Jak się ubrać na bal gimnazjalny

Steffcio

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Doradzcie w co ubrac się ma bal gimnazjalny. Nie chce żeby to było zbyt sztywne tzn garnitur itp. Chce aby bylo elegancko a zarazem modnie.
 

ghym

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
574
Punkty reakcji
6
Miasto
stamtąd.
Moja siostra w zeszłym roku miała właśnie taki bal gimnazjalny, tam wszyscy szli w garniturach, a dziewczyny w sukienkach. Tańczyli też poloneza i w ogóle, więc dziwnie by to wyglądało w jakimś stroju mniej formalnym. Powiedz może, czy w Twojej szkole tez obowiązuje raczej taki zwyczaj ubioru, czy może ubieracie się na tą okazję raczej luźniej. Jeśli bardziej swobodnie, to możesz ubrać jakieś spodnie (materiałowe rurki np.) do tego jakąś marynarkę taką o kroju bardziej sportowym i jakąś fajną koszule albo t-shirt. Jeśli jednak jest to impreza bardziej oficjalna to radzę garnitur.
 

smalec_xp

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
99
Punkty reakcji
1
Sama nazwa zabowiązuje garnitur, tak samo jak na balu maturalnym, czyli 100dniówce. No chyba, że sami go robicie :)
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
Zamiast spodni od garnituru możesz ubrać czarne rurki z materiału i do tego ciemna marynarka + koszula i krawat.
Będzie dobrze pasować i elegancko ;)
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Najlepiej tak jak na egzaminach.Garniak ,biała koszula,krawat śledż.
Możesz też założyć inne spodnie niż grniturowe ,do tego sama koszula slim fit i lużny krawat.Z tym ,że musiałbyś się wcześniej upewnić, czy czasami nie będziesz jeden na tym balu tak ubrany,bo będzie trochę głupio jak reszta będzie w garniturach. :tongue:
 

bizzard12

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2011
Posty
94
Punkty reakcji
2
Wiek
28
Na pewno reszta jelonki przyjdą w garniturach.. Tak jak mówią poprzednicy czarne albo ciemno grafitowe rurki + koszula + krawat i marynarkę przecież nie musisz nosić cały czas..
 

Steffcio

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Z tego co wiem to tylko ostatnie klasy beda mialy garnitury, a reszta bedzie luzniej ubrana.
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
a to w której klasie jesteś?
Myślałem, że takie bale(u mnie nazywane komersem) są tylko dla klas ostatnich.
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
A to spokojnie możesz się tak ubrać:

Półbuty/trampki + rurki ciemne + biała koszula + krawat.
 

audia4

Bywalec
Dołączył
9 Maj 2007
Posty
841
Punkty reakcji
44
Wiek
31
Miasto
Kolbuszowa
jaki chcesz, ja bym ubrał czarny. Ale również możesz jakiś bardziej błyszczący ubrać ;)
 

Steffcio

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja tez wolalbym czarny, ale dziewczyna z ktora ide ma niebieska sukienke wiec bradz taki krawat czy niekoniecznie?
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Do białej koszuli pasuje krawat w każdym kolorze.Możesz go dopasować do koloru sukienki dziewczyny.;)
 

Goa

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
72
Punkty reakcji
1
Nie radził bym dobierać krawata do koloru sukienki, nie wiem skąd wziął się ten dziwny zwyczaj. Wybierz ciekawy kolor bądź wzór, tylko żeby nie był on z poliestru !
 

Male World

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2012
Posty
485
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Żadnych błyszczących, stalowych, różowych, turkusowych itp. przecież to zalatuje tandetą i bazarem, jeśli decydujesz się na krawat to postawiłbym na czarny matowy, albo po prostu zrezygnuj z krawata załóż białą koszulę z rozpiętym guzikiem kołnierzyka do tego marynarka i będziesz wyglądać na prawdę elegancko.
 

ALAN06

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
1 196
Punkty reakcji
18
Żadnych błyszczących, stalowych, różowych, turkusowych itp. przecież to zalatuje tandetą i bazarem, jeśli decydujesz się na krawat to postawiłbym na czarny matowy, albo po prostu zrezygnuj z krawata załóż białą koszulę z rozpiętym guzikiem kołnierzyka do tego marynarka i będziesz wyglądać na prawdę elegancko.

Tandetą i wiochą to zalatują mi Twoje upodobania odnośnie niektórych rzeczy,które ostatnio kupujesz. ;)
A różowy albo turkusowy krawat wygląda bardzo fajnie u młodego chłopaka.
Oczywiście czarny lub granatowy też. :tongue:

images.jpg krawat.jpg
 

Goa

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2011
Posty
72
Punkty reakcji
1
@ALAN06 Te krawaty są masakryczne. Naturalnej tkaniny to nie widziały nigdy. A błyszczą się jak buty stróża na Boże Ciało.
 
Do góry