jak się pierze... xD

Eilythinn

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
101
Punkty reakcji
0
Miasto
Mała wiocha niedaleko Ukrainy xD
Witam serdecznie nie wiem czy taki temat jest zakładam, że nie (szczerze nie chciało mi się sprawdzać ale wątpię, że ktoś jest bardziej kaleczny ode mnie i mógł założyć taki temat ^^. )

A więc mam mały problem bo kupiłam ten cały perwoll black magic do ciemnych ubrań żeby nie wyblakły bla bla bla tyle, że na opakowaniu nie pisze czy dawać sam płyn czy też proszek jaki proszek i inne. Czy mógłby mi ktoś, kto już używał wcześniej w/w produktu napisać jak się powinno go używać? xD

Z góry dzięki x*
 

pawlik83

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
A ja mam jeszcze pytanie do której komory w pralce się ten płyn wlewa ? Pierwsza komora jest na pranie wstępne druga na płyny /środki uszlachetniające a trzecia na pranie zasadnicze. W instrukcji pralki wynika z tego że płyny się wlewa do środkowej komory, ale też z tego wynika, tak mi się przynajmniej wydaje że z środkowej komory jest pobierane dopiero przy płukaniu.
W instrukcji jest też taka tabelka gdzie jest opisane dozowanie i prócz programu do tkanin delikatnych to przy każdym innym jest zaznaczone że powinna być użyta trzecia komora do prania zasadniczego no i dodatkowo może być środkowa do środków uszlachetniających.
Czy powinienem napełnić 3 komorę perwollem i mi się ten płyn zaaplikuję w miejscu gdzie używam normalnych proszków do prania ? Bo coś mi się wydaję jeśli wlałem płyn w środkową komorę to pralka go użyje tylko podczas płukania a ubrań nie wypierze.
Dodam że jestem laikiem w tych sprawach co od razu widać z resztą :) Pozdrawiam
 

justyna89

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
dalleko...
ja plyn/typu perwoll/ do bebna wlewam, poniewaz w domu mam calkiem inna pralke niz na mieszkaniu gdzie mieszkam wiec wole nie kombinowac:p i jest wszystko ok. :)
 
K

kinga_sc

Guest
Wypierz ręcznie.
A tak serio to wlej tam gdzie proszek się daje.
Moja matka tak robi, ja nie bo pralki nie mam.
Kumple mi wyrzucili przez okno w sylwestra.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
powiem, że bardzo mili kumple. impreza musiała być niezła :D

co do płukania. Z nim trzeba uważać i dobierać odpowiednią ilość płynu, wcześniej proszku i siłę wirowania. Fajną sprawą jest automatyka wagowa, jak wsadzimy za dużo prania to nam się praleczka nie włączy. ale jest to super sprawa mimo wszystko bo mamy pewność że pranie będzie dobrze wyprane, dobrze wypłukane i na ubraniach nie będzie żadnych zacieków czy śladów :D
 
D

Dorka123

Guest
mój M. się zawsze wściekał o białe ślady po proszku na czarnych koszulach, ale ja zawsze pchałam do pralki ile weszło, dopiero odkąd jest nowa pralka to jakoś bardziej na to zwracam uwagę ;)
moja pralka ma też tą automatykę wagową, ale jeszcze mi się nigdy nie przydała, bo ostatnio raczej częściej robię pranie, nie czekam aż się nazbiera, a pralka dobiera sobie ilość wody i prądu do ilości prania, więc jest to nawet oszczędne :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Automatyka wagowa, dopieranie wody etc te wszystkie funkcje są chyba najważniejsze. jaką masz pralkę?
 
D

Dorka123

Guest
http://www.nokaut.pl/pralki/pralka-lg-f-1022nd.html
taką mam, wybraliśmy ją, bo jest wąska i ma duży wsad, a mamy małą łazienkę, więc na oszczędności miejsca nam zależało... ale oprócz tego ma właśnie wiele fajnych funkcji i jest oszczędna
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Z tego co widziałam to ona ma napęd Direct Drive. dobrze kojarzę?
 
D

Dorka123

Guest
tak, dobrze kojarzysz :) dzięki temu napędowi jest bardzo cicha, no i producent daje na niego 10 lat gwarancji :)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Ale te 10 lat gwarancji jest dodatkowo płatne?
 
D

Dorka123

Guest
nie płacisz nic dodatkowo, wydaje mi się, ze to dlatego dali tyle gwarancji, ze to nowa technologia i ludzie się obawiają, że może nie wytrzymać, ale mi się wydaje, ze te silniki są niezawodne, bo przeciez nie dali by takiej gwarancji na swoją niekorzyść ;)
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Słyszałam ostatnio, że sporo jest takich sprzętów które nie są w stanie przeżyć bezawaryjnie całą 5 letnią gwarancję. A taka gwarancja 10 lat na silnik daje naprawdę pewność że jest to dobry sprzęt. zresztą jakby mi miała pralka chodzić tak cicho, że bez obaw mogłabym ją nastawiać w nocy to ja dam za nią każde pieniądze :D haha
 
D

Dorka123

Guest
ja swoją spokojnie na noc nastawiam, druga taryfa energetyczna, tańszy prąd, nic mnie nie budzi, rano tylko rozwieszam i z głowy :)
 

kreskin

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wszystkie środki piorące kupowane w supermarketach i w innych sklepach nie zmienią tego efektu na jaki byś Chciała.
Wejdż na stronę AMWAY,mają rewelacyjne produkty,w AMWAY jeżeli produkt nie spełnia Twoich oczekiwań,zwracasz produkt
a Firma zwraca Tobie pieniądze,supermarket nie zwróci Tobie pieniędzy,on dba o swoją kieszeń,a AMWAY dba o Klijenta.
Jeżeli Chcesz mieć to czego oczekujesz,to wejdż na stronę AMWAY,u góry po prawej stronie zobaczysz okienko,strona dla gości,kliknij w to okienko,dalej zobaczysz informację,wpisz swoje NAZWISKO i nazwę użytkownika zbik.i już będziesz Mogła oglądać rewelacyjne produkty.
 
T

TuxMan

Guest
Witam serdecznie nie wiem czy taki temat jest zakładam, że nie (szczerze nie chciało mi się sprawdzać ale wątpię, że ktoś jest bardziej kaleczny ode mnie i mógł założyć taki temat ^^. )

A więc mam mały problem bo kupiłam ten cały perwoll black magic do ciemnych ubrań żeby nie wyblakły bla bla bla tyle, że na opakowaniu nie pisze czy dawać sam płyn czy też proszek jaki proszek i inne. Czy mógłby mi ktoś, kto już używał wcześniej w/w produktu napisać jak się powinno go używać? xD

Z góry dzięki x*
nom ja tez mam problem ,ale zupelnie inny otoz chcialem sobie wyprac skapertki i wsadzilem je do pralki no i piorom sie ale dolewam tego perwolu blak magik piorom sie dalej no i juz sie wypraly no to wyciagam ale krzycze wolam mame bo skarpetki som czarne i nie wiem co robicjak kiupic nowe ??/
 
Do góry