Jak zmienić położenie geograficzne ?

KarolinaW

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Witam. Mam pytanie jak zmienić w komputerze położenie geograficzne wyświetlane w internecie? I ogólnie zmieniać parametry komputera wyświetlane w sieci? podobno jest cos takiego jak user agent ale nie mam pojęcia co to więc może mi powiecie :D
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jednym z prostszych sposobów zdobycia informacji o internaucie jest zidentyfikowanie IP jego komputera (pozwala to m.in. na określenie jego lokalizacji geograficznej). Jeśli chcesz temu zapobiec, możesz skorzystać np. ze specjalnych serwerów proxy, które maskują oryginalny numer IP. Jest ich sporo, z wielu z nich można korzystać za darmo i bez większych ograniczeń.

Aby skorzystać z serwera proxy, należy odpowiednio skonfigurować przeglądarkę stron WWW . Polega to na podaniu adresu wybranego serwera, a także portu, w którym będzie obsługiwany ruch. W Internet Explorerze kliknij menu Narzędzia | Opcje internetowe | Połączenia. Następnie kliknij przycisk Ustawienia i zaznaczasz opcję Używaj serwera Proxy. W tym miejscu podajesz także jego adres i port.

źródło: www.pcworld.pl
 

KarolinaW

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
31
ale czy w internecie nie wykryją ze korzystam z proxy? Może wystarczy zwykły antywirus aby nie zeskanowali mi komputera?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
To, że korzystasz z serwera proxy nie jest trudne do ustalenia. Jeżeli natomiast chodzi Ci tutaj o bezpieczeństwo to duże znaczenie ma czy jest to darmowy czy też płatny serwer proxy.
 
Do góry