Jak rozumieć...

karinaa

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2007
Posty
128
Punkty reakcji
0
podobno, bo magnez ma
dziś się natknęłam na informację, że czekolada z dużą ilościa kakao (magnez) plus witamina C pomagają przy bólu głowy (trzeba będzie kiedyś spróbować, po co kolejny lek łykać)

szmer ty to normalnie chodząca encyklopedia...zawsze pomozesz;)

Eh najlepiej iść wypoczęty na wykłady, niż siedzieć w nocy nad książkami, ale niestety wiadomo, że niektórzy studiują kierunki takie, że trzeba w nocy posiedzieć.



Tak, niedobór chromu, albo po prostu cukrzyca, ale to wątpię, raczej ;) .

z tego co słyszałam to właśnie z niedoboru chromu może wyjść cukrzyca, chyba ;) .

no właśnie ja to tylko w nocy mogę się uczyc w dzień nie najlepiej mi wchodzi nauka!!!

ojej nie straszcie mnie:(
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
E Karinaa, to nie straszenie, wątpię byś miała, po prostu lubisz słodkie i tyle, a nie, że masz cukrzycę itd... Przepraszam, że w ogóle to mówiłam... <_<
 

szmer

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
166
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
mam szczescie po prostu do "wpadania" na takie ciekawostki
cukrzyca...to ja jej raczej nie mam, bo mam okresowe spadki poziomu chromu, najczęściej przed miesiaczką :p
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
cukrzyca...to ja jej raczej nie mam, bo mam okresowe spadki poziomu chromu, najczęściej przed miesiaczką :p

A skąd się wie, jakie się ma spadki, jak to się bada itd. :p i przepraszam, że piszę nie na temat, ot co. Ale co do tematu to mogę tyle powiedzieć, że właśnie : "Jak rozumieć" :D
 

szmer

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
166
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
okresowe spadki, bo wtedy mam niepohamowana ochotę na słodkie ;)
niedobory mikrolementów i witamin mogą znacząco wpływać na proces percepcji
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
A jak to się bada? ;) i co to znaczy proces percepcji;) ? i nie orientujesz się, czy wzmożone pragnienie może być przyczyną braku jakiejś witaminy :p ?
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
em xd percepcja to jest odczuwanie , interpretacja ym..zdarzeń dziejących się poza naszym ciałem ; x więc wnioskuje że jak coś wpływa na proces percepcjii to albo to pogarsza albo polepsza , narządami percepcji są np. oczy uszy czy też mózg więc teraz już wszystko jasne ^^
 

karinaa

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2007
Posty
128
Punkty reakcji
0
E Karinaa, to nie straszenie, wątpię byś miała, po prostu lubisz słodkie i tyle, a nie, że masz cukrzycę itd... Przepraszam, że w ogóle to mówiłam... <_<

ok ja to taki boidudek jestem;)
słodkie lubię bardzo i w sumie to nawet mi np. tabliczka czekoladki albo gorąca czekolada pomaga w nauce, działa dobrze na koncentracje!!!
 

Quality

Marzyciel realista
Dołączył
26 Październik 2008
Posty
1 039
Punkty reakcji
8
Wiek
16
Miasto
Opole
ona nie pomaga ^^ To efekt placebo pomaga ;>
 

szmer

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
166
Punkty reakcji
0
Miasto
Północ
przyparli mnie do muru no... percepcja wyjaśniona, przepraszam, że w swojej gwarze napisałam - co do sprawdzania braków - tylko samoobserwacja, nagłe spadki ochoty/energii/itp. bądź nabieranie niewyjaśnionych skłonności to już sygnał (choćby nagła senność może być objawem ciąży w przypadku kobiet, zwiększona czestotliwość siusiania cukrzycy etc., tak samo jest z ważnymi mikro- i makroelementami, witaminami - jak choćby apatia może byc oznaką braku zelaza)
 
Do góry