Jak to jest z tymi kolorami?

goska13

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2008
Posty
137
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Jestem ciekawa jakie kolery wzbudzają w człowieku jakie emocje? Np. gdy widzi się człowieka branego w czerwone ubrania co się odczuwa? agresja? zaufanie?
licze na odpowiedz:p
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Czarny - W potocznym języku używamy często fraz: czarna rozpacz, czarny dzień, widzę to w czarnych kolorach. A co oznacza kolor czarny? Powyższe stwierdzenia mogą sugerować odpowiedź: smutek, nostalgia, samotność, izolacja i depresja. Mimo to czarny kolor w modzie ma stałe miejsce jako uniwersalny i pasujący niemal do każdej okazji kolor.

Fioletowy - Fiolet to symbol poszukiwania, wolności i przestrzeni. Osoby lubiące fiolet cechuje zamiłowanie do piękna, powaga, odpowiedzialność, tajemniczość i intuicja. Kolor symbolizuje też rzeczy nadprzyrodzone, jasnowidzenie. Innym znaczeniem koloru fioletowego jest też doskonała miłość.

Brązowy - Brak wiary w siebie, poczucie zagrożenia - takie znaczenie przypisuje się kolorowi brązowemu. Symbolizuje też nudę i zwyczajność oraz przeciętność intelektualną. Może oznaczać materializm w złym tego słowa znaczeniu.

Pomarańczowy - Kolor pomarańczowy to wyzwolenie od nałogów i słabości, optymizm i pobudzenie, przedsiębiorczość, ambicja. Kolor pomarańczowy to także symbol ognia, płomieni, pożaru i energii.

Czerwony - Kolor czerwony to rozbudzenie i energia. Symbolizuje miłość. Oznaczać może również negatywne uczucia: agresję, wściekłość.
Inne znaczenia to impulsywność, odwaga, niecierpliwość, porywczość. Osoba, która lubi kolor czerwony, oprócz cech pozytywnych, które symbolizuje czerwony, może cechować się egocentryzmem i niecierpliwością.

Niebieski - Kolor niebieski oznacza duchowość, religijność, sztukę, kulturę, filozofię, chęć do życia. Kolor granatowy to negatywy powyższych cech. Kolor niebieski symbolizuje powściągliwość, powagę i nieśmiałość. Kolor niebieski oznaczać może też wrażliwość i lojalność.

Żółty - Żółty to kolor słoneczny. Oznacza mądrość, aktywność umysłową, twórczość, rozsądek. Symbolizuje sławę, żartobliwość, wielkość, ale również chorobę, zdradliwość, nieśmiałość, niezdecydowanie oraz nadwrażliwość.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie wierzę, że upodobanie do określonych kolorów ma znaczący związek z naszą psychiką. Prędzej same barwy mogą na nas wpływać. W sensie: w pokoju o jaskrawych tapetach trudniej będzie się skupić.
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Nie wierzę, że upodobanie do określonych kolorów ma znaczący związek z naszą psychiką. Prędzej same barwy mogą na nas wpływać. W sensie: w pokoju o jaskrawych tapetach trudniej będzie się skupić.

Dokładnie, mam tak samo.
Sama najczęściej ubieram się na czarno, a nie zawsze jest mi smutno. Natomiast np. w pokoju pomalowanym na niebiesko szybciej się uspokajam.
 

kasterka*

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
258
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.oOOo.
mój ulubiony kolor to niebieski,chodze najczęsciej w czarnych ubraniach a pokój mam pomaranczowy ^^
i jakos te kolory nie maja zadnego wpływu na moje życie:p
 

Sysunia``

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
335
Punkty reakcji
10
Wiek
35
Miasto
z miasteczka;)
Ja też przeważnie chodzę ubrana na czarno, czasem jakiś jaśniejszy dodatek;) a mój ulubiony kolor to też jest niebieski ;)
Ja nigdy nie zwracalam uwagi na znaczenie kolorów. Jak dla mnie, ważne jest by dobrze się czuć w danym kolorze... Jednak znajdą się tacy ludzie, gdzie kolory mówia o ich osobowości.
 

lefu

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2009
Posty
45
Punkty reakcji
0
Mnie odpręża wszystko co zielone ;). Sam staram ubierać się w kolory ciemne z kolorowym dodatkiem (np czerwona koszulka).
 

uosobienie

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
489
Punkty reakcji
7
gdy widzi się człowieka branego w czerwone ubrania co się odczuwa?

ja bym odczuł głęboki żal i współczucie.
rozpłakałbym się pewnie i darł na całe gardło.
 

Gravity

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Elbląg
A ja mam pokój czerwony i czerwień lubię ;)
Ja ubieram się głównie na czarno z czerwienią połączone często ...
Zobaczysz mnie to będziesz krzyczał :D ?

W starożytności kolor czerwony był przeznaczony tylko dla najważniejszych osób :p
 

Gravity

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Elbląg
To wystraszę Cię jeszcze bardziej ... Mam czerwono czarne włosy :D
Będzie głośniejszy krzyk :D ?
Będzie mi przykro jak będziesz krzyczeć :(
Człowiek bez uczuć no :p
 

maharet1092

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2007
Posty
1 814
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Głogów
Ja tam lubię wszystkie kolory, no może oprocz rożowego.Czasami mam fazy,że chodzę w jakimś jednym non stop.Ale tak miałam już z czarnym,ciałym,pomarańczowym,ćzerwonym.Jakoś nie wierzę w to co wcześniej napisano.
 

Tao

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
449
Punkty reakcji
0
Miasto
Domek na Hawajach
Podobno kolory pobudzają emocje jak to już ludzie tutaj zauważyli. Myślę jednak, że kształtują Nasze widzenie (przykład z ubraniami). Chyba każdy jak widzi dziewczynę ubraną całą na różowo albo w białych kozaczkach ;d albo kogoś ubranego na szaro / kolorowo to od razu ma wyrobioną jakąś opinię z góry (patrząc jedynie po wyglądzie). A może to sprawka ubrań, a nie kolorów? Hmm
 

Marheri

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2009
Posty
56
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań
Nie wiem czy kolory mają wpływ na nasze życie, emocje... Myślę, że jeśli widzimy, że jakaś osoba cały czas ubiera się np na czarno albo wręcz przeciwnie, na różowo, to wtedy ma to wpływ na naszą ocenę. Zaczynamy taką osobę kojarzyć z tym kolorem i w zależności jakie mamy nastawienie do tej barwy, taka jest nasz opinia o danym człowieku.

Ktoś wspominał o czerwieni? :szuka:

mam czerwone ściany w pokoju i hmm... czy dodają energii? na pewno ciężko się skupić i skoncentrować np. na nauce w takim otoczeniu :przewraca:
 

kulu-kul

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
na mnie działa czerwień z czarnym, uwielbiam takie zestawienie u kobiety i działa na mnie bardzo przyciągająco, najgorszy żółty
 

MaTa_HaRi

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
2 754
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Miasto
HH, Deutschland
no coś w tym musi być, jak widzę kogoś w zielonym albo żółtym dobrze się przy tym kimś czuję, taka energia i radość od niego biją ^_^
fioletowy z kolei jakoś mnie uspokaja
 
Do góry