Jak się odstresować i choć na chwilę uciec od problemów?

Murzyn Biznesmen

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2011
Posty
85
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
Kraków
Witam was! Ostatnio osobiście mam masę problemów, głównie w szkole, ale z nich wynikają też problemy rodzinne, ogólnie ostatnio jestem jednym wielkim kłębkiem nerwów. Chciałbym się odstresować i choć na chwile zapomnieć o problemach... tylko jak??
Nie mam jakiejś pasji ani żadnego hobby, niczym się specjalnie nie interesuje...
Stąd moje pytanie: Jak sobie radzicie z nadmiernym stresem? Macie jakieś sposoby? (oprócz leków uspokajających itp.)
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
Stąd moje pytanie: Jak sobie radzicie z nadmiernym stresem? Macie jakieś sposoby? (oprócz leków uspokajających itp.)

Nic tak nie uspokaja jak piekna muzyka... polecam.

http://www.youtube.com/watch?v=uGj6C3XVffc&feature=player_embedded#at=25
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Przede wszystkim spróbuj rozwiązać swoje problemy, wtedy będzie Ci lżej na duszy, że z tym sobie poradziłeś, będziesz mniej się przejmował itp. Pamiętaj, że nie ma w życiu sytuacji bez wyjścia, tylko po prostu trzeba przeanalizować sytuację na chłodno, bez emocji, zawsze możesz na forum opisać problem i wielu miłych ludzi może Ci pomóc, doradzić. Jeżeli problemy w szkole to np słabe oceny, to zawsze można je poprawić, po prostu wziąć się do pracy, pozytywne nastawienie, systematyczna nauka i powinno być ok. Jeżeli są większe problemy to z pomocą korepetytora lub kogoś zaufanego, uczenie się tak, by nauka przynosiła więcej efektów. Problemy rodzinne też można rozwiązać. Nie wiem czego dokładnie dotyczą te problemy, lecz zazwyczaj wystarczy szczera rozmowa, ale bez żadnych krzyków, zbędnych emocji, tylko spokojna, wyłożenie argumentów. Np rodzice są czemuś przeciwni, to negocjuesz, przedstawiasz swoje argumenty, swój punkt widzenia itp. próbujecie dojść do konsenusu , kompromisu. Jeżeli uważają np , że popełniasz w czymś bład, to przemyśl np czy nie mają racji, rodzice zazwyczaj chcą dla swoich pociech dobrze.
Jeżeli chodzi o odstresowanie ,to każdy ma inny sposob. To co działa na jedną osobę , nie działa na drugą. Zależy to od jednostki , jej odpormości na stres i na to jak działają na nią poszczegolne bodźce, co ją odstresowuje, co jej daje przyjemność.
Zastanów się co Tobie daje przyjemność, co sprawia, że chociaż na chwilę zapomniasz o tym co Cię trapi ??
Podstawowe metody na smuteczki i stresy :
- relaksująca muzyka, ale nie tylko, niektórych odstresowuje po prostu muyzka ktora lubią np disco polo, pop, dance, hip hop, techno etc.. albo rock zeby odreagowac jakas zlosc ktora jest w srodku
- innych odstresowuje ruch fizyczny, sport np boks , plywanie, bieganie, jazda na rowerze itp .. nic dziwnego ruch fizyczny sprawia ze wydzielane są endorfiny czyli hormony szczęscia, dzieki temu czujemy sie szczesliwsi, a tez korzysta sylwetka , kondycja, zdrowie, cale cialo
- innych odstresowuje pomyslenie o czyms przyjemnych
-innych rzeski spacer
-innych mile spotkanie z przyjacielem
- innych wyjazd
- innych dluga kapiel
- innych zabawa z psem
- innych wyjazd i odpoczynek, relaks
- innych leniuchowanie
- innych czytnaie ksiazki
itp

Mnie najbardziej chyba odstresowuje spacer , choc czasem nie korzystam, bo nie lubie spacerowac sama, sport moze i tak, ale zazwyczaj jestem tak leniwa, ze wole cale dnie poleniuchowac w lozeczku, sluchajac milej muzyki niz uprawiac sport , po prostu nic mi sie nie chce :p
lbuie posluchac muzyki ktorej lubie jak jestem zestresowana
wyjechac gdzies tez mysle ze by mi pomoglo ale nie zawsze jest mozliwosc
 

marioKnZ

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2009
Posty
215
Punkty reakcji
10
Wiek
37
Miasto
Milton Keynes, UK
Potrzebujesz Khatarsis

Polecam Kino na bardzo wysokim poziomie, żeby poruszało...
Mnie ostatnio uderzył film "Nic Osobistego" (Nothing Personal)
Ciężkie kino skłania do przeżyć i refleksji - odciąga od szarości i stresu - kieruje na
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Dobre na stres jest wyjście gdzieś ze znajomymi, miłe towarzystwo, rozmowa. Sposobem na stres może być dobry film, muzyka, książka, dobre jedzenie. Polecam też ruch fizyczny, oddanie się jakiejś czynności (pracy fizycznej) albo jakieś hobby. Poza tym spacer, medytacja, głębokie oddychanie, aromaterapia, kąpiel. Jeśli masz zwierzaka w domu pobaw się z nim, a może to Cię odstresuje. Na mnie tak działał mój pies, momentalnie poprawiał mi humor :)

Sporo sposobów podała Ci Rusalka :) Teraz tylko musisz odszukać wśród tych wszystkich rad coś dla siebie ;)

Podobno najlepsze dla nas będzie coś zupełnie odmiennego niż to czym zajmujemy się na codzień. Jeśli ktoś pracuje fizycznie będzie się relaksował przy takich czynnościach jak np. oglądanie tv, rozwiązywanie krzyżówek, a w przypadku osób, które na codzień wytężają swój umysł lepszy będzie sport.

Uważam też, że należałoby coś zrobić z Twoimi problemami, bo to wszystko oczywiście działa, ale jest to rozwiązanie na krótką metę...
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
poleciłabym czekoladę :], ale tego nie zrobie :]

jeśli problemy i stres wynika m.in z problemow w domu, to postaraj się zrelaksowac po za nim, teraz kiedy pogoda temu sprzyja (tzn. teoretycznie powinna sprzyjać), wyjść na zewnatrz, jakiś lasek, spokoj, cisza, polożyć się, wyluzować, zamknąć oczy i spróbować nie myśleć o niczym.

odstresoawać się można w towarzystwie znajomych, wyjsc gdzies na miasto, zapomniec o problemach, pośmiać się, pogadać o byle czym, pomaga.

najgorzej to się samemu nakręcać, i analizować ten cały bałagan, bo wtedy od załamki tylko krok.
 

dior

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Dla mnie najlepszy sposób odreagowania stresu to zamkąć za sobą drzwi i wyjechać na parę dni. Nic tak nie wycisza jak wyjazd w piękny zakątek świata. Wiadomo nie od dziś, że zmiana klimatu i otoczenia oraz wypoczynek mają zbawienny wpływ na organizm a także zdrowie psychiczne. Korzystam z jednego, sprawdzonego biura, gdzie mam 100 % pewność na satysfakcjonujący relaks. Wystarczy jeden telefon do funclub a już szykują mi odpowiednią ofertę w zależności od moich potrzeb. Naprawdę wystarczy kilka dni, żeby powrócić do szarej rzeczywistości z naładowanymi akumulatorami i zapasem energii. To jest właśnie moja recepta.
 

KravMaga

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Polecam Filmy oraz Filmiki Motywacyjne. a także wybierz się w jakieś spokojne miejsce gdzie nikogo nie ma i włącz muzykę najlepiej rap w którym śpiewają o życiu.
 

crypt

undead
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
324
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
Lordran
A jakieś konkretne? Skąd takie coś wziąć? Empik, Allegro?
 

CorwiN

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Szczerze? Zapal Mj. A pozniej wez sie w garsc. Nie uzależnia a przyniesie wiele dobra :D
 

mania121

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
witajcie
Ja miałam problem z odpręzeniem się po całym dniu.. mam małe dzieciątko.. mąż przychodził, nadal przychodzi wieczorami.. i tak jakos brakowało chęci do życia..dostaliśmy w prezencie dla Natalki plytę Avida, jest to mp3 z muzyka relaksacyjną... przeleżała parę dni na półce.. ale z ciekawości włączyłam ją.. bratowa nieświadomie zrobiła mi prezent.. bo ta muzyka jest naprawdę relaksująca.. żaluję, że wcześniej jej nie kupiłam. :) nie dość, że mala zasypia przy niej, to ja potrafie się zrelaksować, żeby nie napisac odpłynąć, bo chyba żadna mama nie jest w stanie pozwolić sobie na całkowity luz ;) ale szczerze polecam

pozdrawiam Mania
 

chufo

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Rusalka napisała wszystko co najwazniejsze. Ja od siebie polecam ćwiczenia relaksujące warto spróbować codziennie znaleźc 15 minut na wykonanie takich ćwiczeń i uspokojenie rozdygotanych emocji.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Polecam wizytę u białoruskiego masażysty. Trzeba na początku powiedzieć o chęci pozbycia się stresu
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
Masaż tak,ja lubię spędzić kilka godzin w SPA-Zabiegi ,sauna,basen itp...
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Zygmunt Chychła był trenerem tej sekcji bokserskiej, do której zapisałem się, bo nerwy i wątpliwości mi dojadały.
Jakoś całkiem niechcąco, odruchowo wystawiłem prawą rekę do przodu i znokautowałem chłopaka.
chychła dał mi indywidualnego sparringpartnera i vicetrenera - Leszka.
Słaniałem się na nogach, siódme poty na mnie występowały, a w dodatku Leszek trafiał mnie jak chciał
Głównie te poty i ból od ciosów spowodowały, że wywietrzały ze mnie wszystkie inne troski i mogłem zaprzestać treningów.
 

paderer

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Mnie dużo rzeczy uspokaja. Jazda na rowerze, układanie puzzli, oglądanie thillerów, ale głównie odprężam się razem ze znajomymi np. w pubie lub w jakimś klubie :) Zapominam wtedy o problemach :)
 
Do góry