Jak zacząć inwestować?

radalien

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2009
Posty
28
Punkty reakcji
1
Witam!

Inwestuje już od ładnych paru lat. Swoją przygodę zaczynałem z funduszami inwestycyjnymi, później oczywiście zacząłem grać na giełdzie, z sukcesami, a teraz zgłębiam rynek surowców m. in. złota i ropy, inwestowanie w waluty, ale także e-commerce, programy partnerskie, czy MLM.

W tym czasie dużo czytałem. Zarówno książek, ebooków, jak i samych stron internetowych. Zebrałem, jak myśle bogatą, wartościową wiedzę, którą chciałem się podzielić z innymi. W tym celu stworzyłem internetowy kurs inwestowania www.fincity.pl, na który serdecznie zapraszam.

Wkrótce zamierzam też uruchomić forum, bo nie ukrywam, że tym na czym najbardziej mi zależy, jest zebranie ludzi, którzy tak jak ja inwestują, czy chcieliby sie tego nauczyć.

Pozdrawiam i zapraszam na stronę.
 

ameliusz

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
A w co inwestować?

Nieruchomości, dzieła sztuki ( np. ostatnio czytałem o domach inwestycyjnych np. Abbey House) . co sądzicie o tym?
 

radalien

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2009
Posty
28
Punkty reakcji
1
Dzieła sztuki są z pewnością dość oginalną formą inwestycji. Bardzo zyskowną, ale mało popularną. No a nieruchomości...

Nieruchomośći to jedna z najlepszych form inwestycji. Zarówno kupno domu i późniejsza sprzedaż po wyższej cenie, jak i kupno mieszknia pod wynajem. Usyskujemy najlepszy pasywny dochód(czynsz), inwestycja zwraca się po ok 20 latach. My dalej mamy dochód a miszkanie jest nasze. Niestety przeważnie ludzie nie mają 300 tys by wydać na dodatkowe mieszkanie. Czesto zdaża się żę na własne cztery kąty brakuje i trzeba wziąść kredyt.

Jeśli możesz kupić mieszkanie i możesz poświęcić tej inwestycji kilkadziesiąt lat to Nieruchomości będą dla Ciebie najlepsze. A ponieważ sądze, że nie masz tyle czasu, polecam zacząć od tradycyjnych form inwestowania.
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
wlkp
Rynek sztuki w Polsce jest... hm... taki a nie inny :niepewny: Podsuwam linki do poczytania, fajne artykuły, właśnie o sztuce, zaczerpnęłam z profilu Abbey na facebooku: <pierwszy>>Drugi<
 
K

kasska12

Guest
Nieruchomości i dzieła sztuki to jak dla mnie brzmi zbyt abstrakcyjnie, trzeba by chyba być ekspertem w tych dziedzinach, żeby naprawdę wiedzieć gdzie ulokować pieniądze, i to nie małe pieniądze bo tego typu inwestycje jednak zarezerwowane są dla, co tu dużo mówić, inwestorów z potężniejszymi środkami.
Może warto po prostu zainteresować się tradycyjnymi lokatami, chociaż tu się nie ma co nastawiać na spektakularne zyski, albo fundusze inwestycyjne, na których można już więcej zarobić, np taki: http://www.bphtfi.pl/klienci-indywidualni/fundusze-inwestycyjne/fiz/bph-fiz-multi-inwestycja
Tylko w to tez nie można wchodzić całkowicie "w ciemno" i warto się zainteresować w co tak naprawdę inwestujemy powierzając mu swoje oszczędności i czy zarządzający naszymi aktywami przewidują działalność tylko w ramach jednej branży, czy w różnych w miarę zmiany sytuacji na rynku.
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
warto inwestować w social lending, o ile wybierze się wiarygodnego pożyczkobiorcę to da radę zarobić :)
 

Hardi

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Potwierdzam, SL jest z pewnością dobrą decyzją. Ze swojej strony mogę zaproponować portal pożycz pl, jak na razie jestem zadowolony z usług tam świadczonych i nie zawiodłem się na ludziach. Pozdrawiam
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
wiadomo, na portalu się nie zawiedziesz, grunt to by nie zawieść się na jakimś niewiarygodnym pożyczkobiorcy bo wtedy zabawa w windykacje i nieciekawie może być ;/ ale wiadomo wszędzie są ludzie uczciwi i mniej uczciwi...
 

Hardi

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Na szczęście ja jeszcze na tych drugich nie trafiłem ;p Może jak SL będzie tematem bardziej znanym i więcej ludzi zacznie korzystać z usług takich portali, to jakość usług jeszcze bardziej wzrośnie, a i trafić na oszusta będzie trudniej ^^
 

rafii009

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
152
Punkty reakcji
1
no wiadomo początki zawsze są trudne, a mentalność Polaków nie zmienia się z dnia na dzień ech... :]
 

Hardi

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
hehe, pozostaje tylko mieć nadzieję, że coraz więcej młodych ludzi zacznie interesować się SL, bo jak by nie patrzeć to właśnie oni są bardziej otwarci na nowinki. Starsze pokolenie może być nie ufne (oczywiście nie każdy, ale w porównaniu do młodzieży, większość). Kwestia reklamowania SL w Tv + net i powinno pójść do przodu. Pozdrawiam
 

mrobert151

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
52
Miasto
Wrocław
Dla początkujących inwestorów proponuję konta oszczędnościowe, lokaty bankowe itp. Można zarobić zdecydowanie mniej ale i ryzyko jest mniejsze. Potem fundusze inwestycyjne i może giełda. Inwestowanie w surowce to raczej dla doświadczonych a takich jest chyba niewielu ...
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
no i właśnie ten skok z lokaty bankowej na giełde jest niebezpieczny, lepiej wcześniej poryzykować na SL ;-)
 

qbeck

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Dla początkujących inwestorów proponuję konta oszczędnościowe, lokaty bankowe itp. Można zarobić zdecydowanie mniej ale i ryzyko jest mniejsze. Potem fundusze inwestycyjne i może giełda. Inwestowanie w surowce to raczej dla doświadczonych a takich jest chyba niewielu ...

Lokaty / konta oszczędnościowe - znikome ryzyko, ale i znikome oprocentowanie. Racja.
Fundusze inwestycyjne - tylko, jeśli chcemy się uwiązać na grube lata, bo koszty w pierwszych ratach pożerają jakikolwiek zysk i wychodzimy na zero.
Giełda - żeby z sukcesami inwestować na giełdzie, to trzeba by w tym "siedzieć" (śledzić ciągle sytuację, mieć kompleksową wiedzę nt. inwestycji giełdowych etc.).
Social Lending - rozwojowa dziedzina inwestowania, w Polsce nadal "raczkuje". Stopa zwrotu relatywnie wysoka (przyrównując do lokat/kont oszczędnościowych), lecz także potrzeba inwestować z głową, dobrze dobierać pożyczkobiorców, którym pożyczamy nasz kapitał.
To tak gwoli uzupełnienia: )
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
dobrze dobrać pożyczkobiorcę to najważniejsze, ale równie ważny jest wybór portalu SL :)
 

qbeck

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
dobrze dobrać pożyczkobiorcę to najważniejsze, ale równie ważny jest wybór portalu SL :)

Na każdym mechanizmy są podobne, więc wybór portalu nie gra strasznie dużej roli. To kwestia tego, komu np. zaufamy, kto sprawnie prowadzi windykację, kto ma niskie prowizje od kwot udzielonych pożyczek, et cetera, et cetera.
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
Na każdym mechanizmy są podobne, więc wybór portalu nie gra strasznie dużej roli. To kwestia tego, komu np. zaufamy, kto sprawnie prowadzi windykację, kto ma niskie prowizje od kwot udzielonych pożyczek, et cetera, et cetera.
biorąc pod uwagę fakt upaku np monetto, dla mnei opinia o poralu ma ogromne znaczenie :)
 

qbeck

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
biorąc pod uwagę fakt upaku np monetto, dla mnei opinia o poralu ma ogromne znaczenie :)

Rozumiem. Jeśli masz takie wątpliwości, to wybierz jeden z tych, które dopiero co startują. Np. nie tak dawno wystartował pożycz.pl, a nie zanosi się na to, żeby jak na razie splajtował.
pzdr
 
Do góry