Jak powiedzieć rodzicom o rezygnacji ze studiów?

Egocentryczka

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
103
Punkty reakcji
4
to są Twoje studia, a nie rodziców. sam powinieneś podjąć decyzję, a jeśli już potrzebujesz porady, to zapytaj ich, co o tym myślą i powiedz, jak Ty to widzisz. ja bym jednak zacisnęła zęby i dokończyła studia, niewiele Ci jeszcze zostało.
 

Egocentryczka

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
103
Punkty reakcji
4
fakt, macan. ale może studiuje dziennie i w ogóle ich nie musi opłacać? może dorabia sobie gdzieś dorywczo?
 
M

MacaN

Guest
fakt, macan. ale może studiuje dziennie i w ogóle ich nie musi opłacać?
Wyżywienie tez się liczy.

Myślę, że dopóki autor nie odpowie, jak to jest z opłatami w temacie nie m nic do dodania :)
 

Egocentryczka

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2011
Posty
103
Punkty reakcji
4
w przypadku, kiedy rodzice dokładali się do studiów, czy to na ksero, czy na jedzenie, jak wspomniałeś, a autor nie chce dłużej studiować, powinien się zadeklarować, że znajdzie pracę i te kwoty postara się pospłacać. nie wiem, czy rodzice by poszli na coś takiego, zależy od sytuacji materialnej. w przypadku drobnych kwot, również wiele się uzbiera w przeciągu 3 lat, a jeśli studiuje zaocznie, to już w ogóle. rezygnacja ze studiów przy samym końcu, ogólnie nie wydaje mi się dobrym pomysłem. gdybym wkładała w coś energię od samego początku, to byłoby mi szkoda zrezygnować. notatki zawsze można komuś sprzedać, ale czasu się nie zwróci. ;)
 
M

MacaN

Guest
Oczywiście, sam pomysł zrezygnowania z nauki jest dziwny ( chyba, że autor ma naprawdę fajny pomysł na życie ), jednak w tym temacie nie warto kogokolwiek do czegokolwiek przekonywać. Podjął decyzję, teraz musi wybrnąć z problemu.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Ty jesteś 15-letnią siksą i chcesz poinformować rodziców, że jesteś w ciąży, czy dorosłym studentem, który po prostu rzuca studia, bo mu nie leżą? Jak to jak powiedzieć? Wprost. Nie pasi mi ten kierunek, rzucam, będę studiował co innego albo znajdę pracę.
 

szaramyszka

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2011
Posty
42
Punkty reakcji
1
A nie możesz wytrzymać jeszcze tych 3 miesięcy? Jakoś się przemęczyć? Szkoda 2,5 lat nauki, a zawsze już jakiś papier będziesz miał w kieszeni. Jesli masz wyrozumiałych rodziców, to spoko, ale jeśli przez ten czas łożyli na Twoje utrzymanie, a Ty na końcówce odpuszczasz, to ja bym się wkurzyła na ich miejscu...
 

kokardunia

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2012
Posty
42
Punkty reakcji
0
Nie lepiej juz dokończyć ten kierunek jeśli jestes przy samym końcu? Szkoda Twojego czasu i wysiłku byś teraz rezygnowała.
 

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
Najlepiej gdybyś przedstawil im plan na swoje życie i uzasadnił dlaczego jest on bardziej opłacalny.
 
Do góry