Jak zdefiniować dziewictwo?

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
Istnieje pojęcie dziewictwa psychicznego, które można stracić już w trakcie myślenia o sexie, sex oralny, analny itp. oraz dziewictwa fizycznego, którego wykładnikiem obecność przegrody oddzielającej kanał pochwy od jej przedsionka, nazywanej błoną dziewiczą. Podczas stosunku dopochwowego dochodzi do rozerwaniatej błony, aż do jej przyczepów bocznych, co jest równoznaczne z utratą dziewictwa fizycznego.
Jak zawsze istnieją pewne odstepstwa od tej normy, takie jak brak błony dziewiczej, zbyt silna błona dziewicza i in. Występują jednak w populacji tak rzadko, że są pomijane, lub uznawane za patologię.
Rozerwanie błony dziewiczej przez ćwiczenia jest jakimś dziwnym wymysłem, ponieważ aby do tego doszło, kobieta musiałaby robić pełny szpagat lub podobne ćwiczenia. A zerwanie aż do przyczepów bocznych wydaje się awykonalne. Co za tym idzie, ginekolog od razu stwierdzi, że taka kobieta jest nadal dziewicą. ;)
 

nobody

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja powiem tak : dla mnie dziewicą jest dziewczyna, która czuje sie psychicznie dziewicą. Dla mnie nawet jeżeli dziewczyna straci błone dziewiczą podczas seksu oralnego (np. palcem faceta) to i tak jest dziewicą. Według mnie dziewictwo nie kończy sie utratą błony tylko pierwszym stosunkiem. Takie jest moje zdanie na ten temat.
Więc według mnie seks oralny nie jest niczym złym, nawet jeżeli doprowadzi do przerwania błony. :)
 

jelonek

how can I ever change things that I feel?
Dołączył
12 Październik 2005
Posty
1 501
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
Kraków
Więc według mnie seks oralny nie jest niczym złym, nawet jeżeli doprowadzi do przerwania błony. :)

Hmm, wiec seks waginalny jest czyms zlym? :p

Dla mnie nawet jeżeli dziewczyna straci błone dziewiczą podczas seksu oralnego (np. palcem faceta) to i tak jest dziewicą.

A palcem to raczej nie seks oralny :p

Sorry, ze sie czepiam, ale taki mam humor :mruga:
 

fafiti

Nowicjusz
Dołączył
14 Styczeń 2006
Posty
216
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Stalowa Wola
dziewica to po prostu dziewczyna, która jeszcze nie uprawiala seksu. nie chodzi tu o samą błonę. proste i logiczne dd;.
 

afonka

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2009
Posty
82
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Gdzieś pośród 6 miliardów głów
A gdy dziewczyna można powiedzieć ze odbyła stosunek , no bo penis znajdował sie w pochwie ( i sie poruszał :p hehe ) a błona nie została przerwana to jest dziewicą czy nie ? Co wy uważacie na ten temat ;)
 

W.Redna

niegrzeczna dziewczynka
Dołączył
21 Listopad 2008
Posty
1 276
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bydgoszcz
moim zdaniem strata dziewictwa to pierwszy stosunek. błona dziewicza może być przerwana także przy wielu innych rzeczach (jak sport).
A gdy dziewczyna można powiedzieć ze odbyła stosunek , no bo penis znajdował sie w pochwie ( i sie poruszał jezyk.gif hehe ) a błona nie została przerwana to jest dziewicą czy nie ? Co wy uważacie na ten temat mruga.gif
a po co go tam wkładać jak się nim nie porusza?????
 

blackcoffee90

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
537
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Dziewictwo moim zdaniem jest okresem przed pierwszym stosunkiem seksualnym.
Błony dziewiczej to ja raczej nie miałam, ale dziewicą byłam bez najmniejszych wątpliwości ponieważ bolało jakby ktoś zrywał ze mnie skórę i tak też darłam swoją twarzyczkę. Jakby ktoś to usłyszał swierdziłby, że jestem gwałcona ;) Po prostu błonka nie była na swoim miejscu, ale wszystko inne było bardzo wąskie tak jak powinno bodajże.

Cięzko też powiedzieć jednym słowem 'dziewica' o kobiecie, która nie uprawiała seksu, ale pettingiem nie gardziła. Dziewicą moim zdaniem jest, jednak należy do tego dodać te wszystkie grzeszki. Jeśli taka kobieta powiedziałaby swojemu facetowi, że jest dziewicą bez zaznaczenia swojej cielesnej przeszłości, uznałabym, że kłamie.
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
Czy jestem jeszcze dziewicą?
a skąd my mamy wiedzieć ?

Dziewictwo oznacza stan człowieka, mężczyzny lub kobiety, przed podjęciem stosunków seksualnych. Innymi słowy, kobieta jest dziewicą, a mężczyzna prawiczkiem, jeśli nie współżył seksualnie z drugim człowiekiem.
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
jeśli nie doszło do stosunku płciowego to technicznie jesteś dziewicą
mentalnie to nie wiem, zależy co Ty sama rozumiesz pod pojęciem dziewictwo
 

andzia1994

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2009
Posty
678
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Wrocław
według mnie dziewicą jest dziewczyna która jeszcze nie uprawiała sexu ;) dla mnie to raczej logiczne :p
 

lejdis2607

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
182
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś tam w świecie :D
dziewica to osoba, ktora nie przezyla aktu seksualnego. Wiecie w ogole co to takiego ?? wiec to jest gdy czlonek wedruje do pochwy i to sie nazywa aktem seksualnym :D a te bzdury z blonami itp to paranoja, bo jak wczesniej juz ktos pisal niektore nie maja jej w ogole :)
 
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kalisz
To dziewczyna mająca błonę dziewiczą:p
Ale wtych czasach rzadko która teraz jest dziewicą
Wszystkie próbóją upodabniać się do facetów no ii przez stosunek też:p
 
Do góry