Jak sie nauczyć Języka Angielskiego ?

deedra

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
48
Punkty reakcji
1
niektórzy sobie takie wakacyjne kursy chwalą. Ale mnie znacznie lepiej jest się uczyć w grupie, tak fajniej jak się z kimś spotykasz fece to face. Powiem wam, że kursy zagraniczne są bardzo dobrym rozwiązaniem, ja byłam z Glossą w Dublinie. Było naprawę super
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Wg mnie nic tak sprawnie nie działa jak kursy e-learningowe. Sama właśnie taki robię. Jest dużo testów i to najlepiej sprawdza wiedzę!
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Systematycznym to fakt :) Ale trzeba też mieć zapał i chęci do nauki. Ja w kursach online lubię to, że uczę się kiedy chcę.
 

jank55

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
Niektóre osoby potrafia się nauczyć same, ja np uczyłam się właśnie angielskiego ze zwykłych podręczników

zaczełam sobie od książek do gimnazjum po kuzynie. Z angielskim jest o tyle łatwo, że on jest wszędzie, na każdym kroku, w telewizji, prasie, na ulicach...W przypadku np hiszpańskiego byłoby trudniej pewnie.
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
To jest akurat fajne, czy dzień czy noc - masz dowolność. A wiadomo każdy ma indywidualny tryb dobowy. No i cena też potrafi być zachęcająca.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Papiernik napisał:
Kursy online jak najbardziej, ale tylko jak ktoś jest systematycznym!
Dlaczego? Na kursach online w szkołach językowych regularność jest w zasadzie zapewniona.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
tak. ale po co tyle płacić skoro jeżeli dysponujesz siłą charakteru to możesz zrobić to wszytsko w domu i w szkole- w zasadzie bezpłatnie.
 

Papiernik

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2010
Posty
189
Punkty reakcji
2
robson12 napisał:
Dlaczego? Na kursach online w szkołach językowych regularność jest w zasadzie zapewniona.
Nie koniecznie. Możesz sam robić sobie kurs online, bez pomocy szkoły. Wtedy od Ciebie zależy regularność.

golgi napisał:
tak. ale po co tyle płacić skoro jeżeli dysponujesz siłą charakteru to możesz zrobić to wszytsko w domu i w szkole- w zasadzie bezpłatnie.
O tym właśnie piszę, samemu w domu też można sporo zdziałać.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Mnie raczej chodziło o regularny kurs online, z lektorem, a także towarzystwem innych kursantów (np. w empik school). Oczywiście godziny sobie możesz sam wybrać, nie tracisz czasu na dojazdy, itd.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Staraj się go używać w praktyce, czytaj wiadomości po angielsku, może jakaś krótka książka. Wywiady.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
faktycznie, praktyka polepsza zdolności i zasób słów, który jednak najpierw trzeba zdobyć.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Zdobywać można właśnie czytając w/w a jeżeli czegoś nie rozumiemy - sięgamy do słownika.
 

monaBETHA

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2010
Posty
379
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Wrocław
Na przedtestem.pl są abonamenty do nauki już od 50 gr, naparwdę żaden majątek.
 

nonszalancja

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2010
Posty
30
Punkty reakcji
0
ja na pewno nie należę do tych osób, które potrafią się uczyć same. Próbowałam ale nie wyszło. Od początku roku myślę, jaki sposób będzie dla mnie najlepszy i postanowiłam pojechać z Glossą na wakacyjny kurs językowy.
 

AndreeK

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Nie trudno zgodzić się z faktem, że angielski w dzisiejszych czasach to podstawa... Sam ostatnio zastanawiałem się jak "dokształcić" się w tym temacie.
Człowiek nie ma czasu, a chciałby szybko zadziałać. Mój angielski szwankuje, ale może warto spróbować i poszukać jakieś fajnej skutecznej metody...
 

AndreeK

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2015
Posty
10
Punkty reakcji
0
Ostatnio za namową kolegi zamówiłem sobie pakiet startowy na stronie fiszki.pl - nie miałem nic do stracenia (w końcu chciałem podszkolić język).
Muszę przyznać, że prosta, fajna metoda na szybkie opanowanie nowych zwrotów. Rzadko kiedy mnie tak coś wciąga.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Nawet na podszkolenie najlepszy będzie kurs językowy. Oczywiście można próbować samemu się podciągnąć - filmy, książki, czy dyskusje internetowe w obcym języku. Można także na wakacjach trenować na obozie językowym lub po prostu kupując cokolwiek w sklepie.
 
Do góry