Jak rozkręcić "VAIO"

Bartosz Kaczmarek

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Musisz poszukać service manuala, którego nikt Ci tutaj nie udostepni, bo nie są to publicznie prezentowane informacje. Generalnie zasada jest taka, że należy odkręcić wszystkie śrubki i sukcesywnie go otwierać - oczywiście od dołu. Jezeli się kompletnie na tym nie znasz to oddaj go po prostu do serwisu laptopów to zrobią Ci to bezproblemowo w godzinę.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Jeśli nigdy tego nie robiłeś - a raczej tak jest - to nie radzę. Idź z tym do serwisu. Max. 30-50zł i po temacie. Prócz czyszczenia trzeba będzie jeszcze wymienić pastę pod procesorem bo radiator na bank trzeba zdjąć. Dasz za dużo pasty to Ci się powylewa i po procesorku. Druga sprawa, wymiana wiatraka na nowy bądź przeoliwienie łożyska (jest pod naklejką na wiatraku). Dysku nie wyczyścisz. Tam nie ma co. Możesz zdjąć ze spodu wszystkie klapki zasłaniające pamięć RAM, WIFI, dysk itp. i używać sprzęcik jeśli stoi na biurku bez klapek. Będzie to dodatkowy przewiew. Wiatrak z procka pociągnie więcej powietrza.
 

marcjusz

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2012
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Tak jak piszecie jeśli się nie znasz nie ryzykuj, też myślałem żeby zrobić to na własna rękę jednak zaniechałem i słusznie. Zapłaciłem 60 zł i wszystko jest ok.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Rozkręcanie laptopa nie jest aż takie ciężkie. Najwazniejszą rzecza jest to, by go nie połamać! Chodzi mi o zatrzaski itp. jeśli wiesz gdzie one są i jak je podważyć to nic się nie stanie. Wbrew pozorom - w laptopie to tylko wiatrak i radiator maja smieci. Reszta czysta. U Mnie - dowolny laptop to maks. 30-40minut z kawka u boku i po robocie.
 
Do góry