Jak sie nauczyć Języka Angielskiego ?

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Pisać "listy" w różnych sprawach (krótkie!), korzystając ze słownika i gramatyki, a potem chodzić na konsultacje (sprawdzenie i uwagi) do nauczycielki języka. Codziennie.
 

marek1885

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Kołobrzeg
jak ja się kiedyś uczyłem angielskiego to dużo gadałem przez skype, przynajmniej próbowałem i sporo mi to dało, więc polecam
 

dalmacja

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
Aby się nauczyć angielskiego bądź też innego języka obcego, trzeba tego po prostu chcieć.
Nauka "bo musimy" nic nam nie da. Ważna jest też dobra motywacja.
Szybkiego i idealnego sposobu na naukę angielskiego, niestety nie ma.
 

huber2t

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Chcieć to jedno, ale trzeba również mieć motywację, bez tego ani rusz.

Jak najlepiej się uczyć? Chyba zaczynając od nauki słówek, powtarzając je a następnie ucząc się zwrotów i czasów. Naukę. Do nauki słówek polecam słownik: www.isel.edu.pl/slowniki/index.php do powtarzania słówek polecam serwis Wkuwajmy.pl
 

lupin

marynarz szuwarowo-bagienny
Dołączył
26 Marzec 2009
Posty
830
Punkty reakcji
21
http://www.ted.com/
strona z ciekawymi audycjami które zawierają profesjonalnie wklejone napisy, przy okazji możemy sie dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
huber2t napisał:
Chcieć to jedno, ale trzeba również mieć motywację, bez tego ani rusz.

Jak najlepiej się uczyć? Chyba zaczynając od nauki słówek, powtarzając je a następnie ucząc się zwrotów i czasów. Naukę. Do nauki słówek polecam słownik: http:// www.isel.edu.pl/slowniki/index.php do powtarzania słówek polecam serwis Wkuwajmy.pl
Motywację to chyba obecnie każdy posiada, bo przecież bez angielskiego nigdzie się nie ruszysz. Nie chodzi o wyjazdy zagraniczne, ale choćby surfowanie po internecie.
A sposób jest jeden dobry - szkoła językowa.
 

dalmacja

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
33
Punkty reakcji
0
robson12 napisał:
Pisać "listy" w różnych sprawach (krótkie!), korzystając ze słownika i gramatyki, a potem chodzić na konsultacje (sprawdzenie i uwagi) do nauczycielki języka. Codziennie.
Możesz rozwinąć?
Pewnie Lolek ma na myśli aby ciągle utrwalać sobie nietylko gramatyczną część angielskiego ale i mowę potoczną i urzędową.
Pomysł w sumie dobry z tymi listami. Można nawet dla samego siebie praktykować taką formę gdyż nauka angielskiego to przecież nie trwa rok czy dwa i nie można ograniczać się jedynie do tego co jest na kursie.
 

mordka1

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2011
Posty
41
Punkty reakcji
0
Efektywnie to według mnie wypadają w warszawskim English For You, zestawienie dwóch lektorów od grmatyki i konwersacji sprawiło, że nieco odeszły bariery w komunikowaniu się z osobami anglojęzycznymi. Szkoła daję dużo bonusów jak warsztaty, czyli konwersatoria, gdzie spotyakmy się w kafejce i dykutujemy o zupełnie różnych sprawach. Ważne, że człowiekow chce się w takim systemie uczyć angielskiego i to jest sens całej sprawy


mokas napisał:
Zajęcia z Nativami oczywiście że dają bardzo wiele pozytywów, zmuszają jednak do mówienia
Tak, nalepiej jak zupełnie nie znaja polskiego
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
robson12 napisał:
Chcieć to jedno, ale trzeba również mieć motywację, bez tego ani rusz.

Jak najlepiej się uczyć? Chyba zaczynając od nauki słówek, powtarzając je a następnie ucząc się zwrotów i czasów. Naukę. Do nauki słówek polecam słownik: ww w .isel.edu.pl/slowniki/index.php do powtarzania słówek polecam serwis Wkuwajm y.pl
Motywację to chyba obecnie każdy posiada, bo przecież bez angielskiego nigdzie się nie ruszysz. Nie chodzi o wyjazdy zagraniczne, ale choćby surfowanie po internecie.
A sposób jest jeden dobry - szkoła językowa.
A która szkoła językowa Twoim zdaniem jest dobra??
 
K

katatonia

Guest
no tak bez znajomości języka ani rusz teraz to trzeba angielski znać, żeby gdzieś pojechać, ale też na rynku pracy się przyda. A jeśli chodzi o pytanie o szkoły językowe to moim zdaniem bardzo fajne kursy ma Glossa, szczególnie te zagraniczne, możesz się uczyć w Anglii, Irlandii, czy na Matcie. Poza tym też mają kursy specjalistyczne, co też może się przydać, jak ktoś chce pracować z międzynarodowej firmie. No i jeśli chodzi o takie kursy za granicą wielkim plusem jest to, że grupy są międzynarodowe, więc cały czas używasz języka angielskiego, nawet i w czasie wolnym.
 

mordka1

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2011
Posty
41
Punkty reakcji
0
mokas napisał:
Jednak jak się ma na kursie ogarniętgo nativa to jest to plus sprawy
Dlatego właśnie warto iść do szkoły językowej, która weryfikuje poziom zatrudnianej kadry
 

rozowaewa

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
22
Punkty reakcji
0
a korzystał ktoś z was z kursów multimedialnych by nauczyc się jezyka obcego? sprawdza się ta metoda, bo zastanawiałam się nad zakupem, chciałam sobie sciągnąć. Widziałam aplikacje do ściagnięcia na androida na telefon? korzystacie?
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
rozowaewa napisał:
a korzystał ktoś z was z kursów multimedialnych by nauczyc się jezyka obcego? sprawdza się ta metoda, bo zastanawiałam się nad zakupem, chciałam sobie sciągnąć. Widziałam aplikacje do ściagnięcia na androida na telefon? korzystacie?
Kursy zawsze będą najlepsze. Aplikacje mogą być dodatkiem, ale nie zastąpią solidnej nauki.
 

inherentny

Geniu Loci
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
270
Punkty reakcji
13
Miasto
kraków
Kursy, książki, płyty, programy - pierdoły. Ich twórcy chcą żebyście wydali swoje oszczędności na byle-co.

Jako że szkoła uczy języka jak uczy, sam postanowiłem wziąć sprawę we własne ręce. Za darmo przedstawiam wam sposób w jaki znacząco polepszyłem swoje umiejętności. Mozna go zastosować przy nauce innych języków.

1) Motywacja - nie chcesz to nic nie zrobisz
2) Plan - czego chcesz się uczyć? Słówka? Gramatyka?
3) Faza właściwa
3a. Grasz w gry? wyłącz język polski (najlepiej działa oryginalny lektor + napisy po angielsku)
3b. Oglądasz film? Jw.
3c. Zacznij czytać artykuły w sieci po angielsku na interesujące cię tematy
3d. Wzpomóż naukę ofertą edukacyjną z YT (np. engVid, z którego sam korzystam)
3e. Rozwiń umiejętności, które chciałeś rozwinąć wg. punktu 2
3f. Czytaj książki po angielsku
4) Ciesz się wynikami
 

Boczek952

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2013
Posty
13
Punkty reakcji
0
A ja osobiście polecam kurs językowy online chatterbox.pl. Sam się tam uczę . Lekcje przeprowadzane są z lektorem . Czyli tak jak byś miał/a korepetycje w 4 oczy sprawdza się efekty są szybkie . . Na start masz 1 godzinkę lekcyjną za darmo więc możesz spróbować i zobaczyć czy ci się spodoba a gwarantuje że na pewno tak .. Nauka języków na pewno stanie się łatwiejsza tak było w moim przypadku . Nie musisz płącić za dojazdy i tp wszystko przez internet . Polecam naprawdę warto zobaczyć i przetestować ))
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
inherentny, to raczej niezbyt dobra metoda. Od wieków świat jest przekonany, że uczyć się należy pod okiem nauczyciela, by było wygodniej w klasie.
 
Do góry