Jak prać ubrania w różnych kolorach

Yuugari

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
46
Punkty reakcji
0
Witam wszystkie Panie. :)
Mam taką jedną zagwozdkę, którą myślę, że Panie potrafiłyby rozwiązać.
Zawsze się mówi, że białe ubrania należy prać osobno, a kolorowe osobno. A co jeśli jakiś ciuch jest biało-(wielo)kolorowy? :|
I jeszcze jedno pytanie - jak mam np. większość koszul w różnych kolorach (zielone, niebieskie), a tylko jedną czerwoną - mogę tą ostatnią wrzucić do reszty prania? Czy muszę ją prać... ręcznie? :(
Warto stosować płyny do prania, co to niby pomagają zachować świeżość/trwałość barw?
Będę wdzięczny za odpowiedź. :)
Pozdrawiam.
 
D

darkshine

Guest
Rzeczy kolorowe w tym też z kolorem białym bądź czarnym możesz prać razem z jakimś płynem typu Perwoll czy coś takiego, ale pod warunkiem, że nie farbują. Można to sprawdzić piorąc ręcznie. Czarne rzeczy też się pierze osobno głównie z szarościami i granatami. Co do koszul to jeszcze trzeba wziąć pod uwagę z jakiego materiału są uszyte. Co do zachowania trwałości barw to powiem tak ja mam głównie czarne, ciemne ubrania i piorę je z dodatkiem płynu Black Magic czy jakoś tak :D I nie płowieją tak szybko.
 

didi89

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Miasto
kraków
na allegro można kupić chusteczki dr Beckermanna wrzuca sie taka do prania i można prać białe z czerwonym . Chusteczka jest zabarwiona a nasze ciuchy nie . Polecam opakowanie kosztuje około 15 złotych .
 

jordi krk

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
0
świetny wątek! też często mam takie wątpliwości, ale na szczęście nic nigdy nie zafarbowałam. Ale nie lubię gdy podzielę rzeczy na ciemne i białe i zostają mi jakieś 2, 3 bluzki innego koloru, bo żeby nie ryzykować, muszę je prać ręcznie :(
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Tak naprawde kwestia tego w jakich proszkach pierzemy.A najlepiej jest juz prac w płynach.Tak jak np.w przypadku płynu dreft tutaj mamy płyn do czarnych kolorów,do delikatnych tkanin...I to własnie daje nam swobode w praniu i od razu mozemy miec pewnosć ze nic nam nie zafarbuje.
 
Do góry