Jak poprawić jakość nagrań ? Karta dżwiekowa, mic, ... ?

spox

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
@
Witam

Od pewnego czasu zajmuje sie nagrywaniem kawalków ,lecz nie wychodzilo mi to jakościowo jak oczekiwalem ( szumy,slaba jakosc glosu) wiec postanowilem zainwestowac w lepszy sprzet. Obecnie posiadam laptopa ASUS A6U , mikrofon Azusa DM-525 i program Audacity.
Laptopa postanowilem zostawic a wymienic jedynie mikrofon na SHURE c606 (co wy na to ? ) i mysle rowniez ze mam bylejaka karte dzwiekowa ,ale nie wiem jaka kupic zeby poprawic jakosc nagran ?? . Moze ktos podpowie mi co powinienem kupic , zrobic aby poprawic jakosc nagran ?

Co sadzicie o tej karcie dzwiekowej do laptopa ? Oplaca sie ? jaka bedzie jakosc nagran ?

http://www.allegro.pl/ite...kurier_24h.html

Z Góry Dzieki

POZDR
 

Wojtek92

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Witaj murzynie! Pomyśl o mikserze :D nie są drogie około 2 stów. A najlepiej wez jakies nagranie na mp3 (dla pokazania jakośći o którą Ci chodzi) Puść ziomkowi w sklepie muzycznym i on ci juz wszystko doradzi. 3m sie czarny bracie
 

spox

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
@
no myslalem nad mikserem ale podobno sam mikser nie pomoze w polepszeniu jakosci nagran bez odpowiednio dobrej karty dzwiekowej :)

moze jest ktos kto zna sie na kartach dzwiekowych uzywanych do nagrywania kawalkow ??
przedzial cenowy do 350 zl
 

tryton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
143
Punkty reakcji
0
Polecam Ci zakup jakiegoś interfejsu audio na usb lub fire wire. Jest tego dosyć sporo na rynku. Choćby jakiś e-mu 0202 , który ma dość fajne preampy więc jakość nagrywanego wokalu (bądź lini) od razu Ci się polepszy. Pozdrawiam.
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
sląsk up!
Tak jak pisał ziomel powyżej.interfejs emu i mikrofon shure ( ja mam PG58) pozda tym dobry mix i master.
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
karta dźwiękowa swoją drogą. Ale nawet najlepsza karta czy program do obróbki dźwięku nie załatwi problemu szumów, czystej rejestracji wysokich i niskich tonów itd... , bez utraty jakości dźwięku. Kiedyś używałem komputerowego mikrofonu za 50zł, potem kupiłem nieco droższy, vivanco za ok. 200 zł, ale to znowu nie było to w końcu trafiłem na Audio technica Pro 24 . Mikrofon z wyższej półki, chociaż są lepsze ;) Może kiedyś zakupie. Na razie kupiłem właśnie ten na winmar.pl
 

zieliusz

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
723
Punkty reakcji
3
Wiek
38
Miasto
sląsk up!
Dobrze mieć jakieś wyciszone pomieszczenie do wokalu żeby nie łapać wentylatora itp.
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
No no, oczywiście. Wyciszenie jest bardzo ważne. Ale jak już wyżej pisałem - dobry mikrofon z szumami też sobie poradzi, odfiltruje i wytnie. Mes nagrywał kawałek na środku ulicy, za nim hulały auta, a dźwięk był czyściutki. W studio pewnie poprawiony, ale mimo wszystko - im lepszy mikrofon, tym mniej problemów z usuwaniem szumu.
 
Do góry