Jak u was z książkami?

ghym

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
574
Punkty reakcji
6
Miasto
stamtąd.
Czytam kiedy tylko mam na to czas... ;)
Ulubionego, jednego gatunku nie mam, ale najczęściej sięgam po fantastykę, horrory czy dobry kryminał. Ostatnio czytam cykl Kroniki Żelaznego Druida Kevina Hearna, bardzo dobrze mi się czyta, poza tym autorem lubię książki Kinga, Sapkowskiego, Pilupiuka, Christie... dużo jest tego, ciężko by było wszystko wymienić :p
 

Jakub Nalepa

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
a ja czytam nie zaczęsto bo jedną ksiązke miesięcznie :) wole papierowe szkoda srodowiska naturalnego no ale cóż jakoś nie podchodzą mi e-booki niezbyt wygodne są :)
 

03sylwia11

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
30
bardzo lubię czytać książki, choć czasu zawsze brak:)
najbardziej chyba lubię powieści Harlana Cobena z Myronem Bolitarem w roli głównej;)
a tak poza tym to jeszcze Grisham (co prawda przeczytałam tylko jedną jego książkę, ale dwie kolejne leżą na półce i czekają).
:)
 

majkiel

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
ja lubie przede wszystkim dobry kryminał i fantastyke, jak Sapkowski czy Tolkien. No i tez oczywiscie papierowe wydania, ebooki mi nie odpowiadaja, ale np. audiobooki juz bardzo lubie, bo slucham np. jadac autem:)
 

majkiel

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Bardzo lubię czytać i mi z kolei największą frajdę sprawia znajdowanie jakiegoś tytułu przez przypadek. Oceniam głównie po okładce i po tytule, nie sprawdzam o czym jest książka. Wiadomo, trafiam na różne, jedne gorsze jedne lepsze, ale jakaż jest radość jak przez przypadek znajdzie się jakaś perełka! Oczywiście jakbym miał tak szukać w księgarni to bym zbankrutował, ale jakąś taniochę na allegro, jak wystawiają w kartonach przed antykwariatami lub bibliotekami czy na booksonie to daje radę ;)
 
B

bone1906

Guest
Ja czytam codziennie w autobusie i trochę wieczorem w domu, wtedy mam czas na to. Zapas książek mam bardzo duży, także nie narzekam na brak lektur, mimo to zawsze się na coś skuszę i kupię ;)
 

Amy Bird

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2012
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Dolnośląskie
Moja domowa biblioteczka nie jest zbyt okazała, ale mam tam to co wg. mnie najlepsze czyli trochę polskich klasyków oraz sporą kolekcję D.M. Koontz'a, którego uwielbiam (tworzy książki z pogranicza thillera/sensacji/horroru/sf). Ostatnio czytałam "Recenzję", obecnie walczę z " Oszukać strach". W porównaniu do przeciętnego Iksińskiego czytam dość regularnie i chyba podnoszę średnią statystyczną :D .Zdecydowanie jestem za książkami, a e-booki i inne nowoczesne wynalazki do mnie nie przemawiają.
 

Bezwet

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2012
Posty
22
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Miasto
Wrocław
Często czytacie i czy w ogóle?
Wasz ulubiony gatunek/autor?
Ja osobiście preferuję Kim Harrison, Meg Cabot i szanowną Rowling.
Mimo, że fantastyki nie lubię, Harry do mnie przemówił. <3
Teraz czytam Hobbita - czytaliście? podobało się wam?

Ksiązki czytam cały czas, chociażby dzisiaj zakupiłem 3;)
Mój ulubiony gatunek to ksiązki historyczne ale lubię się czasem od nich oderwać i przeczytac coś innego, dla przykładu zaledwie przedwczoraj skończyłem "Trzech panów w łódce (nie licząc psa)" a dzisiaj zbliżam się do końca drugiego tomu "Winnetou"
Co do Hobbita...
Był on jedną z moich lektur w gimnazjum i muszę przyznać iż mi się spodobał. W tym roku zamierzam przeczytać go ponownie aby później porównać z jego ekranizacją, która ma mieć premierę w grudniu.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Średnio jedna książka na 3-4 miesiące. Gatunki różne; przygodowe, horrory, historyczne. Ulubiony autor Stephen King. Ulubiona książka (a raczej seria w pierwszym przypadku) to Zielona Mila albo Kamieni na Szaniec.
 

Zuetamiush

Bywalec
Dołączył
13 Grudzień 2009
Posty
420
Punkty reakcji
39
Wiek
31
Miasto
Tychy
Czytam książki w większym natężeniu od kilku lat. Cenię Kinga, Dana Browna, uwielbiam Lovecrafta, ostatnio magluję Simona Becketta :) Tak więc zazwyczaj groza/thriller/kryminał, ale nie patrzę na gatunki, tylko na to, co mnie interesuje.
 

oddzis

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kiedyś głównie beletrystyka. Moja nowa miłość - kryminały:)
Tradycyjnie: na papierze;D
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
uwielbiam książki! mogłabym czytać dniami i nocami, gdyby nie to, że wzrok się w pewnym momencie męczy:) najbardziej odpowiadają mi kryminały, ale lekką literaturą kobiecą też nie pogardzę. do tej pory najlepsza książka jaką przeczytałam to chyba mimo wszystko "spiąca królewna" philip m. margolin
 

maria_awaria

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja nie wyobrażam sobie wieczoru bez książki, bo pomaga mi zasnąć:) uwielbiam Philippe Gregory wszystkie części! Niecierpie SF ale lubie Pilipiuka, chociaż nie wiem czy to do SF można zaliczyć. Wyjątkowo czytam książki tego autora kilka razy z rzędu, choć nie lubię wracać do książek, kóre już przeczytałam, ale to wyjątkowo poprawiają mi humor:D
teraz czytam 10 część Pretty Little Liars i w sumie tak trzyma w napięciu, ze raczej nie zasypiam prędko...
 

Felicia

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2010
Posty
54
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Czytam,
najchętniej literaturę piękną, reportaże;
lubieni autorzy to np. Majgull Axelsson
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
Czytam i to dość sporo. Kiedy mam troszkę wolnego czasu książka dziennie. Ostatni nabytek Tammara Webber Tak blisko (ang. Easy). Czytnik e-booków w najbliższej przyszłości.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
ja ostatnio pochłonęłam jednym tchem książkę "trzy ślepe myszki"! teraz szukam tego filmu, niestety nigdzie go nie mogę znaleźć :(
 
B

bone1906

Guest
Ja staram się czytam przynajmniej 4 książki w miesiącu, choć niestety różnie bywa z czasem. Czytam fantasy, science fiction, thrillery i horrory oraz książki wojenne
 
L

Ludwik_Kowalski

Guest
Dla mnie książki to przeżytek. Idę za rozwojem technologicznym i książek nie czytam, staram się nie kupować - szkoda mi pieniędzy, no i przy okazji dbam o środowisko zmniejszając zużycie papieru (pomijając ilość zużytej energii przez mój laptop)
biggrin.png

Rozume takie podejscie. Dlatego moja ksiazka internetowa: http://ludkow.info/byt

"Pamietnik bylego komunisty," j

jest darmowa.
 

Gonia9494

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
good hell napisał:
Często czytacie i czy w ogóle?
Wasz ulubiony gatunek/autor?
Ja osobiście preferuję Kim Harrison, Meg Cabot i szanowną Rowling.
Mimo, że fantastyki nie lubię, Harry do mnie przemówił. <3
Teraz czytam Hobbita - czytaliście? podobało się wam?
Uwielbiam czytać dobre książki.
Ostatnio zafascynowała mnie "Piąta fala pożądania". Naprawdę wciągająca pełna humoru opowieść. Każdy który lubi czytać książki powinien ją przeczytać.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Ta Piąta fala pożądania, to rzeczywiscie musi byc coś dobrego, bo slyszałam od mojej koleżanki ze bardzo wciąga i jest to taki babski erotyk ?
 
Do góry