Jak zapakować sprzęt telewizor do wysyłki ?

K

kaszanlot

Guest
[SIZE=10pt]Hej tak jak w temacie, wiecie może jak zapakować sprzęt całkiem spory, 52 calowy telewizor do wysyłki ? Wszędzie są sprzeczne ze sobą informacje dotyczące wysyłki sprzętów RTV AGD. Gdzieś czytałem, że rzeczy takich gabarytów należy podczas wysyłki umieszczać na specjalnej palecie, a na innej stronie było napisane, że wystarczy zapakować taki telewizor w karton. Wysyłał ktoś z was już może taki sprzęt ? Orientujecie się może jak poprawnie powinno się go zapakować ?[/SIZE]
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
[SIZE=10pt]Ogólnie jeśli chodzi o sprzęty RTV i AGD to trzeba je umieszczać na specjalnych paletach, inaczej nie mogą być przewożone. Jest to w Twoim interesie zadbanie o to, aby dobrze przygotować przesyłkę, aby kurierowi było jak najwygodniej ją odebrać.[/SIZE] [SIZE=10pt]Sprawdź sobie ten link https://wysylajtaniej.pl/blog/jak-zapakowac-duze-artykuly-rtv-agd/ tu masz dokładnie opisane jak zapakować taką paczkę.[/SIZE]
 
K

kaszanlot

Guest
[SIZE=10pt]Dzięki bardzo za info chłopaki. Myślę, że teraz sobie poradzę z zapakowaniem tego telewizora. Tak przy okazji zauważyłem, że przez tą stronkę wysyłajtaniej można wysyłać różne rzeczy. Jak tak patrzę na ceny to naprawdę spoko to wychodzi. Czy to jest jakiś kurier czy co bo nie za bardzo ogarniam.[/SIZE]
 

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
tak wysyłajtaniej to jeden z tych tanich kurierów. u nich możesz wysyłać paczki przez UPS i K-EX. ja wysyłałem przez nich przesyłkę jakoś w zeszłym tygodniu. dziewczyna jest na stażu za granicą i jej prezent walentynkowy musiałem przesłać, bo niestety nie mogłem do niej pojechać ;< za paczkę ok. 1kg zapłaciłem niecałe 150 zł, jak patrzyłem na innych kurierów to wychodziło prawie 2 stówki.
 
K

kaszanlot

Guest
Cilsak a możesz mi jeszcze powiedzieć jak z czasem dostarczenia przesyłki, ile to mniej więcej trwa ? I czy w twoim przypadku paczka doszła w określonym terminie, nie było żadnego wstrzymania ? Bo czytałem, ze w przypadku wysyłek tego typu mogą być jakieś problemy.
 

Cilsak

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2014
Posty
45
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Wrocław
jak odpowiednio paczkę zapakujesz, czyli tak jak zalecają to nie powinno być problemów z wstrzymaniem przesyłki lub odesłaniem jej powrotem do ciebie. jeśli chodzi o mnie to paczka doszła w określonym terminie, dziewczyna dostała na czas swój prezent walentynkowy ;>
 
K

kaszanlot

Guest
[SIZE=10pt]Okej, dzięki znalazłem też inne opinie, większość pozytywnych, myślę, że też ich wypróbuję.[/SIZE]
 
B

borowski

Guest
madzia_a napisał:
[SIZE=10pt]Ogólnie jeśli chodzi o sprzęty RTV i AGD to trzeba je umieszczać na specjalnych paletach, inaczej nie mogą być przewożone. Jest to w Twoim interesie zadbanie o to, aby dobrze przygotować przesyłkę, aby kurierowi było jak najwygodniej ją odebrać.[/SIZE] [SIZE=10pt]Sprawdź sobie ten link https://wysylajtaniej.pl/blog/jak-zapakowac-duze-artykuly-rtv-agd/ tu masz dokładnie opisane jak zapakować taką paczkę.[/SIZE]
Przydatny wpis ! Zapakuję tak jak piszą i dodatkowo ubezpieczę przesyłkę.
 

TomsonZ

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Najlepiej zapakuj w orginalny karton i styropiany. Zawiń to wszystko w czarną folję. Naklej UWAGA SZKŁO !!!
 
Do góry