Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 147
Punkty reakcji
69
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Teraz także niespokojnie w Górskim Karabachu, w Armenii i Azerbejdżanie.
Tam ileś ludzi zginęło, cywilnych w walkach, pomiędzy armią armeńską, a azerską.
Rosja próbuję być negocjatorem pomiędzy dawnymi, dwiema Republikami radzieckimi i wojska rosyjskie tam stacjonowały w misji pokojowej.

To pokazuje przykład, że nie tylko Ukraina ma wojnę.
Również tak się dzieję w Górskim Karabachu, a także mogą się zacząć walki w Serbii i Kosowie, gdyż tam nie bardzo mogą się dogadać.

Jeżeli chodzi o Ukrainę, wojnę oraz Rosję to dlaczego w Europie zachodniej szczególnie oraz Polsce powstała chora rusofobia?
Bo to jest narzucane przez USA, które dyktują krajom Europy zachodniej.
Wojna ukraińska nie dotyczy żadnego kraju europejskiego, poza samą Ukrainą.
Te kraje nie mają nic do nie swojego konfliktu i nie powinny się wtrącać.
Dlatego, że takie zachowanie rządów europejskich wpłynie negatywnie na te kraje.
Rosja też nie będzie się "cackała", że tak wyrażę z Zachodem.
Same te kraje zadzierają z Rosją, "pod dyktando" USA.
Prowadzi to do nie fajnej sytuacji, że wzywa się ambasadorów niektórych krajów Europy zachodniej do wyjaśnienia przed Rosją.
Po co politycy tak się zachowują w Europie zachodniej?
Sami osłabiają relacje z Rosją.
Czy Ukraina, zniszczona, biedna i skorumpowana jest warta wojny i konfliktów, pomiędzy krajami Europy zachodniej, a Rosją?
Dla mnie nie jest i nie będzie.
Konflikt międzynarodowy, to nie są tylko walki na froncie z użyciem broni.
To także konflikt informacyjny i psychologiczny.
Hakerzy działają, oraz służby specjalne szerzą dezinformację w mediach publicznych.
I tak robi USA, szerząc dezinformację w Europie i w Polsce wobec Rosji.
A Rosja się nie da Zachodowi.
 
Ostatnia edycja:

Zeus

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2023
Posty
144
Punkty reakcji
16
Niech w końcu FR wchłonie część wschodniej Ukrainy i niech to się w końcu rozwiąże...
Żadnej więcej pomocy tym niewdzięcznikom!
Wiadomo od początku, że zaczęło się to właśnie na wschodzie, gdzie od 2014 roku ukraińscy naziści mordowali ludność pochodzenia rosyjskiego a teraz robią z siebie ofiary a ich prezydent komik już zapomniał ile Polska pomogła jego rodakom, przykre :mad:
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
247
Punkty reakcji
49
Miasto
Los Angeles
Heh,

Ad.1 Skoro USA sobie to wymyśliły to dlaczego to Rosja rozpoczęła wojnę?

Ad.2 pojechałeś na Ukrainę walczyć i rozpoznałeś od razu całą sytuację na linii frontu? xD

Czy pojechałeś sobie na wycieczkę do Kijowa i teraz jesteś ekspertem w dziedzinie prowadzenia wojny?

Widzisz... jeśli Ruskim tak dobrze idzie, to dlaczego ich zdobycze terytorialne od początku wojny ciągle topnieją? Rosja stoi w miejscu, Ani Ukraina nie potrafi przełamać frontu, ani nie potrafi zrobić tego Rosja.

Chryste Panie skąd się takie ogórki biorą.

Ad.1 Jakbyś nie był leniem i użył trochę więcej rozumu to już dawno byś wpadł na to że gdyby Rosja nie zaatakowała to w przeciągu miesiąca Ukraina zaatakowałaby Rosję. A dokładniej tereny włączone do Rosji w wyniku referendum.

Ad 2 Pojechałem na Ukrainę po coś co nie powinno Cię interesować ;) Nie rozpoznałem sytuacji na całej linii frontu. Rozpoznałem sytuację na jakiejś 1/4 linii frontu. Na reszcie jest tak samo albo gorzej. Na pewno nie jest lepiej.

Pojechałem tam gdzie Tobie strach pojechać nie pozwoli i nie jestem ekspertem w dziedzinie prowadzenia wojny matołku. Wystarczy że napiszę to co zobaczyłem i to co usłyszałem. Na własne oczy i własne uszy a nie przez to co widzisz Ty słyszysz Ty w telewizji publicznej + to co przeczytasz na onecie. Widzisz gen. Polko z resztą emerytów których pewnie czytasz jak np Skrzypczak już na początku mówili że Rosja już się wykrwawiła i lada moment zostanie pokonana. Ot eksperci... Tak się nie stało ale narracja nadal pozostała taka sama. A to gówno prawda. Rosjanie mają się całkiem nieźle.

Widzę ? No właśnie widziałem jak to wygląda. Ty widziałeś mapy odbitych terenów wyłącznie w TV. Rosja stoi w miejscu bo Rosja po błędach z początku konfliktu zmieniła cele zmieniła sposób oraz styl wraz z całą strategią. Zrozumieli że cała Ukraina przy wykorzystaniu takiej a nie innej ilości wojska i sprzętu jest nie do zdobycia. Aktualnie Rosja utrzymuje zajęte tereny a tam gdzie ma większe problemy z ich utrzymaniem delikatnie je traci. Delikatnie bo nie są to straty jakieś znaczące. Poza tym Rosja nie zwiększyła specjalnie ilości wojska czy nie zwiększyła ilości sprzętu. Uzupełniają jedynie straty. Co ciekawsze robią to przy użyciu starszych generacji sprzetu przy zwiększaniu możliwości bojowej Ukrainy terenów zdobytych nie traci... Rosja tak się okopała że Ukraińcy prędzej się wypstrykają z amunicji ciągnąc na dno resztę państw wysyłających im wszystko co się da. Dla Twojej informacji linia frontu na której naprawdę toczy się jakaś walka jest krótsza niż Twoje przyrodzenie. Reszta tego frontu to coś na wzór planu filmowego Rambo czy innego Predatora. Po prostu jest to kino.

Możesz nie wierzyć możesz się śmiać ale w wielu miejscach wojna jest kręcona na potrzeby zachodnich wiadomości czy informacji. Następnie aktorzy sobie piją wódeczkę wspólnie i mają bekę z takich jak Ty ;) Brataj się dalej obudzisz się albo z nożem w plecach albo penisem w dupie ;)
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
247
Punkty reakcji
49
Miasto
Los Angeles
Nie wiem kto jak i w jakim stopniu śledzi informacje te najaktualniejsze dotyczące Polski i Ukrainy dlatego się wypowiem w temacie bratania się z Ukraińcami... Otóż komedia ze zbożem się zakończyła tym że Duda ogłosił przedłużenie nałożonego embarga na Ukraińskie zboże tłumacząc to tym że nie może być tak że Ukraińskie zboże wjeżdża do Polski bez żadnej kontroli... I że Polska ma swoich obywateli o których interesy musi dbać w pierwszej kolejności i dziwi się że Ukraińcy nie chcą tego zrozumieć. W odpowiedz Ukraina złożyła skargę do Światowej organizacji handlu na Polskę a Prezydent Żełeński odmówił spotkania (wcześniej umawianego) z Dudą. W dodatku Żełeński napisał publicznie na Tweeterze o "niektórych w Europie" którzy robią "thriller ze zbożem" że "może się wydawać że odgrywają własną rolę ale w rzeczywistości pomagają przygotować scenę dla moskiewskiego aktora"

Ogólnie nazwa naszego kraju tam nie padła ale jak to odebrać inaczej ? Przecież te słowa są kierowane wprost do Polski. No i sytuacja ze spotkaniem... Obrażony Żełeński olał Dudę... Co ciekawsze Niemcy podały informację jakoby Ukraina odmówiła przyjęcia transportu Leopardów tłumacząc to tym że czołgi potrzebują remontu. 10 Leopardów 1A5 wróciło spowrotem do Niemiec.

Skoro tak Ukraińcy pogrywają to penis im w tyłki. Nie chcą sprzętu to niech sobie walczą tym co im pozostało. W końcu ktoś powiedział dosyć... Nie tylko Ukraina narzuca sprzedaż swojego zboża UE ale ostatnio stwierdzili że w każdym filmie powinien występować choć jeden Ukraiński aktor... Choć brzmi to mega zabawnie to jest to prawda. Ukraińcom odwaliło totalnie i coraz to mniej dziwi mnie ich panoszące się zachowanie czy twierdzenie że im się wszystko należy... Już jawnie jadą z takim przekazem na cały świat jakby pępkiem tego świata byli. A jeśli ktoś im odmówi staje się onucą ruską. Już zapomnieli o tym kto pierwszy im pomógł i jak wielka ta skala pomocy była.

Polska już jest Onucą Ruską współpracującą z Putinem tylko dlatego że nie chcemy Ukraińskiego gównianego zboża w mega ilościach kupować... Swojego mamy pod dostatkiem... Więc nie zdziwię się jak nagle Ukraińcy zrobią z Polaków wroga nr 2 zaraz po Rosji... Jeszcze będą chcieli wojować z nami.

Pewne jest jedno - Ta cała przyjaźń to gówno. Jeśli ktoś miałby wbić Polsce nóż w plecy pierwsza zrobi to Ukraina i ten zakłamany naród. ;) A Wy dalej się z nimi bratajcie
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 147
Punkty reakcji
69
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A w Rosji to wszystko widzą, co się dzieję w Polsce i w relacjach z Ukrainą i się śmieją z Polski i Ukrainy.
Rosja wie, co się w Polsce wyrabia i Polska sama sobie wystawia taką opinię, nawet w oczach Rosji.
Jak Polska ma być teraz szanowana nie tylko przez Unię Europejską, ale nawet przez Rosję, skoro wybrali sobie w Polsce rząd "fanatyków", który kraj przewraca kraj do góry nogami? Europa to widzi i wnnioski z tego wyciąga.
PiS zepsuł Polskę i zrobił z tego kraju: frajera.

Taka prawda, ale smutna prawda dla Polaków.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 147
Punkty reakcji
69
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
W Górskim Karabachu, w Armenii i Azerbejdżanie nie jest ciekawie.
Ewakuowali tam ileś ludzi z terenów niebezpiecznych.
Rosja pomaga także tam ewakuować ludność.
Także, nie tylko Donbas ma walki, ale i tereny w dwóch, byłych republikach radzieckich.
Jednak dla Polski i Zachodu walki w Karabachu nie są istotne.
Najważniejsza jest Ukraina.
Ponieważ, różnica pomiędzy Ukrainą, a Armenią i Azerbejdżanem jest taka, że Ukraina nie należy do Wspólnoty Niepodległych Państw, a te dwa kraje należą i współpracują z Rosją, nie tylko gospodarczo.

Jeżeli chodzi o Ukraine, to cóż polski prezydent z prezydentem Ukrainy zrobił po prostu... "szoł", razem się ściskając w Kijowie, na spotkaniu.
Tak naprawdę nie ma tam między tymi Panami żadnej przyjaźni, a to jest tylko pozorne...
Liczy się na pierwszym miejscu tylko polityka i korzyści, a nie sentymenty i uczucia.
PiS, razem ze swoim prezydentem nikomu, poza sobą uczuć dobrych nie okazują.
Oni kochają tylko siebie i pewnie ukraiński prezydent już to zauważył i sobie opinię wyrobił na temat Pana Dudy i PiS-u.
Przekonał się sam, jakim rządem jest PiS w Polsce i jaki jest Duda.
Że to jest jedna "zgraja" złodziei i oszustów polskich.
Ja na miejscu ukraińskiego prezydenta nie zadawałbym się z polskimi złodziejami i nie spotykałbym się z takimi osobami.
Trzymałbym się od takich z daleka.
Dlatego, że to są zdrajcy własnego kraju. To są kłamcy. To są manipulatorzy, a takim nie wierzy się za grosz.
I teraz prezydent ukraiński, który się o tym przekonał powinien zakończyć relacje z polskim prezydentem oraz z całym PiS.
Bo ja bym tak zrobił na miejscu ukraińskiego prezydenta.
Tym bardziej, że prezydent ukraiński dobrze wie, co PiS w Polsce wyczynia. Wie, że PiS psuje relacje z Unią, z USA, z Niemcami i nie przestrzega w kraju praworządności.
Kto normalny ma jakiekolwiek relacje ze złodziejami i z przestępcami?
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 227
Punkty reakcji
140
Miasto
Polska
Wiadomo od początku, że zaczęło się to właśnie na wschodzie, gdzie od 2014 roku ukraińscy naziści mordowali ludność pochodzenia rosyjskiego a teraz robią z siebie ofiary a ich prezydent komik już zapomniał ile Polska pomogła jego rodakom, przykre
Murzyn zrobil swoje może odejść.
Polska nie ma już praktycznie nic do oddania ukrainie. Zostały defiladowe ilosci s[przetu wojskowego i tego nawet PiS nie odda bo defilada musi być, pokaz siły. Amunicji już nie mamy dla siebie to i oddac nie ma czego.
Gospodarka upada to pieniedzy też nie ma.
Kupujemy nowy sprzęt za dziesiątki miliardów dolarów na kredyt ale ten sprzet będzie za max kilka lat.
Z tego co obliczył Instytut Kiloński to Polska wsparła ukrainę na sumę ponad 100 miliardów złotych przez póltora roku.
Na same 500+ idzie do ukraińców ponad miliard złotych rocznie.
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
86
Punkty reakcji
22
Dziś ciekawie na Wbrew Cenzurze omawiają temat nowej wojny.
Jeśli macie ochotę, to polecam: "

Koniec ormiańskiego Karabachu"​

 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 147
Punkty reakcji
69
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Murzyn zrobil swoje może odejść.
Polska nie ma już praktycznie nic do oddania ukrainie. Zostały defiladowe ilosci s[przetu wojskowego i tego nawet PiS nie odda bo defilada musi być, pokaz siły. Amunicji już nie mamy dla siebie to i oddac nie ma czego.
Gospodarka upada to pieniedzy też nie ma.
Kupujemy nowy sprzęt za dziesiątki miliardów dolarów na kredyt ale ten sprzet będzie za max kilka lat.
Z tego co obliczył Instytut Kiloński to Polska wsparła ukrainę na sumę ponad 100 miliardów złotych przez póltora roku.
Na same 500+ idzie do ukraińców ponad miliard złotych rocznie.
I w takim sposób Polska stała się krajem frajerskim, bo zachciało się, i to drugi raz wybrać sobie złodziei do rządu.
No to teraz mają to wyborcy co sobie wybrali.
PiS to są rządy nieobliczalne i oni sprzedaliby Polskę dla własnej korzyści egoistycznej.
Nie wolno takich ludzi nigdy dopuszczać do rządów, bo daję im się szansę i okazję do okradania kraju, do niszczenia kraju i to właśnie robią.
Kiedy im wyborcom w końcu się na to wszystko oczy otworzą? Kiedy zmienią swoje myślenie w mózgach?
Teraz Polska stała się "pośmiewiskiem" Europy, a nawet Rosji.
Bo w Rosji i na Białorusi również widzą, co się w Polsce dzieje i opinię wyrabiają o Polsce.
To jest smutne dla Polski i nie ma tutaj się z czego cieszyć.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
247
Punkty reakcji
49
Miasto
Los Angeles
Pamiętacie pewnie pewną wiadomość całkiem świeżą o ostrzelaniu przez Rosję miejscowości Konstantynówka ??? Zginęło tam 17 osób w tym jedno dziecko...

TVN, Wiadomości i reszta massmediów krzyczy na pełne gardło że to Rosjanie ostrzelali przy pomocy systemu S-300 tą miejscowość. Oczywiście to ludobójstwo a Rosjanie nie mają w ogóle serc i walą w cywilów... Rosjanie zaprzeczali no ale kto wierzy Rosjanom (podobnie jak np onucom rosyjskim jak ja lol) Narracja ta trwała ze dwa jak nie trzy dni. I wczoraj bodajże odezwał się The NEW YORK TIMES który przeprowadził własne dziennikarskie śledztwo i postanowił się tym podzielić ze światem...

Jak piszą w tym amerykańskim brukowcu za ostrzałem Konstantynówki nie stoją Rosjanie. Pocisk który uderzył dokładnie w rynek tej małej miejscowości pochodził z Ukraińskiego systemu rakietowego BUK i był to pocisk Ukraiński. Ukraińcy sami ostrzelali swoją miejscowość zabijając 15 osób od razu co do pozostałych dwóch nie ma konkretnych informacji...

Ukraińcy od razu zdementowali te informacje oczywiście twierdząc że te wiadomości od NEW YORK TIMES to Rosyjska propaganda. I tu się tylko pogrążyli bo THE NEW YORK TIMES przyznał się do tego śledztwa i że nie ma w tym żadnej manipulacji czy propagandy... Jest to o tyle ciekawe że to Ameryka i Amerykańska gazeta napisała coś złego o Ukrainie... Do tej pory takie nowinki były przez Amerykanów nie komentowane a tu proszę... Oczywiście z Polskich serwisów nagle wcześniejsze wiadomości się ulotniły. I mało kto w ogóle pomyślał logicznie czytając te polskie wysrywy o ataku Rosjan bo poza tym że Rosjanie zdementowali te informacje tłumacząc to tym że dlaczego mieli by ostrzeliwać Konstantynówkę w której 100% mieszkańców jest prorosyjskich i nie przeszkadza tam nikomu obecność wojsk Rosyjskich oraz co ciekawsze - Rosjanie powiedzieli że nie prowadzili ostrzału w Konstantynówce bo niby po co mieli by ostrzeliwać swoje własne pozycje ? Przecież tam ani Ukraińskiej armii nie ma ani nawet w pobliżu ich nie widać. Poza tym Rosjanie mają dostatecznie dużo innych ważniejszych celów do ostrzału a nie marnować amunicję tam gdzie nie ma w ogóle potrzeby... No ale po co myśleć Rosjanie i tak kłamią...

Dalej... Coraz to ciekawiej robi się od słów Żeleńskiego które to wypowiedział w stronę Polski - za przedłużenie embarga na Ukraińskie zboże... Dzień późnej jakiś tam doradca Żeleńskiego bez owijania w bawełnę publicznie wypowiedział się w tonie - że Ukraina powinna wypowiedzieć wojnę Polsce i słowa te nie były wypowiedziane w żadnej formie żartu.

Skwitowano to w następujących słowach (również jakiś Ukraiński człek) "Myślę że za mało się staramy. Trzeba jeszcze wypowiedzieć wojnę Polsce. I wtedy będzie prawie tak samo jak 100 lat temu. Co prawda koniec będzie też taki sam ale jak widać bardzo tego chcemy. Zauważyliście że każda władza na Ukrainie zaczyna różnie ale kończy tak samo ? - politycznym samobójstwem ? A to dlatego że wszyscy ci ludzie władzy u władzy znaleźli się przypadkowo. Otrzymując historyczną szansę rządzący nie wiedza jak te szanse wykorzystać po czym okazują sie sami sobą zmęczeni i zaczynają działać zgodnie z jedynym instynktem jaki im pozostaje - instynktem samozniszczenia"

Jakbyście nie wiedzieli (i pewnie większość nie wie) to poza pozwaniem Polski przez Ukrainę do światowej organizacji handlu za embargo na zboże Ukraińcy odpowiedzieli embargiem na produkty polskie przedawane Ukrainie. Ukraina zakazała importu z polski jabłek, pomidorów i większości produktów rolnych. Podobnie uczynili z Węgrami Słowacja itd...

Ogólnie to teraz Polacy nie są już przyjaciółmi Ukraińców i bratacie to się wy z Ukraińcami a Ukraińcy bratają się teraz z Niemcami. Aktualnie to właśnie Niemcy są uważane przez Ukraińców za przyjaciół i tych którzy pomogli im najbardziej. Nie Wy polaczki ;) Pomimo tego że to Polska pierwsza wysłała uzbrojenie. Pierwsza w największej liczbie i za darmo. Niemcy mieli problem z wysłaniem kilku tysięcy szt. hełmów Mimo to aktualnie i wbrew wcześniejszym zapowiedziom to Niemcy nie przedłużyły embarga na Ukraińskie zboże a zdanie zmienili od razu po spotkaniu Żeleńskiego z Urszulą Von coś tam ;) Wychodzi powoli całe gówno z Ukraińskiego worka. Sprawdzają się słowa polskiego polityka cytuję "jesteśmy sługami narodu Ukraińskiego..." Bratajcie się dalej matołki. Trzymajcie stronę Ukraińców i głoście te swoje farmazony że Ukraina walczy o bezpieczeństwo Polski i Europy.

Na waszych oczach jesteście dymani właśnie przez Ukrów i lada moment naprawdę dojdzie do tego że wypowiedzą Polsce wojnę ;) Jak odpowiednio w dupsko wejdą Niemcom to i z drugiej strony Polskę zaatakują. Jak w 39 ;) I skończcie pindolić że NATO bo NATO jest bardziej na glinianych nogach jak Rosja ;) oj Polaczki Polaczki niczego historia nie nauczyła ? Trzeba to przeżyć jeszcze raz ;) A później znowu i znowu i znowu bo się nigdy nie nauczycie.
 

Gulden

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
201
Punkty reakcji
23
Czy tylko mnie się wydaje że komik z Kijowa coraz bardziej odlatuje?
Tak na dobrą sprawę, to mnie się on jawi jako produkt obecnych czasów, młody, bezkompromisowy ( czyli ma być po jego widzimisię), znający się na wszystkim, a nie umiejący zrobić niczego dobrze, wystrugany przez PRowców, wystylizowany, bo look musi być w internetach srogi, i nie mogący się pogodzić z tym, że nie dają mu wszystkiego pod nos, a nawet na wczoraj.
On naprawdę wszedł w tę rolę, i wydaje mu się że wszystko będzie się wokół niego kręcić, bo go niby ogłoszono niestrudzonym bojownikiem za demokrację, wolność, suwerenność czy co tam mu jeszcze wmówiono, a w co sam uwierzył.
A jest niestety chłopina jeno instrumentem, kukiełką, którą kręcą jak chcą, jego mocodawcy. I jak tylko zacznie robić nie tak, jak od niego oczekują, to go z miejsca zmienią, na bardziej posłusznego figuranta.
Ba, coraz bardziej zaczyna do niego docierać, że coraz MNIEJ zaczyna od niego zależeć, na coraz mniej rzeczy zaczyna mieć wpływ, a i na samej kozaczynie ludzie zaczynają go mieć DOSYĆ.
Jego, jego zaplecza politycznego ( czyli bandy przekrętasów, krętaczy i cwaniaków ), oraz drugiego filara na którym opiera swe władanie czyli na kompletnie odjechanych oligarchów, którzy obecnie mają istne ELDORADO, w zakresie kręcenia lodów. bo na mój rozum odchodzą tam takie numery, że głowa mała.
Jest co kraść, i jeszcze jest wspaniały parasol ochronny, czyli wojna i co za tym idzie takie a nie inne przepisy, i co za tym idzie możliwości kantowania na całego.
Co i okazało się w pełnej krasie, bo zakwiczeli srogo, UE i Polska wchodzi im w geszefty ze zbożem choćby, które pakowali na rynek UE, zamiast zapełniać brzuchy głodującym afrykanom.

A tymczasem rzeczywistość skrzeczy.
Ofensywa stoi, i jedyne co generuje, to kolejne groby dla sołdatów z UA, i zapełnia szpitale rannymi.
Zachód coraz bardziej zlewa UA, i nie dosyła ile trzeba kasy, by w ogóle to skorumpowane do cna państwo udawało, że funkcjonuje.
Co do broni, sprzętu, to wyciągają już relikty zimnej wojny, i łaskawie posyłają to do utylizacji na froncie ukraińcom, bardziej się im to opłaca niż rozbieranie tego u siebie.
Ruscy dogadali się z tym krągłolicym wodzem z Korei, na dostawy amunicji, rakiet, i już NIEDŁUGO, ruscy zasypią kozaków tak, że daj Boże. Bo co jak co, tego dobra to w Korei mają pełne magazyny.
Ludzie na samej UA, też są już nieżle wkurzeni, bo końca wojny nie widać,do gara co włożyć nie ma, jedyne co dobrze funkcjonuje, to zakłady pogrzebowe. Chodzi mi tu o zwykłego ukraińca, bo bandyterka oligarchiczna, sfera okołorządowa, i zwyczajni złodzieje, bandyci żyją sobie dobrze, i im de facto wojna jest na rękę. Zarabiają.
Ba, pewnie i na samej UA, rośnie opozycja dla komika i jego ekipy.
Ba, komik i jego ekipa, ma zmobilizować dodatkowych poborowych, bo ruscy ponoć uzbierali około 200. 000 ochotników do walki z UA.
Komik też tyle uzbiera, tylko najpierw musi ich wyłapać na zachodzie, w szczególności w Polsce, już się zwrócił, byśmy dawali mu adresy poborowych w Polsce, by im dostarczyć karty mobilizacyjne...
I może się zdarzyć tak, że sama armia UA, zdilejtuje faceta.
Bądż sami ludzie, w końcu powiedzą DOŚĆ, i zażądają zawieszenia broni. Bo jak długo można przelewać krew?

Na koniec, coś z naszego ogródka, powoli, bo powoli zaczynają się pokazywać owoce kompletnie ODJECHANEJ polityki Polski, wobec konfliktu na wschodzie, i naszych ponoć dozgonnych braci, ukraińców.
I chyba ci, co mieli inne zdanie od tego oficjalnego, mieli rację.
To, co robiliśmy i robimy, to kompletna głupota, za którą SŁONO zapłacimy.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 227
Punkty reakcji
140
Miasto
Polska
Czy tylko mnie się wydaje że komik z Kijowa coraz bardziej odlatuje?
Ba, coraz bardziej zaczyna do niego docierać, że coraz MNIEJ zaczyna od niego zależeć, na coraz mniej rzeczy zaczyna mieć wpływ, a i na samej kozaczynie ludzie zaczynają go mieć DOSYĆ.
I tak się dzieje, ostatnio Zeleński był w siedzibie ONZ i przemawiał..... pokazano salę w czasie jego przemówienia, połowa miejsc pustych, a więc połowa krajów nie była zainteresowana, co ciekawe w TV ukrainskiej pokazywano pełną salę, dano material z wczesniejszego przemowienia w 2022 roku.
Ukraincy myslą że są dalej najważniejsi w świecie.
No i klęską w Kongresie USA, Zeleński chciał tam przemawiać ale nie dostał zgody, musial podkulic ogonek i wracać na ukrainę. Nawet w USA mają go już dość.
Spiker Izby Reprezentantów USA Kevin McCarthy odmówił prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu możliwości przemawiania przed Kongresem.
Jak informuje NBC News, McCarthy odrzucił prośbę Zełenskiego, powołując się na napięty harmonogram prac na Kapitolu. Argumentował, że ukraiński przywódca wygłosił przemówienie w Kongresie w grudniu ubiegłego roku. Była to pierwsza podróż zagraniczna Zełenskiego od czasu rozpoczęcia przez Rosję inwazji na Ukrainę na pełną skalę w lutym 2022 r.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 147
Punkty reakcji
69
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
A teraz konflikt: Polski z Ukrainą, bo chodzi o tranzyt towarów spożywczych i produktów z Ukrainy, prez Polskę do krajów także Afryki.
Po co to jest robione? Po co PiS tak się zachowuje? Zbliżają się wybory, a złodziejski PiS chce dalej kraść bezkarnie i chce się utrzymać przy "korycie", dlatego oni za cenę relacji z Ukrainą, robią takie rzeczy.
To pokazuję, że te rządy są już bardzo zdeprawowane, że dopuszczają się podłości różnych.
Dla nich na pierwszym miejscu jest "koryto" i zrobią różne rzeczy, żeby tego nie stracić.
Ale druga sprawa jest taka, że boją się karnej odpowiedzialności za 8 lat przestępstw w Polsce.
Bo jak przegrają, to stracą praktycznie wszystko i trafią na ławę oskarżonych.
I oni ze strachu, a także w "desperacji" posuwają się do złych rzeczy.
Bo jak ktoś jest nieobliczalny, jest zdesperowany, to posuwa się do złych rzeczy.
A jeżeli chodzi o Ukrainę, to nie dajmy się oszukiwać. PiS nie współczuję ani prezydentowi Ukrainy, ani Ukrainie, że tam trwa wojna.
Oni udają... kombinują tylko dla własnej korzyści egoistycznej.
Nic więcej tych ludzi nie interesuję, poza sobą.
To jest: czysty egoizm takich rządów.
 

Gulden

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
201
Punkty reakcji
23
-saymon-
Rodeo, to się dopiero zacznie, jak z Korei Północnej zacznie dochodzić amunicja, rakiety...i ruscy zintensyfikują jeszcze bardziej ostrzał pozycji UA, do tego dodajmy to, co sami rosjanie już teraz produkują, i co do tego nie ma wątpliwości, są jeszcze w stanie zwiększyć produkcję, mają rezerwy.
Cały czas modyfikują posiadany sprzęt, zmieniają taktykę działań swoich jednostek, coraz więcej dronów własnej produkcji wchodzi do użycia, a i te z Iranu też robią robotę, bo poza tym, że trafiają w cele, to patroszą z rakiet OPL ukraińców, i muszą co rusz kupować nowe, a to kosztuje.

Zima blisko, a wychodzi na to, że rosjanie na serio biorą się za infratrukturę energetyczną UA, i to praktycznie na całym terytorium, a raczej LATYFUNDIUM, pod patronatem komika, i jego oligarchiczno-mafijno-urzędniczej ekipy.
Co kompletnie dobrze nie wróży samym ukraińcom, bo powolutku, powolutku, zachód zaczyna mieć tego wszystkiego dosyć.
I co rusz to pokazują komikowi, na salonach, na których to go warunkowo goszczą, ale coraz mniej mają go ochotę słuchać.

Sytuacja na froncie pomimo rzucania co rusz to nowych rezerw, nie napawa optymizmem, ba, można się w końcu spodziewać, zatrzymania ofensywy, i chyba możliwe jest przejście armii FR, do działań zaczepnych, na wyczerpanych, przetrzebionych JW ukraińskich.
Sytuację ratuje to, że UA wali rakietami dalekiego zasięgu po Krymie, czy gdzie tam się im uda trafić, i to wrzucają w przestrzeń medialną, by zamydlić oczy swoim i tak skołowanym obywatelom.
Po ziemi idzie im jak po grudzie, ruscy nie mają się kompletnie zamiaru cofać.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 227
Punkty reakcji
140
Miasto
Polska
No i jeszcze jeden film , film z Mariupola. Ukraińcy twierdzą że to wymarłe miasto bez ludzi. Na filmie widać coś innego.
Autorka filmu próbuje zarejestrowac się w państwowej służbie zdrowia ale mówi że będzie czekala może nawet 2 miesiące, rejestruje sie bo nie widac tego na filmie ale jest w ciąży i w miescie za kilka miesięcy przybędzie mieszkanka lub mieszkaniec.
Autorka zmienia też firmę telefoniczną bo do miasta wchodzi nowy operat komórkowy.
 

Gulden

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
201
Punkty reakcji
23
-saymom-
Nie wiem, skąd forumowicz wytrzasnął tego "prawdziwka w mundurze", czyli faceta wygłaszającego swe mądrości w borze, ale nieżle się uśmiałem nad głębią jego przemyśleń.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 290
Punkty reakcji
75
Autorka filmu próbuje zarejestrowac się w państwowej służbie zdrowia ale mówi że będzie czekala może nawet 2 miesiące, rejestruje sie bo nie widac tego na filmie ale jest w ciąży
2 miesiące będzie czekała na wizytę w ciąży?!o_O
No to tam luksusy mają🤣
 

Gulden

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
201
Punkty reakcji
23
-sienna-
Racja, w kraju który prowadzi wojnę, lekarze, pielęgniarki kórzy tam zostali, to pewnie 40% tego co jest w warunkach pokoju, dostawy leków, sprzętu są nieregularne, w ogóle dobrze się dzieje, że służba zdrowia coś robi, leczy, przyjmuje...trzeba czekać na wizytę 2 miechy, bo się kobicie w ciąży zachciało widzieć z ginekologiem.
W Polsce, takie obsuwy, są niedopomyślenia.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 227
Punkty reakcji
140
Miasto
Polska
2 miesiące będzie czekała na wizytę w ciąży?
No własnie nie do końca zrozumiałem, chodzi o jakieś sprawy biurokratyczne, zarejestrowanie się w systemie . Mówi że powinna zarejestrować się w OMS i że dawno powinna już to zrobić . Wygląda że do tej pory nie zapisała się do Rosyjskiej Kasie Chorych i teraz będzie czekała około 2 miesięcy . No cóz długo ale w zasadzie jej wina, była młoda zdrowa to się nie spieszyła, teraz musi czekać. Rosja to wielki kraj to i biurokracja wielka.
W Polsce mamy naprawdę nowoczesny system informacyjny w urzędach, lepszy i szybszy na przyklad niż w Niemczech, tam też długo wszystko sie załatwia.
Tylko samą służbę zdrowia mamy do niczego..... jak sama pisałaś.
Racja, w kraju który prowadzi wojnę, lekarze, pielęgniarki kórzy tam zostali, to pewnie 40% tego co jest w warunkach pokoju, dostawy leków, sprzętu są nieregularne, w ogóle dobrze się dzieje, że służba zdrowia coś robi, leczy, przyjmuje...trzeba czekać na wizytę 2 miechy, bo się kobicie w ciąży zachciało widzieć z ginekologiem.
W Polsce, takie obsuwy, są niedopomyślenia
Ona po prostu nie byla zapisana do Rosyjskiej Kasy Chorych i musi się tam zapisać, Jak mówi dawno powinna to zrobić ale wczesniej jej nie zależało na tym. Jej nie ma w rejestrach Kasy Chorych bo wczesniej miala obywatelstwo ukrainy i mieszkała na ukrainie. Nowy pacjent ktory przez rok nie zarejestrowal się.
Cóz pewnie będzie musiała prywatnie chodzić na kontrolę przez te 2 miesiące, nie wiem jak tam jest.
 
Ostatnia edycja:
Do góry