Jak uczyć psa różnych sztuczek i innych przydatnych rzeczy?

Westlite

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Jak uczyć psa różnych sztuczek(aportowania) i innych przydatnych rzeczy(załatwiania się na dworze)?
I inne jak po prostu nauczyć jak wy uczyliście jakie metody są najskuteczniejsze itp?

Ja mam np pytanie co do nauczenia psa sikania na dworze.
Czytałem że trzeba psa posadzić na gazete a potem tą gazete na dwór żeby skojarzył.
A kolega który ma psa mówi że ta metoda :cenzura: daje że najlepszą metodą jest jak pies nasika w domu to mu do tych siuśków morde włożyć :p

Która metoda lepsza? Znacie jakieś inne? PISZCIE :)
 

Black Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
675
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
From Fr ;x
A kolega który ma psa mówi że ta metoda :cenzura: daje że najlepszą metodą jest jak pies nasika w domu to mu do tych siuśków morde włożyć :p
smieszne.. :p poza tym nie doradze ci bo nie mam psa co nie znaczy ze bym nie chciala.. ale rodzice mi zabraniaja :( grr :/
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
tak posadzic psa na gazecie i z czasem ta gazete coraz blizej drzwi klasc az wkoncu na dworze sie nauczy sikac

a np czytalam kiedys jak psa nauczyc siadac :) bo mój nie umial :mruga: nie wiem czy sa jeszcze takie psy ale napisze..

trzeba cos dobrego do jedzenia miec w reku np sucha karme jak pies bedzie chcial ja zjesc to trzymac ja w prawym reku i powiedziec "siad" i lewa reke polozyc na tylku i przycisnac troszke do ziemi jak juz pies usiadzie to dac mu karme i poglaskac trzeba tak zrobic kilka razy az wkoncu sam juz bez pomocy i bez karmy bedzie siadal na ta komende :]
 

Bishou

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2006
Posty
266
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wysoka
Co to ludzie nie wymyślą :p jesli nauczycie psa sikac na gazete, to i owszem nauczy sie załatwiac na dworze, ale jak w domu zobaczy gazete to bedzie po niej... :mruga: Gy mój piesek był mały, parktycznie cały czas latałam na dwór xd zawsze gdy sie załatwił w domu pokazałam ze to Fee.. i dawaj na dwór na trawniczek :) 3 dni pozniej skumał, ze trzeba sie załatwiac na dworze :eek:czko:
 

Adatargo

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2007
Posty
110
Punkty reakcji
0
Miasto
Cieszyn
Najlepiej mówić mu to a jat to zrobi to dać mu coś co lubi pochwalić go lub pogłaskać a potem będzie już reagował na to co mówisz bo będzie wiedział o co chodzi
 

Wiolk@

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
79
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
woj. łódzkie więcej nie powiem:P
Najlepiej mówić mu to a jat to zrobi to dać mu coś co lubi pochwalić go lub pogłaskać a potem będzie już reagował na to co mówisz bo będzie wiedział o co chodzi

zgadzam się z Adatargo :eek:k: tylko jak się mówi to trzeba zwierzę pierw zachęcić i często pokazywać co ma zrobić żeby zakapował ale mówię że nie nauczy się z godziny na godzinę tylko np. ja gdy uczyłam mojego pieska Puszka to pokazałam mu dwa razy na dworze potem następnego dnia tak samo a jak już przez 3-4 dni nie załapał to pokazywałam mu częściej co ma zrobić i jak nic nie zrobił to byłam zła i go olewałam :lol: i wkrótce taki oto sposób się nauczył :D :D
 

Westlite

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
No właśnie ja też słyszałem że metoda z moczeniem mordy w siuśkach jest najlepsza od kumpla co ma 3 psy w domu a miał już z 6-10 i podobno najlepsze skutki :)
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
kto w ogóle wymyślił, żeby maczać su mordkę w moczu?! To głupota! Gdy piesek na siusia w domu pokaż mu odrazu, że źle zrobił. Nie bij go, możesz dać klapca gazetą, pies boji się szelestu, a ty nie robisz mu krzywdy. Pamiętaj, że szczeniak szybko zapomina o tym co zrobił, więc musisz go karcić od razu, gdy zrobi coś złego, gdy będziesz z tym zwlekał pies nie będzie wiedział o co ci chodzi i będzie bał się ciebie. Musisz wychodzić z nim bardzo często na spacery i chwalić, gdy zrobi siusiu. Pamiętaj, że każdy sczeniak to duuuuuuuuużo ciężkiej, regularnej pracy. Nie możesz tego zaniedbać, bo dorosłego psa dużo trudniej jest oduczyć złych nawyków.
 

tajemnicza :)

Dominika ;)
Dołączył
4 Styczeń 2007
Posty
3 590
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
z daleka
kto w ogóle wymyślił, żeby maczać su mordkę w moczu?! To głupota! Gdy piesek na siusia w domu pokaż mu odrazu, że źle zrobił. Nie bij go, możesz dać klapca gazetą, pies boji się szelestu, a ty nie robisz mu krzywdy. Pamiętaj, że szczeniak szybko zapomina o tym co zrobił, więc musisz go karcić od razu, gdy zrobi coś złego, gdy będziesz z tym zwlekał pies nie będzie wiedział o co ci chodzi i będzie bał się ciebie. Musisz wychodzić z nim bardzo często na spacery i chwalić, gdy zrobi siusiu. Pamiętaj, że każdy sczeniak to duuuuuuuuużo ciężkiej, regularnej pracy. Nie możesz tego zaniedbać, bo dorosłego psa dużo trudniej jest oduczyć złych nawyków.
i nie mozna psa bic reka Awangarda ma racje jesli pies zrobi cos zlego i nawet po 10sekundach go za to ukarzemy to juz nie bedzie wiedzial o co chodzi
 

Westlite

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
Pamiętaj, że szczeniak szybko zapomina o tym co zrobił, więc musisz go karcić od razu, gdy zrobi coś złego, gdy będziesz z tym zwlekał pies nie będzie wiedział o co ci chodzi i będzie bał się ciebie.

Wiem że to drastyczna metoda u miłośników psów i zwierząt kojarzona z brutalną ale jest najskuteczniejsza i świetna w swej prostocie. A jak wymoczysz mu mordke w sikach to na pewno sie skapnie o co chodzi nawet po minucie :p bo pies ma dobry węch i wie które to jego siuśki :p
 

ElizQa

exmiziaczkamisia.
Dołączył
4 Lipiec 2006
Posty
2 293
Punkty reakcji
0
Miasto
z krainy bajek :D
Ym..
Nie sądzę by tego sposobu używali normalni ludzie..
Toż to znęcanie się nad zwierzakiem..
A ja mam pytanie jak nauczyć psa aportować i podawać łapę? ^_^
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
Ym..
Nie sądzę by tego sposobu używali normalni ludzie..
Toż to znęcanie się nad zwierzakiem..
A ja mam pytanie jak nauczyć psa aportować i podawać łapę? ^_^
Pewnie, że to głupota! Ciekawe czy jemu mama jak uczył sie sikać do nocnika też wkładała nos w pieluche? Aportować? Hmm...trudne :) Ja podczas zabawy na dworzu z pesem rzucałam mu patyk, po tem wołałam ja do siebie, gdy udało jej się przyjść i oddać patyczek dostawała nagrode, ale to trudne, bo moje sunie wolą, gdy to ja za nimi biegam :D . Jesli chodzi o podawanie łapy, nie miałam z tym wiekszych problemów. Karz pieskowi usiąść, a gdy już siedzi podnoś jego łapkę wydajac przy tym komendę. Powinien szybko zrozumieć o co chodzi i po jakimś czasie sam podawać. Po każdym podniesieniu łapki chwal zwierzaka, najlepiej mieć zapas smakołyków :)
 

Westlite

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
414
Punkty reakcji
0
No jednak mój kolega jest normalny a pies sie nauczył... Pies to nie człowiek inaczej sie uczy niektórych rzeczy... To tak jakbyś porównywał inteligencje człowieka i psa. :p Mówie że miłośnikom zwierząt to sie nie podoba tak samo jak łapanie gryzoni przez weterynarza z skóre nad głową :)

ElizQa- 1. By nauczyć aportować pies najpierw musi nauczyć się reagować na imię.
2. Wtedy rzucasz patyk/piłke i gdy on za nią pobiegnie (odruch instynktowny) i złapie często ucieka i nie chce wypuścić z mordki
3. Wtedy wołasz go po imieniu on podbiega, pokazujesz jego ulubionego smakołyka tak aby wypuścił z pyska rzecz którą rzuciałaś i dajesz mu smakołyka
4. Ćwiczenie powtarzasz do 4 razy na dzień

Po 2 tyg stopniowo zaczynaj jako nagrodę stosować głaskanie, aż w końcu pies nauczy się aportować bez nagród :)

METODA SPRAWDZONA PRZEZE MNIE :D i wyczytana bodajrze skądś :p

A z podawaniem łapy jest o wiele prościej jedna osoba trzyma psa za obrożę a druga pokazuje smakołyk- pies wysuwa rękę by go złapać bo głową nie ruszy (2 osoba trzyma za obrożę) wtedy łapiesz go za rękę na około 5 sek i dajesz smakołyka.
Ćwiczenie stosować 2 razy dziennie :)


PROSZĘ PISAĆ O WASZYCH POSTĘPACH I Z KTÓREJ METODY SKORZYSTALIŚCIE :D :)

Życze powodzenie w szkoleniu psa :) w razie wątpliwości pytać :)
 

Awangarda

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
480
Punkty reakcji
0
No jednak mój kolega jest normalny a pies sie nauczył... Pies to nie człowiek inaczej sie uczy niektórych rzeczy... To tak jakbyś porównywał inteligencje człowieka i psa. :p Mówie że miłośnikom zwierząt to sie nie podoba tak samo jak łapanie gryzoni przez weterynarza z skóre nad głową :)

ElizQa- 1. By nauczyć aportować pies najpierw musi nauczyć się reagować na imię.
2. Wtedy rzucasz patyk/piłke i gdy on za nią pobiegnie (odruch instynktowny) i złapie często ucieka i nie chce wypuścić z mordki
3. Wtedy wołasz go po imieniu on podbiega, pokazujesz jego ulubionego smakołyka tak aby wypuścił z pyska rzecz którą rzuciałaś i dajesz mu smakołyka
4. Ćwiczenie powtarzasz do 4 razy na dzień

Po 2 tyg stopniowo zaczynaj jako nagrodę stosować głaskanie, aż w końcu pies nauczy się aportować bez nagród :)

METODA SPRAWDZONA PRZEZE MNIE :D i wyczytana bodajrze skądś :p

A z podawaniem łapy jest o wiele prościej jedna osoba trzyma psa za obrożę a druga pokazuje smakołyk- pies wysuwa rękę by go złapać bo głową nie ruszy (2 osoba trzyma za obrożę) wtedy łapiesz go za rękę na około 5 sek i dajesz smakołyka.
Ćwiczenie stosować 2 razy dziennie :)


PROSZĘ PISAĆ O WASZYCH POSTĘPACH I Z KTÓREJ METODY SKORZYSTALIŚCIE :D :)

Życze powodzenie w szkoleniu psa :) w razie wątpliwości pytać :)

Jezu skad ty bierzesz te pomysły? Nikt normalny nie wkłada psu mordy w mocz, zeby tak odłuczyć go sikania. Kto uważa, że brutane jest podnoszenie zwierzat za kark? Robi sie tak ze wszystkimi maymi zwierzętami (nie tylko z gryzoniami). Jest to da nich bezbolesne i robią tak samice ze swoimi młodymi. Co do aportowania mogę sie z toba zgodzić, ae z podawaniem apy, to chyba trochę przesadziłeś. Dwie osoby do nauczenia szczeniaka> Trzymanie za obroże? Pokazywanie mu z daa smakołyku? Kto tak robi? Bez sensu. Są dużo prostrze metody nauki. I skąd te wskazówki co do "stosowania ćwiczenia"? dlaczego 4, a nie 6? Daczego , a nie np. 4? Fakt, że młode zwierzę szybko sie nudzi i powtarzanie jednej czynności przez kilka godz w kółko nie da rezultatu, ale nie ograniczajmy ćwiczeń do podania apy dwa razy dziennie. W ten sposób przy psie mniej skorym do nauki może to nam zająć pół roku.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Hmm.. na moją suczkę podziałała do nauki siusiania na dworze metoda z gazetą : >

a ogólnie do sztuczek najlepsze jest wszelkiego rodzaju przekupstwo ze smakołykami ..

Dodam że super pojętna psiurka z niej nie jest ^ ^

ale podobno pies sporo dziedziczy po właścicielu : )
 
Do góry