Jak to jest z tymi soczewkami ?

Tigrunia

Anastazja
Dołączył
1 Czerwiec 2006
Posty
923
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Witam :)

Od kilku lat noszę okulary. Teraz chciałabym zacząć używać soczewek kontaktowych.
Czytałam na ten temat dużo w internecie, ale nie wszędzie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Zacznę od tego, że :
Mam wadę - 0,75 i - 0,8. Zawsze chciałam mieć brązowe oczy i pomyślałam, że skoro są dostępne kolorowe soczewki to czemu by nie spróbować (swoje mam niebieskie).

1. Czy kolorowe soczewki są tak samo dobre jak te zwykłe?
2. Czy nie powodują "mgły" albo czegoś takiego i czy ładnie pokrywają naturalny kolor oczu (czy jeżeli je założę będzie widać że mam kolorowe soczewki)?
3. Jak to jest z tymi jednodniowymi, miesięcznymi ... nie bardzo się orientuję o co chodzi.
4 I które są lepsze tzw. "twarde" czy "miękkie" soczewki (jeżeli chodzi o kolorowe).

Trochę dużo tych pytań, ale na prawdę nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mam nadzieję, że mi pomożecie i doradzicie co i jak.

Pozdrawiam :)
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
1. są tak samo dobre. kolor nie wpływa na jakość soczewki
2. same soczewki mgły nie powodują. Musisz nauczyć się je dobrze zakładać. Czy pokryją Twoje oczy? Brązowe soczewki powinny pokryć niebieskie tęczówki. Na odwrót może być ciężej. (też marzę o brązowych oczach )
3. są różne soczewki- jednodniowe- jednorazówki. Miesięczne, oznacza, że możesz je nosić 30 dni. Zdejmujesz je na noc i wkłądasz do pojemniczków z płynem. Jakie powinnaś wybrać- podpowie Ci okulista.
4. nie umiem Ci odpowiedzieć...

Polecam Ci forum B&L http://www.forum.bauschlomb.pl

Sama znalazłam tam odpowiedzi na swoje pytania. Noszę soczewki jako uzupełnienie okularów.
Jak masz jeszcze jakieś pytania służę pomocą :)
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Też noszę soczewki:) Tylko, że ja akurat noszę miesięczne, bo jest to sporo mniejszy wydatek niż jednodniowe, choć jak nietrudno się domyśleć, że są mniej higieniczne niż jednodniówki... Ale jak się odpowiednio dba o soczewki (regularne wymienianie płynu, pocieranie) to zawsze będzie okej:) Jak zaczynałam nosić soczewki to były tylko roczne i jakoś dałąm radę bez żadnej infekcji ocznej:)
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Roczne? To musiał być sajgon- zapewne były sztywniejsze niż te teraz?
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
ja ostatnio w Rossmannie widziałam soczewki za jakieś śmieszne pieniądze... miesięczne niby. czy ktoś próbował? myślicie, że mogę sobie kupić i spróbować jednorazowo bez konsultacji z okulistą?
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
soczewki korekcyjne w rossmanie???? Czy kolorowe zerówki?

Nie radze, jeśli wcześniej nigdy nie miałeś do czynienia z soczewkami.
 

busik

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
482
Punkty reakcji
0
Myślę, że na wszystkie Twoje pytanie odpowie Ci okulista. W końcu, jak chcesz nosić soczewki, to i tak musisz się do niego zgłosić. Od lekarza dostaniesz fachową poradę, by my raczej do końca na tym specjalnie się nie znamy. Ja sama nosze soczewki i jest o niebo lepiej niż z okularami. Przynajmniej od jakiś 2 lat mam stałą wadę wzroku i nic się nie pogarsza. Jeśli chodzi o kolorowe, to nic nie mogę powiedzieć, bo nie próbowałam. I nie kupuj soczewek w rossmanie, tylko u dobrego okulisty. :)
 

OLGA.K

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
i co zdecydowałaś się na te soczewki? bo moja koleżanka kiedyś miała, ale z uwagi na bardzo wrażliwe oczy zrezygnowała
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
poza tym na pierwszej wizycie powinnaś otrzymać darmowy komplet soczewek to przetestowania... :)
 

Irving

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
202
Punkty reakcji
0
Ja właśnie idę dziś do okulisty , więc dowiem się co i jak :)
 

Irving

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
202
Punkty reakcji
0
Noszę teraz to i to, ale teraz to prawie wciąż soczewki :)) Są dużo wygodniejsze :) . Mi okulistka przepisała miesięczne i takie mam :) Muszę je ściągać na noc i moczyć w takim płynie. Początkowo miałam problem z zakładaniem , a jeszcze gorzej było z ściąganiem. Masakra za pierwszym razem ściągałam soczewki 45 minut, a teraz to szybciutko. Chyba minutka :D Szybko da się nauczyć. Cena moich soczewek wyniosła 50 zł , w tym jest jedna para soczewek i specjalny płyn do nich. Moje soczewki są z firmy ReNu , wydaje mi się , że są dobre. :)) Jak na razie wszystko w najlepszym porządku, jeśli chodzi o soczewki. Byłam na kontroli u okulistki jeszcze raz i powiedziała , że wszystko ok. Polecam soczewki, są naprawdę wygodniejsze niż okulary. Pozdrawiam :}
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
45 minut- standard :D
hehehe Miałam podobnie.

A czy lekarz uczył Cię podczas wizyty zakładania i ściągania?
 

Irving

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
202
Punkty reakcji
0
Tak uczyła mnie asystentka , okulistki :p Jakoś mi to szło , ale i tak wtedy nieciekawie.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
myślę, że do wszystkiego - tak i do tego potrzebna jest wprawa....
ja noszę okulary i od dawna mam chrapkę na soczewki, ale mam astygmatyzm i niestety ceny nie są zatanistyczne :/

Może to jest dobro luksusowe taki komfort bez okularów, ale to przynajmniej chwilowo byłby mój typ na obniżenie cen soczewek.
 

polinea

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
474
Punkty reakcji
2
Wiek
37
ja na początku potrafiłam z pół godziny nakładać soeczewki, teraz to już 5sek mi to zajmuję, ale jednak przez 3 lata zdołałam nabrać wprawy, również używam soczewek Renu, są naprawdę bardzo dobre..jeżeli mogę coś polecić, to radzę kupować w internecie, np. na szkla.com, bo wychodzi o wiele taniej niż u normalnych optyków..ale jedno trzeba przyznać, soczewki to genialny wynalazek ;)
 

kendra

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2007
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Gdy byłam u okulistki dowiedziałam się ze z soczewkami wiąże się wiele wyrzeczeń np na początku nie można mieć długich paznokci ponieważ bardzo trudno i niebezpiecznie będzie zakładać soczewki po drugie nie można używać brokatowych cieni do oczu i bardzo ważny jest też stan zdrowia. Nie wiem dlaczego ale nie można mieć nadczynności tarczycy czyli to nie jest naprawdę taka prosta sprawa jak to się na pozór wydaje.
 

urmyheroine

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
2
To nie jest tak, że nie można używać tego, czy tamtego. Noszę soczewki od 2 lat i na początku jedynie bałam sie nawet oczu kredką pomalować. Malowanie sie nic nie szkodzi, ale podczas zdejmowania soczewek dobrze jest zmyć makijaż z oczu.

To czy będziesz mogła nosić soczewki kolorowe zależy od grubości soczewek, które będą odpowiednie dla Twojej wady, nie wszystkie rozmiary kolorowych są dostępne, ale o tym musisz porozmawiać z okulistą.
Jednodniowe to znaczy jednorazowe. kupujesz, zakładasz, zdejmujesz i wyrzucasz. Miesięczne wymieniasz po miesiącu (zdejmując je na noc, ale są tez takie, których nie trzeba zdejmować, ale nie polecam). Najlepiej kupować miesięczne, ale można nosić je półtora miesiąca, mimo, ze lekarz Ci tego nie poleci, ale to nie jest szkodliwe. półtora miesiąca, ale nie więcej. Twarde są po prostu twardsze , nie zginają sie tak łatwo jak miękkie. Z tym, ze na początki miękkie mogą być bardziej kłopotliwe, trudno je utrzymac na palcu i sie tak miętolą ale to kwestia wprawy. ;p
 

xtreme

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
109
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że najlepiej byłoby się zapytać kogoś, kto zna się na soczewkach. Z tego co wiem, to na szkla.com maja filmiki instruktażowe dotyczące soczewek. Można się też zapytać w sklepie, na pewno doradza odpowiednie soczewki. W sumie to wiele osób nosi kolorowe soczewki korekcyjne, ale tak jak już ktoś zauważył, wszystko zależy od ich grubości, a poza tym wielu innych czynników.
 
M

malina.

Guest
xtreme, patrz też na datę napisanego tematu. Tej dziewczynie juz zwisa Twoja odpowiedź.
 
Do góry