Jak przyciągnąć klientów?

drNoo

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2013
Posty
32
Punkty reakcji
0
Mój błąd: Temat powinien brzmieć: "Jak przyciągnąć ekspertów"?


Witam,
mam pytanie dotyczące promocji forum. Otóż chciałbym na nim zgromadzić większą liczbę ekspertów, doradców, liderów itp. Chciałbym, aby większość postów była wartościowa, aby forum stało się skarbnicą wiedzy. Możecie coś doradzić? Jak ich przekonać? Reprezentuje forum finansowe – drugie w Polsce.
pozdr
 

ukrol

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
musisz wyłożyć trochę kasy na reklamę i kreację wizerunku
 

aderpo

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2014
Posty
15
Punkty reakcji
0
Profesjonalna oprawa graficzne też jest moim zdaniem ważna. Po tym można rozpoznać czy forum jest akutalizowane, czy dba się o nie, czy jest nowoczesne. Może jakaś reklama na facebooku?
 

Mieczysław1990

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2012
Posty
44
Punkty reakcji
1
Wszystko zależy od budżetu jaki posiadasz....jak możesz sobie pozwolić na reklama spróbuj w Adwords, social media też są dobre...jeśli to drugie forum finansowe w Polsce to nie powinnieneś mieć jakiś większych problemów z ich przyciągnięciem
 

ropucha_89

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2014
Posty
131
Punkty reakcji
6
Wiele zależy od tego, ile jesteś w stanie poświęcić dla promocji forum i jakie plany z nim wiążesz. Jeśli w przyszłości chcesz na nim zarabiać i gotów jesteś wydać na nie trochę kasy, to chyba najlepszym pomysłem jest wspomożenie się agencją PR. Np. ta agencja http://www.heimastudio.pl/ zajmuje się też brand PR-em, co za tym idzie - korzysta z pomocy mediów internetowych. Może warto się na agencję pr-ową zdecydować - pomogą rozpropagować forum, później, kto wie - nawiążą współpracę ze znaną w sieci stroną. W każdym razie powodzenia.
 
B

bajderman

Guest
3.gif


Przykład reklamy od 3dprint.com.pl To reklama w 3d, taka która faktycznie budzi zainteresowanie. Teraz na pewno nie opłaca się stawianie na statyczne reklamy. Jest tego zbyt wiele, ludzie nie interesują się takimi reklamami, ale tak na prawdę to przecież trudno się tutaj dziwić...
 

mariuszzz

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
chcesz przyciągnąć ekspertów to musisz ten nim być. Eksperci też wymieniają między sobą informacje, gdy będziesz pisał swoje informacje na forum to oni przyjdą do ciebie.
 

maroony

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Osobiście mogę polecić stronę favore.pl na której możemy zareklamować swoją firmę poprzez dodanie ogłoszenia w dziale Usługi.
Na stronie znajduje się również dział zlecenia, w którym możemy dodać zlecenie na daną usługę.
 

MalwinaRyka

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Jakiś czas temu miałam problem, ponieważ firma stanęła w miejscu i nie zarabiałam... Bałam się, że będę musiała zamknąć interes. Postanowiłam jednak, że przejdę profesjonalne szkolenia i takowe udało mi się znaleźć. Jeśli chodzi o cenę to zapłaciłam za jedno 195 zł, a firma nazywa się Biznes Camp - biznescampwarszawa.ewenea.pl - te właśnie szkolenia sprawiły, że na nowo odżyłam i zaczęłam działam oraz przyciągać klientów. Chyba troszkę popadłam w rutynę, myślałam, że zawsze będzie pięknie, ale nie... o klientów trzeba dbać, wciąż trzeba się szkolić i iść z biegiem czasów, trednów i mody.
 
I

Infiner

Guest
Tak naprawdę jest dziesiątki sposobów. Jeżeli chodzi o branżę internetową to polecam Google Adwors. Wprawdzie nie jest to tanie, ale efektywność jest wysoka. Poza tym na początek Google daje taką promocję 100 zł my wkładamy a 250 zł dają oni. Wtedy mamy w sumie 350 zł - a to budżet który spokojnie wystarczy na 2 tygodnie działania przy średnio konkurencyjnych frazach.
Są też inne sposoby, nie będę się tutaj o tym rozpisywał - wyślę za to linka do kogoś kto może Ci pomóc w pozyskaniu klientów za pośrednictwem internetu -> http://panet.pl/
Pomogą Ci tam dobrać coś odpowiedniego w zależności do posiadanego budżetu.
 
G

Georginia40

Guest
Bardzo ciężko jest wypromować forum finansowe.Z uwagi na bardzo duża konkurencję. Pozycjonowanie wprawdzie jest ważne ponieważ nikt nie wejdzie na stronę jeśli nie będzie się pojawiała w wynikach wyszukania.

Z drugiej strony forum bez treści nikogo nie zainteresuje.

Tutaj masz cały temat o marketingu w finansach
http://www.forum-kredytowe.pl/f124/marketing-w-finansach-pomysly-88905.html

O tym jak zdobyć klientów ale przede wszystkim doradców.
 

KrzysiekBik

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Dobrym sposobem jest też poproszenie o referencje wcześniejszych klientów. Mocno poprawia wizerunek.
 

berenikaeliza

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2015
Posty
50
Punkty reakcji
0
grunt to dobra promocja - strona internetowa, blog, spoty na portalach społecznościowych, obecność na targach, marketing szeptany.
 

Henry0077

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
250
Punkty reakcji
1
Doradzę jedno. Naknajszersza reklama, ale tam gdzie jest potencjalny klient. Jeśli bedziesz sprzedawał akcesoria erotyczne, nie będziesz zawieszał banerów na ulicach :)
 
Do góry