Jak się ubrać na testy?

miki007

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Poznań
Z ciekawości pytam jak się ubrać na zbliżające się wielkimi krokami testy gimnazjalne:) Garnitur? Może "lakierki", jeansy i koszula? Co Wy myślicie?
 
K

kinga_sc

Guest
W jeansach na egzamin? a na maturę w czym pójdziesz w bermudach? bez przesady garnitur to rzecz nad wyraz obowiązkowa, koszula i krawat, do tego odpowiednie buty czyste i wypolerowane.
 

S0meb0dy

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2010
Posty
40
Punkty reakcji
0
może wypada iść konkretnie ubranym jednak z drugiej strony, jeśli ktoś nie chodzi cały czas w garniturze, takie coś może być tylko stresujące. Testy, gimnazjalne i maturalne są zbyt oficjalnie, a przecież pisze się je dla siebie, prawda? Czasami idąc na ważne spotkanie biznesowe lepiej iść ubranym w jeansy i koszulę niż garnitur
 
K

kinga_sc

Guest
Na spotkanie biznesowe w jeansach i koszuli? Chyba żartujesz. U mnie wyleciałbyś za źle wyprasowaną koszulę nim bym zamieniła z Tobą słowo.
 

qboll

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2008
Posty
143
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
wlkp
powiem ci że lepiej iść w garniaku będziesz wyglądał jak zapewne 90% twoich rówieśników , ja też byłem w garniturze i nic mi nie było ;p
wiadomo też lepiej na ciebie patrzą bo jeansy i koszula to ubiór codzienny.... nie wiem jak u was ale w moim byłym już gimnazjum był taki obowiązek w dodatku...
 
K

kinga_sc

Guest
Poza tym swoim ubiorem okazujesz szacunek instytucji, oraz powagę sytuacji. Może egzamin gimnazjalny to nic takiego, ale jednak jest to jakaś tam przepustka do szkoły średniej. Poza tym czas się przyzwyczaić, bo za rok będzie dużo sytuacji w których będziesz musiał wciskać się w tzw. galowy strój.


Somebody- w biznesie obowiązuje struj elegancki, czyt. garnitur w przypadku mężczyzn+koszula+krawat+stosowne buty, w przypadku kobiet kostium+koszula+szpilki. Sama pracuje w biznesie mam dziennie 3-4 spotkania z różnymi ludźmi. Branża wymaga takiego ubioru, w ten sposób podkreślasz swój prestiż, profesjonalizm... No chyba, że za biznes uważasz to jak właściciel-mechanik warsztatu samochodowego jedzie do sklepu kupić części do auta. To może jechać sobie nawet w ubraniu roboczym, ale na spotkanie z prezesem, dyrektorem w jeansach? o_O
 

loopatka

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2010
Posty
302
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Miasto
Warszawa
strÓj*  :]

oj dobra laska, już nie przesadzaj, rok temu byłam u kuzyna, który pisał takowy teścik, i z tego co widziałam, w jeansach i koszulach było ich tam sporo, nikt na nikogo nie krzyczał, nikt nie robił uwag, więc jeżeli nie ma ochoty wciskać się w garniaka to niech się nie wciska, to nie spotkanie w sprawie pracy, że strój ma decydować o czymkolwiek.  
 
K

kinga_sc

Guest
Literówka.

Strój świadczy o szacunku do niego, instytucji, a także samego egzaminu. Jak ta dzisiejsza młodzież jest wychowana... zero szacunku. Z resztą widać to po zachowaniu tych szczeniaków. Dziś np. żałoba narodowa a dziewczyna max 13lat mini te sprawy, dekolt... z chłopakiem się obściskuje na błoniach. W takim dniu, w takim miejscu?
 

loopatka

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2010
Posty
302
Punkty reakcji
9
Wiek
38
Miasto
Warszawa
13 lat, nie wymagaj dojrzałości od gówniarzy, bo to trochę przeginka  :lol: na zdrowie, niech się obściskują, każdy po swojemu żałobę przeżywa  :lol: a to nie forum do takich tematów. idę spać, yo yooooo 
 
K

kinga_sc

Guest
Sory ale zasuwasz do Krakowa na pogrzeb... I zachowujesz się jak zwykła k..wa? No sory chyba masz trochę godności? Dla mnie to jest niepojęte, miałam ochotę do niej podejść i jej strzelić w mordę. Ciekawe czy na pogrzebie swojej matki też by się tak zachowywała. Tam ludzie pojechali "na pielgrzymkę" tak to można nazwać. Więc może niech łaskawie spojrzą rodzicie na te swoje pociechy i zaczną w końcu wychowywać. Bo mnie osobiście brzydzi jak takie dzieci, bo to są dzieci łażą całują się/liżą itd... no sory ale w tym wieku to z nosem w książkach powinni siedzieć, do dobrej szkoły się dostawać, a nie. Moje dzieci będą normalne, odeśle je na wychowanie do mojej mamusi. Będą chodzić jak w zegarku:)


Nie wymagam od nich jakiejś tam super dojrzałości ale zachowania się odpowiednio co do miejsca i sytuacji. Jakoś wypad na egzamin w jeansach nie jest dobrym pomysłem. Jak już nie chce kolega w garniaku, to chociaż eleganckie spodnie i koszula, nikt nie każe kamizelki i marynarki wkładać, w tym wieku krawat to dodatek a nie obowiązek.
 

Krysiek77

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
110
Punkty reakcji
1
pantofle, biała koszula, spodnie od garniaka, marynarka raczej niekoniecznie, chociaż mile widziana. Jeśli masz krawacik też nie widzę przeszkód. Aha, tylko nie zakładaj białych skarpetek :)
 
K

kinga_sc

Guest
jn. nie pisz tematów które nic nie wnoszą. Mnie osobiście denerwuje jak smarkule się k...wią. Ale już zrobiła nam się off topic więc go zamykamy.

Cel dyskusji: Jak się ubrać na egzamin...O_O
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
No niestety młody przyzwyczajaj się do takiego stroju :D Na początku nie jest może wygodnie i luzacko, ale większość (wszyscy?) Twoi koledzy będą tak ubrani. Co zrobić. Załóż do tego okular przeciwsłoneczny i będziesz kozak :D Z czasem się przyzwyczaisz do takiego stroju i będziesz lubił od czasu do czasu wskoczyć w garniak ;-)
 

miki007

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2008
Posty
123
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Poznań
Słowa nie napisałem, że nie chcę bądź nie lubię nosić garnituru...wręcz przeciwnie:D Chodziło mi konkretnie o to jakie jest zdanie forumowiczów;)
 

dzwiedz

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
12
Punkty reakcji
0
proponował bym bardziej elegancko czyli coś w stylu krawat biała koszula spodnie na kancik i ładnie wypastowane buciki do tego marynara i hej. Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak nauczycieli i całe grono pedagogiczne zwraca uwagę na ubiór wiem że to o niczym nie świadczy ale nauczyciel to jest jdnak troszkę idna jednostka społeczeństwa.
 
Do góry