Jak poprawić swoje zdrowie i samopoczucie ?

Cinek00

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2013
Posty
21
Punkty reakcji
0
Witam,
mam 18 lat. Uczęszczam do technikum. Przejdźmy do sedna problemu.
Od dłuższego czasu zauważyłem, że źle się czuję, a mam dopiero 18 lat. Zdaję sobie sprawę że za mało sportu uprawiam. Choć na lekcjach wf 'u zawsze staram się ćwiczyć.
Moje problemy to częste bóle pleców (to pewnie za sprawą, że dużo przesiaduję przed komputerem), ale także bóle lewej i prawej strony klatki piersiowej. Jak boli mnie z lewej to martwię się, że to może coś z sercem czy coś. I ogólnie często mam takie dziwne uczucie w brzuchu. to pewnie związane jest z tym że kiepsko i nieregularnie się odżywiam.
Teraz postanowiłem coś z tym zrobić. Myślę sobie. Weź się człowieku za siebie ! No to się własnie biorę. Potrzebuję rad co mam dalej zrobić. Muszę z góry powiedzieć, że nie mam stałych dochodów, więc potrzebuję rad które można zrobić samemu, w domu, tanio. Postanowiłem pić dużo wody, np. dwie butelki dziwnie. Nie piję już napoi gazowanych itp.
Cały czas mam problem z odżywianiem się, Jem zazwyczaj 3 posiłki dziennie. Plus czasami batoniki, wafelki itp W dni wolne. Wstaję jem normalnie śniadanie (chleb z serem, dżemem lub jakąś wędliną). Obiad (no to tutaj to jest naprawdę różnie). Kolacja (zazwyczaj również jem chleb) Chodź wiem że to chyba nie jest dobry pomysł. Jaki idę do szkoło ty tzw drugie śniadanie jest moim pierwszym bo nie mam czasu zjeść pierwszego w domu. Natomiast drugie zjadam bardzo szybko ponieważ zazwyczaj zjadam całe zaraz po pierwszej lekcji. Nie jadam ciemnego pieczywa, ponieważ na taką ilość jaka jest przeciętnie zjadana u nas w domu, taki chleb jest porostu za drogi.
Pomyślałem może o płatkach owsianych na kolacje, ale martwię się, że po pewnym czasie( szybko) mi zbrzydną i musiał bym mieć w razie co alternatywę.
No i na koniec. Jakiś sport. Jak już wiecie potrzebuję coś taniego i dobrego. Myślę wiec nad jakimiś ćwiczeniami które można robić samem, w domu bez jakiegoś sprzętu używanego na siłowni czy coś. Jedyne co mam w domu ławeczka do robinia brzuszków. Znacie jakieś dobre i sprawdzone ćwiczenia na brzuch, plecy, klatkę, ręce. Takie które można robić samemu w własnym pokoju.
PS. Chciałbym jeszcze dodać, że sporty zespołowe kiepsko mi idą.
To by było tyle.
Pozdrawiam!
 

taka-ja-92

"Ms. irrepressible romantic."
Dołączył
7 Sierpień 2012
Posty
557
Punkty reakcji
23
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
Hej.

Hmmm... Twoje bóle niekoniecznie muszą mieć związek z dietą i odżywianiem. Na wszelki wypadek radziłabym Ci pójść do lekarza. Najpewniej to nic poważnego - ale lepiej dmuchać na zimne.
W temacie napisałeś jak poprawić swoje samopoczucie... Wg mnie odpowiedzią jest to, abyś zaczął robić to co naprawdę lubisz. Do tego wiele w życie wnoszą spotkani ludzie. Jesteś młody, powinieneś przebywać duże ze znajomymi. Jest masa sposobów na spędzanie czasu wolnego - książki, kino, muzyka, spacer.
A co do sportu - może rower? pływanie? bieganie? tenis? :)

Zdrowa dieta nigdy nie zaszkodzi. ;)
Grunt to warzywa i owoce!

Pozdrawiam
 

WaZe

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2013
Posty
42
Punkty reakcji
1
Te bóle mogą wynikać też z tego, że siedzisz krzywo w szkole czy prz kompie - jak już siedzisz sporo, to podstawą jest dobre krzesło i siedzenie nie w powykręcanej pozycji. A skoro wiesz, że za mało się ruszasz, to czemu tego nie zmiensiz? Nie masz kumpli do pogrania w piłkę, w kosza?
 
Do góry