Jak uszczknąć grosik dla siebie?

pomaranczowa84

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej, szukam prostych i nieobciążających pomysłów na oszczedzanie. Nie jestem osoba rozrzutna i zyje "normalnie" ale mam dosc wysokich rachunkow za prad i ogrzewanie. Jak mogę w prosty sposob odlozyc grosza?
 

kasaartura

Laserowa depilacja
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
1 087
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
CHEŁM
Zrezygnuj z jedzenia i picia, wtedy na pewno coś zaoszczędzisz :023:
 

flupikos

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
To będzie ciężkie w obecnych czasach. Będziesz musiała z czegoś zrezygnować, z jakiś przyjemności i stać się dusigroszem :)
 

Tony20

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
A ja z niczego nie rezygnuje a od jakiegoś czasu udaje mi się conieco zaoszczwedzic poprzez wprowadzone małe zmiany w domu. A dokładnie robię to używając żarówek energooszczędnych, listwę zawsze wyłączam jeśli nie korzystam z podpietych pod nia urzadzen, monitor wyłączam, a nie pozostawiam z funkcji wygaszacza, utrzymuję temperaturę w domu do 20 stopni, na noc zmniejszam a jak wychodze z domu jeszcze bardziej obnizam. Małe zmiany, a duża płace mniejsze rachunki co pozwala mi odłożyć kase na extra wydatki
 

kasaartura

Laserowa depilacja
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
1 087
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
CHEŁM
Może napisz na jakie przyjemności wydajesz pieniądze, wtedy zastanowimy się z czego możesz zrezygnować.
Albo zastąpić to jakąś inną czynnośćią w takim samym stopniu przyjemną.
Idzie zima więc rachunki za ogrzewanie dojdą - dobrze że ja nie mam tego problemu.
 

MikolajK

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
No i plus dla ciebie Tony20;) ja tez ostatnio staram się oszczedzc, bo pierwszy rok jestem na swoim i licze każdy grosz. Ja jeszcze uwwazam na to, żeby w chlodziarce nie zbieral się szron, dzieki czemu pobiera mniej energii, często wymieniam worki w odkurzaczu i jak nie pieke drożdżowego to pieke na nierozgrzanym piekarniku. Takie Male rzeczy a grosz do grosza
 

kasaartura

Laserowa depilacja
Dołączył
30 Listopad 2008
Posty
1 087
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
CHEŁM
Kiedyś słyszałem, że jakiś student przeżył miesiąc za 30 zł.
Schudł 10 kg. ale przeżył.
W dzisiejszych czasach jest wszystko możliwe
 

KrólJulian

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2012
Posty
64
Punkty reakcji
2
To ni e o to chodzi w życiu! Oszczędności w domu są wżne, ważne też aby zwracać uwagę na ceny takich codziennych produktów jak masło, ryż - czasem warto zrobić większe zakupy w biedronce itp, żeby zaoszczędzić a nie tracić przyjemności. Do kina tez można chodizć w środy po 14 zła zamiast w weekend po 25.
 
Do góry