Jak siebie zaakceptowac?-rozstepy itp.

ania1712

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Nie wiem od czego zaczac :( prosze o rady w jaki sposob mam siebie zaakceptowac borykam sie z tym od dwoch lat odkad urodzilam dziecko.Mam 19 lat mam wspanialego meza i dziecko,piekny dom itd.Lecz nie potrafie spojrzec na siebie w lustrze. jestem niska mam 150cm wzrostu i 53kg.nie mam duzej nadwagi .w ciazy przytylam 10 kg wiec nie duzo a los obdarowal mnie rozstepami wszedzie gdzie sie da :( probowalam juz wszystkiego poddaje sie bo wiem ze nie bedzie juz lepiej :(
czuje sie strasznie nie atrakcyjna :( w ubraniu wygladam ok kazdy mi prawi komplementy ale gdy tylko robi sie cieplo i mam ubrac chocby rybaczki umieram :( wstydze sie pokazywac mezowi nago nie chodze na basen nie wychodze do znajomych :( pare razy myslalam o samobojstwie :( prosze o rady. do psychologa na pewno nie pojde bo wszystko ukrywam przed rodzina wszyscy mysla ze jest ok ... moze ktos mi pomoze ....czekam
 

WrednayaPriwichka

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
5
Miasto
Warszawa
Oj... Spróbuj popatrzeć na swoje ciało z trochę innej strony. Jesteś naturalną kobietą i to jest właśnie w Tobie piękne. Masz cudowne dziecko, które na pewno bardzo Cię kocha, a te rozstępy to pamiątka po ciąży- czym są w porównaniu z radością, jaką może dać Ci Twoje dziecko? :) Może zapisz się na jogę? To daje ogromną świadomość własnego ciała, która mogłaby być pomocna. Musisz być dla samej siebie bardziej wyrozumiała i uśmiechaj się częściej. Może jakiś nowy makijaż, ładna sukienka, która podkreśliłaby Twoją figurę, zobaczyłabyś się trochę w innym świetle? Jesteś drobna, to ma w sobie mnóstwo uroku. Ja mam problem ze swoim wysokim wzrostem, bo czasami czuję się przez to mniej kobieco, zawsze marzyłam o filigranowej posturze. Chyba nikt nie umie być zupełnie zadowolony z tego, co ma. Mimo to, trzeba się starać, życie mamy jedno.
Trzymaj się :)
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Tak naprawdę nikt Ci nie pomoże, jeśli Ty sama nie zbierzesz się w sobie i nie zaakceptujesz rozstępów.
Osobiście przytyłam ponad 10kg ze względu na siedzący tryb życia i tabletki. Facet nie chce się ze mną kochać, a ja widzę ten swój 'brzuszek' i rozstępy na piersiach - choć ich powiększenie mogę odbierać jako pozytywny aspekt przybrania na wadze. Co jednak robię? Leję na to. Wstydzę się wyjść na plażę - ok. Ale co stoi na przeszkodzie, aby ubrać strój jednoczęściowy i lecieć do wody nie pokazując się innym?
Piszesz, że masz męża i dziecko... Każdy kto w tej sytuacji spojrzy na Twoje rozstępy pomyśli sobie "No była w ciąży, przecież to jest normalne". Również powinnaś to tak przyjąć. Nie chcesz się pokazywać nago facetowi - A co za problem pokochać się przy zgaszonym świetle? Pamiętaj - Rozstępy przy ciąży są normalne i nic ani nikt tego nie zmieni.
 

Wikusphh

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
13
Punkty reakcji
1
Moze zapisz sie na silownie? Pewnie Ci bedzie ciezko pogodzic, osobowiazki domowe z silownia, ale nawet jak bys poszla z 2-3 razy w tygodniu bylo by ok. Napewno nie zaszkodzi, a moze wrocisz do normy? ;* nie lam sie...Moze przesadzasz? Moze mezowi sie podobasz po tej ciazy? Rozmawialas z nim o tym?
 

ikabana83

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
To bardzo smutne co piszesz... Jak możesz w ogóle mysleć o samobójstwie z powodów rozstępów??!! Jeśli to dla Ciebie aż taki problem to weź kredyt i załatw sprawę z chirurgiem plastycznym!
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Są troszkę widoczne czy naprawdę duże? A jak mąż reaguje kiedy widzi Ciebie nagą?
Kochana spokojnie, nie można wpadać w skarjność. To normalne, że w ciąży pojawiają się rozstępy.
Jeśli to bardzo Ci przeszkadza dlaczego nie porozmawiasz z mężem o jakimś dobrym lekarzu? Wiem, że kremy itp. pomagają tylko na początku kiedy jeszcze można z nimi coś zrobić ale po dłuższym czasie tylko specjalista będzie mógł pomóc <tak sądzę>. Więc spokojnie, porozmawiaj z mężem o zabiegach tego typu. Sądzę, że się zgodzi :) Nie poddawaj się.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Rozstępy są częstym defektem skórnym pozostającym po ciąży. Walka z nimi powinna rozpocząć się już w ciąży. Wskazane jest codzienne smarowanie okolic brzucha, bioder, ud specjalnymi kremami przeznaczonymi dla kobiet w ciąży. Teraz jest już jednak za późno na profilaktykę. Konieczne jest zatem podjęcie bardziej zaawansowanych kroków. Jeżeli mieszkasz w większym mieście udaj się na konsultację do kosmetyczki. Ta, po obejrzeniu Twojej skóry dobierze najlepsze dla Ciebie zabiegi i wskaże przewidywaną ich liczbę. Pomoże również dobrać właściwe kosmetyki.
 
D

Dorka123

Guest
ja się zastanawiam nad zlikwidowaniem swoich, nie wiem jakie będą efekty, ale mozliwości są: //www.sankowski.com.pl/przed-zabiegiem/triwings/
 
Do góry