Jak rzucić palenie - domowe sposoby.

olawojtas

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
52
Macie jakieś domowe sposoby na rzucenie palenia? Pamiętam, jak mój tata odzwyczajał się od nałogu, to zamiast papierosa do ręki brał cukierka :) Wtedy trochę przytył. Podobno dobrym sposobem jest też znalezienie sobie jakiegoś hobby. Ja na razie poprzestanę na stosowaniu tabletek Tabex. Cycyzyna w nich zawarta łagodzi objawy głodu nikotynowego, więc terapia tym lekiem może mi wystarczy.
 
T

TomaszTomasz

Guest
Nie wierzę w głód nikotynowy. Ja myślę że jest to zwykłe przyzwyczajenie, odruch tzw nawyk. W pracy czasem jeszcze sobie popalam, ale w domu nawet mnie nie ciągnie, nie odczuwam uczucia głodu.
 
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
2 118
Punkty reakcji
297
Bez silnej woli to i tabletunie nie pomogą. Wszystko siedzi w naszej głowie.
 

Seniorka

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2018
Posty
23
Punkty reakcji
5
Nie wiem jak to jest -nigdy nie paliłam ,ale moje dzieci niestety palą i to sporo i nawet nie chcą sie odzwyczaić ,a szkoda ?pozdrawiam i życzę wytrwałości
 

janpasek70

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2017
Posty
53
Punkty reakcji
0
Trudny temat. Ale warto wszystkiego próbować, by rzucić palenie. Przede wszystkim poukładać sobie w głowie i myśleć pozytywnie, że damy radę.
 

elabarbara

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Palenie papierosów to paskudny nałóg i co niektórzy próbuja normalnego papierosa zastąpić e-papierosem, ale to nie pomaga w rzuceniu palenia. Tam też są substancje co zawierają nikotynę. Więc jak już rzucić palenie to od razu, warto się wtedy wspomagać plastrami na rzucenie palenia albo jak wspominałas tabletki Tabex, które niwelują głód nikotynowy.
 

Simeris

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Dzień przed rzuceniem palenia wyrzucić papierosy. Następnego dnia unikać papierosów oraz kolegów i koleżanki którzi będą cię częstować ( nawet ci co zawsze śępili). Wytrzymać tak 21 dni. Uczyć się na nowo żyć jak małe raczkujące dziecko. Raz w miesiącu potem po 3 miesiacach i po pół roku pamiętać o rzuceniu palenia i tym co się przeszło, bo będzie czasami jeszcze ochota na papierosa
 

pawso44

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2015
Posty
111
Punkty reakcji
3
nie jest to taka prosta sprawa, żeby wytrymać bez papierosów od tak sobie jak ktoś palił wiele lat jest bardzo trudna. Mój ojciec w końcu rzucił fajki, ale brał przez kilka tygodni recigar, to mu na pewno pomogło bo tak go nie ciągnęło do palenia. To było najważniejsze, bo sama silna wola to za mało.
 

mazi07

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2012
Posty
110
Punkty reakcji
2
można rzucić tylko trzeba chcieć. U mnie mama rzucała palenie parę razy. Różne techniki przyjmowała. Ostatnio wspomogła się tabletkami recigar. Na tą chwilę nie ciągnie ją do papierosów. Więc mam nadzieje że w końcu skutecznie rzuciła.
 

Elisabeth

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2021
Posty
14
Punkty reakcji
0
Naoglądaj sie filmów z operacji palaczy i jak potem żyją z rurami w szyjach, mnie to skutecznie odstraszyło :p
 
Do góry