Jak przebiega leczenie kanałowe ?

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
Ja niestety tydzień temu nieszczęśliwie uraziłam sobie ząb, byłam w piątek u dentystki i mam leczoną kanałowo jedynkę :] najgorsze jest to, że ten ząb był totalnie zdrowy, uraziłam sobie ponoć miazgę i już zaczynała się zbierać ropa
miałam tylko szczęście że poszłam

chce wiedzieć, czy ktoś z Was miał to przeprowadzane i czy po takim leczeniu wszystko wróciło do porządku czy są jakieś następstwa? Strasznie się boje bo jednak jedynka jest bardzo widoczna przzecież :/
 

Polinnn_szzz

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2008
Posty
178
Punkty reakcji
1
Miasto
gdzieś..
Leczenie bolesne.. Ząb może zczarnieć.. Tzn.. razczej zszarzeć.. miałam leczone kilka zębów.. Polega ona na usunięciu nerwów dlatego ząb szarzeje.. Plus to, zę ząb potem napewno nie będzie bolał.. Minus to to, że jeśli nie ma objawów to nie wiadomo czy z zębem coś się dzieję.. i też jest ten minus, że cholernie boli.. ale jak wytrzymasz to to później masz spokój...:D
PZDR..:)
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
Ja też mialam jeden leczony kanałowo, później okazało się, że jest za słaby, połamał mi się i poszłam go wyrwać :D
to tyle optymistycznego :p
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
To żeś ją pocieszyła :). Zależy od obecnego stanu zęba, przede wszystkim jego komory(tam gdzie przeprowadzane jest leczenie). Ja raz miałem leczoną bodajże piątkę i nie było problemów. Oprócz borowania przy samym już zabiegu czułem jedynie lekkie nakłucia. Wszystko zależy od rozstawu Twoich kanałów w zębie, u jednego pójdzie jak z płatka, u kogoś innego będzie ciężko. Taka rosyjska ruletka jakby nie patrzeć ;).
 

premolar

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
"kanałówka"nie jest straszna :D można poprosić o znieczulenie :) zrobić koronę protetyczną,żeby nie doczekać się aż ząb pęknie,czy będzie okropnie szary.
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Ja miałem tego pecha, że dentysta stwierdził, że znieczulenie nie będzie potrzebne. Okazało się, że musi mi leczyć kanałowo. Niestety mam strasznie wrażliwe zęby. Cierpiałem niemiłosiernie, ale teraz już jest w porządku :D
 

paulinka_ka

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Hey :) prosze poradzcie mi... W poniedzialek mam leczenie kanalowe.Jest to konieczne,bo niedlugo zakladam aparat.Juz raz zeba mialam leczonego kanalowo i musze tego samego zrobic jeszcze raz.Juz zaczyna mi czerniec co znaczy,ze jest martwy.Czy to prawda,ze martwy zab przy leczeniu nie boli?
 

TajemniczaOna

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2009
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
pomorze
Hey :) prosze poradzcie mi... W poniedzialek mam leczenie kanalowe.Jest to konieczne,bo niedlugo zakladam aparat.Juz raz zeba mialam leczonego kanalowo i musze tego samego zrobic jeszcze raz.Juz zaczyna mi czerniec co znaczy,ze jest martwy.Czy to prawda,ze martwy zab przy leczeniu nie boli?

taa jezeli juz mialas robione ten sam zab kanalowo to nic nie bedzie cie bolec :) ja ide jutrom juz 3 razy mialam zatruwane jeden ząb :(( jutro nastepna proba wyciagniecia nerwów <krzyk>
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
a mi w koncu po 2 miesiacach tydzien temu dentystka skonczyla tego zęba
Carmen ale mnie pocieszylas :]

na razie nic sie z zebem nie dzieje, czasem czuje takie jakby ciągnięcie, ale przechodzi

Paulinka ka jak jest martwy na pewno nie bedzie bolec
ja sie wlasnie boje ze mi zacznie ciemniec :/
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
a mi w koncu po 2 miesiacach tydzien temu dentystka skonczyla tego zęba
Carmen ale mnie pocieszylas :]

na razie nic sie z zebem nie dzieje, czasem czuje takie jakby ciągnięcie, ale przechodzi

Paulinka ka jak jest martwy na pewno nie bedzie bolec
ja sie wlasnie boje ze mi zacznie ciemniec :/


Na pewno nie będzie boleć, gdy jest martwy, mnie bolał tak z tydzień, po prostu czułam go, ale teraz luzik jest :). Nie będzie ciemnieć.
 

Theaterka

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
I mnie niestety to czeka :( a propos ceny.. ile płaciliście za leczenie kanałowe?? może ktoś leczył we Wrocławiu i wie gdzie można zrobić to za mniej niż 400 zł??
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
nie wiadomo czy nie bedzie ciemniec.
ja nic nie płaciłam, bo to jedynka a one chyba sa refundowane

tylko za plombe 80 zł
 

raffaello86

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Zagłębie
Ja miałem kiedyś leczoną kanałowo trójkę i po kilku latach przy wizycie u innego stomatologa przy robieniu zdjęcia okazało się, że trzeba go leczyc jeszcze raz bo... kanał był tylko do połowy wypełniony. Teraz wolę płacić za lepsze preparaty i techniki leczenia zębów a co do ciemnienia takiego zęba zawsze da sie wybielić.
 

izuniakn

Nowicjusz
Dołączył
8 Październik 2007
Posty
354
Punkty reakcji
0
Ja miałam leczoną również jedynkę.. Poszłam do dentysty, bo mnie strasznie bolała, a że nie było mojego to pani doktor wy ciągła mi tylko plombę, po jakimś czasie szłam na leczenie. Mnie tam nic nie bolało, nawet nie wiem kiedy on skończył go robic :)
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
ja nigdy nie miałam leczenia kanałowego, ale nasłuchałam się na ten temat tyle historii w większości nieprzyjemnych, że mam nadzieję, że nie będę mieć. Chociaż przyznam, że podoba mi się stwierdzenie wyżej, że kanałówka nie jest taka zła. Fakt znieczulenie jest podstawą, a poza tym warto też mieć zaufanego stomatologa jak dr Rozwadowski. Wtedy nie powinno być większych kłopotów z leczeniem kanałowym.
 

Candeo

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Szanowni Państwo,
w trakcie leczenia kanałowego (fachowo zwanego endodoncją) dentysta izoluje ząb specjalnym płatem gumy – koferdamem. Następnie otwiera go, by mieć dostęp do kanałów, które musi oczyścić z zakażonej bakteriami miazgi, a później wypełnić specjalnym materiałem obojętnym dla organizmu. Podczas zabiegów dentysta często musi się zmierzyć z przeszkodami takimi, jak nietypowa budowa zęba, a także wąskie lub zarośnięte kanały, których ujścia, gdy patrzy się na nie „gołym okiem”, wyglądają jak główki szpilek. Zdarza się nawet, że w komorze zęba można znaleźć pozostałe tam po poprzednich zabiegach odłamki narzędzi. Przeoczenie kanału albo jego niedostateczne oczyszczenie czy nieszczelne wypełnienie może spowodować poważne powikłania w przyszłości i konieczność powtórzenia leczenia, a nawet utratę zęba. Dlatego na zabieg endodoncji warto wybrać się do dentysty, który korzysta z mikroskopu stomatologicznego. Pozwala on na kilkunastokrotne powiększenie pola zabiegowego, co znacznie ułatwia pracę oraz w znacznym stopniu zwiększa szanse na powodzenie zabiegu.

Centrum Stomatologii Candeo
 

agacik

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Istnieją takie pomówienia na temat tego leczenia. Zawsze warto leczyć swoje zęby niż iść po prostej i je wyrywać. Samo leczenie kanałowe zębów nie przynosi żadnego bólu. Jeśli ktoś w to wierzy, to żyje chyba w innych czasach.
 
I

impresja_switu

Guest
Bolesne, niebolesne, jednak czasem nie ma wyjścia, ale jak się już nam przydarzy, że taki zabieg trzeba wykonać to najlepiej szukać takich gabinetów, gdzie gwarantują najwyższą jakość usług, Dobrze, że istnieją gabinety, jak Kraina Uśmiechu, gdzie leczenie kanałowe można wykonać pod mikroskopem, jest to na pewno dużo bardziej wygodne. Poza tym też dla mnie ważne jest to, żeby dentysta był miły, bo jakoś tak łagodniej przechodzę przez wizytę.
 

tarabule

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
60
Aby leczenie kanałowe było skuteczne, dentysta musi dokładnie wyczyścić kanały, a następnie szczelnie je wypełnić. Pozostawienie w kanale resztek miazgi, czy nawet drobnych odłamków narzędzi, lub jego niedokładne wypełnienie mogą w przyszłości doprowadzić to powikłań. Dlatego wiele gabinetów stosuje mikroskopy dentystyczne, by zapewnić dokładne wykonanie zabiegu. Zazwyczaj podczas leczenia pacjent otrzymuje znieczulenie, zabieg nie jest więc bolesny, a może być jedynym sposobem na uratowanie zęba.
 
Do góry