Jak szybko i bezboleśnie zaktualizować wszystkie sterowniki?

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Sprawna aktualizacja sterowników.
Chciałbym poruszyć dzisiaj bardzo istotną sprawę. Mowa o sterownikach. To, że odgrywają one istotną rolę w komputerze wie chyba każdy kto przynajmniej raz instalował Windows’a. Nie każdy jednak wie, że spora część awarii naszego PC jest spowodowana przestarzałymi sterownikami lub też ich brakiem. Spora część osób zapomina jednak o aktualizacji sterowników. Z drugiej strony przeglądanie stron internetowych w poszukiwaniu aktualizacji nie jest zbyt interesującym zajęciem. Dzisiaj pokażę jak poradzić sobie z tym problemem.

Z pomocą przychodzi nam darmowy program o nazwie „DriverEasy”. Na początek pobieramy program ze strony producenta: www.drivereasy.com . Następnie przechodzimy przez szybki proces instalacji i uruchamiamy program klikając na ikonę która pojawiła się na pulpicie.

Naszym oczom ukaże się okno programu. Pierwsza czynność którą musimy wykonać to kliknięcie na przycisk „Scan Now”.



Po chwili program rozpocznie skanowanie naszego komputera w poszukiwaniu sterowników a następnie porówna jest z bazą swoich sterowników. Jeżeli będzie brakować któregoś ze sterowników lub będzie on nieaktualny to zostaniemy o tym poinformowani. Co więcej program zaproponuje nam jego pobranie oraz późniejszą aktualizację.

Po lewej stronie widzimy ile sterowników jest przestarzałych oraz ile nie jest wcale zainstalowanych. W głównym oknie możemy zobaczyć szczegółową listę podzespołów dla których sterowniki powinny zostać zaktualizowane. Klikamy „Get Drivers”

Widzimy tutaj dokładną listę sterowników. Rozmiar każdego z nich. Oraz buttony pozwalające na pobranie oraz instalację sterowników. Jeżeli chcemy ściągnąć dany sterownik na swój komputer klikamy na „Download”. Rozpocznie się pobieranie sterownika. Darmowa wersja programu pozwala pobierać tylko jeden sterownik na raz, aby pobrać wszystkie sterowniki jednym kliknięciem musimy wykupić pełną wersję programu. Po pobraniu sterownika klikamy „Install” po czym przechodzimy przez proces instalacji. Następnie pobieramy i instalujemy po kolei resztę sterowników.
 

szdd

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2011
Posty
30
Punkty reakcji
3
Miasto
POLSKA
Miło:)
Szkoda że to reklama:)?
WHY??
ponieważ program podlega oplacie aktywacyjnej:)
Pozdrawiam:)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Bzdura. Nie ma żadnej opłaty aktywacyjnej.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Z reguły takie programy działają na szkodę użytkownika. Ale w tym wypadku to ja mogę wynosić błędne wnioski.

ponieważ program podlega oplacie aktywacyjnej:)


Bzdura. Nie ma żadnej opłaty aktywacyjnej.


To może daj linka do downloadu, albo zrób upload.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
To może daj linka do downloadu, albo zrób upload.

Jakbyś przeczytał przynajmniej do połowy to zauważyłbyś, że dałem link.


btw.


beznazwyex.jpg


Z reguły takie programy działają na szkodę użytkownika.

Możesz rozwinąć ? Chętnie udowodnię Ci, że się mylisz.
 

szdd

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2011
Posty
30
Punkty reakcji
3
Miasto
POLSKA
Znając się na Tym co się robi nigdy nie polega się na latwiźnie. Znasz swojego lapka lub komputer stacjonarny to wiesz ze sterowniki autoryzowane ciagle uaktualniane na serwerach producenta są bezpieczne i najnowsze. Także nie krytykuje Ciebie tylko mówie, że chcąc mieć pewność tego co się robi pracując na komputerze najlepiej zrobic to samemu:)
Pozdrawiam:)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
W pierwszym poście napisałeś, że wymagana jest opłata aktywacyjna co jest nieprawdą. Mogę się założyć, że nawet nie zainstalowałeś tego programu. Nie mówiąc już o testowaniu. Dlaczego nie iść na łatwiznę skoro ten program skanuje nasze sterowniki porównuje je z tymi które ma u siebie na serwerze (sterowniki producenta). Opisany przeze mnie program nie instaluje sterowników z nieznanych źródeł. Masz możliwość samemu zainstalować pobrane sterowniki. Na screenach możesz zobaczyć, że są dwa buttony. "Download' i "Install" jest też opcja której nie pokazałem. Możesz wejść do folderu w którym są zainstalowane sterowniki i samemu jest zainstalować/skasować/lub zrobić cokolwiek chcesz. Nie odebrałem twojego posta jako krytyki. Cytując sam siebie:

Spora część osób zapomina jednak o aktualizacji sterowników. Z drugiej strony przeglądanie stron internetowych w poszukiwaniu aktualizacji nie jest zbyt interesującym zajęciem.
 

szdd

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2011
Posty
30
Punkty reakcji
3
Miasto
POLSKA
Szkoda Tylko ze nie napisales ze kiedy nie kupimy pelnej aktywacji to predkosc pobierania wynosi ok 12KB/s w moim nowym lenovo y550p wielkosc aktualizacji sterownikow to ok 400MB czyli ponad 9 godzin pobierania...
Dość juz w tym temacie i mimo wszystko jak juz zakladasz taki post to pisz realia.
Pozdrawiam
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Szkoda Tylko ze nie napisales ze kiedy nie kupimy pelnej aktywacji to predkosc pobierania wynosi ok 12KB/s w moim nowym lenovo y550p wielkosc aktualizacji sterownikow to ok 400MB czyli ponad 9 godzin pobierania...
Dość juz w tym temacie i mimo wszystko jak juz zakladasz taki post to pisz realia.
Pozdrawiam

Podałem link do strony producenta. Tam masz wszelkie info. Liczyłeś na to, że przepiszę tutaj cały regulamin ? Skupiłem się na tym co najważniejsze. Czyli jak zaktualizować sterowniki za pomocą tego programu. Poza tym program nie zmusza Cię do ściągania sterowników. Jeżeli widzisz, że któryś z nich jest niezaktualizowany a ściąganie potrwa długo, to możesz pobrać go bezpośrednio ze strony producenta. Wydaje mi się, że Ty po prostu chcesz na siłę się do czegoś przyczepić.
 
Do góry