Jak rozszyfrować rysunki dziecka

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
"Dorośli o swoich uczuciach opowiadają partnerom i przyjaciołom, a gdy nie radzą sobie z emocjami, szukają pomocy terapeuty. Dzieci dopiero odkrywają skomplikowany świat uczuć. Zanim opanują sztukę mówienia o swych emocjach, wcześniej je… rysują. Obrazki są mapami osobowości ich autorów, którzy wyrażają w nich swoje lęki, marzenia i potrzeby i rysują to, o czym nie potrafią lub nie chcą mówić."

Zastanawialiście się kiedyś czy i jakie znaczenie niesie ze sobą rozmieszczenie elementów, kolejność rysowania, wielkość i proporcje czy kolorystyka użyta przez dziecko? Dlaczego niektóre elementy powtarzają się na kolejnych rysunkach? Analiza rysunków wykonanych przez dziecko jest jedną z ważniejszych metod, którą wykorzystują psychologowie w pracy z dziećmi. Mam nadzieję, że ten (wg mnie bardzo ciekawy) artykuł >> htp://www.kobieta.pl/dziecko/wychowanie/zobacz/artykul/jak-rozszyfrowac-rysunki-dziecka/ pozwoli Wam zrozumieć co przez swój rysunek komunikuje Wam Wasze dziecko
smile.gif
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
Katja22 bardzo ciekawy artykuł, dzięki za podrzucenie linka!
:)
Moja połówka bardziej się jeszcze zagłębiła w temat rysunków dzieci i co przez nie chcą nam pokazać a nie chcą nam tego powiedzieć.
Jej zdaniem wspólne rysowanie z dzieckiem jest świetnym pomysłem na zabawę i umacnianie więzi z dzieckiem, zgadzacie się?
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
katja22 całkowicie się z Tobą zgadzam :) mam wrażenie, że coraz więcej rodziców myśli, że kupując dziecku super drogie zabawki to wynagrodzi mu brak czasu. A nic nie jest w stanie zastąpić dziecku czasu spędzonego z rodzicami, szczególnie zabawy z dzieckiem :)
 

Zatori

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2011
Posty
101
Punkty reakcji
0
O znaczeniu kolorów w rysunkach dziecka już wiedziałam, ale o brązowym "nocnikowym" nie. :D Ciekawy artykuł, dzięki.
 

Kamma_N

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2012
Posty
459
Punkty reakcji
0
Fajny tekst :) dzieci i ich rysunki to na pierwszy rzut oka czasem taka czarna magia :D
 

alkapask

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
rysunki dziecka to ich sposób postrzegania świata dzięki nim potrafią porządkować różne emocje dobrym prezentem są wszelkiego rodzaju nowe kredki, które przy dodaniu odrobiny wody zmieniają się w farby wówczas można wykonywać wspólne obrazy z dzieckiem z pewnością nie jest to czas stracony
 
Do góry