem zdjęć. Kiedy zgram z aparatu to nigdzie ich nie mogę wstawić bo zawsze są za duże. Proszę o pomoc!!!! jak je zmniejszyć????
 

bobek81

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Użyj do tego nawet i Painta.
Kazdy program graficzny, nawet najproszy ma fynkcję zmiany wielkości obrazu.
Uruchom np Painta a nastepnie otwórz wybrane przez siebie zdjęcie. nastepnie klikaj tak

Obraz ----> Rozciągnij/Pochyl ----> Rozciąganie.

W tej opcji zmień w poziomie i w pionie jednakową wartość w procentach np. 50 i juz zdjęcie jest mniejsze o połowe.

Ale prawie kazdy program do najprostszej edycji grafiki ma opcję zmiany wielkości albo rozmiaru obrazu.
Prostsze niz wynika z opisu :)
 

Misieeek

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2007
Posty
468
Punkty reakcji
0
Miasto
z Nienadzka
Polecam również ACDSee, tam także jest taka opcja, do wyboru albo rozdzielczość albo procenty
 

bobek81

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2007
Posty
53
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Polecam również ACDSee, tam także jest taka opcja, do wyboru albo rozdzielczość albo procenty
Napisałem o paincie bo jest pod kazdym windowsem a teraz jak kazemy szukac fajnych programow tylko do takich celow to jest niepotrzebne mieszanie w glowach malo doswiadczonych uzytkownikow
A znalem kiedys dziewczyne ktora uwielbiala fotografie cyfrową, szalala w programach graficznych a kiedys wieczorem pisze mi eska jak zmienic format zapisu na jpg bo tego nie wie :)
Zdarza sie nawet najlepszym.
 

Misieeek

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2007
Posty
468
Punkty reakcji
0
Miasto
z Nienadzka
Nie no pewnie....

Masz racje najprostrzy i ogólnie dostępny jest paint jeśli chodzi o zmniejszanie zdjęć...
 
Do góry