jak podłączyć laptopa do telewizora?

agnienia

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
286
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z marzeń.
mam taki pewien problem.
chciałam podłączyć laptopa pod telewizor, aby na laptopie puszczać filmy a na telewizorze oglądać- wiadomo- wygodniej.
niektórzy powiedzą, że od tego jest dvd, ale dvd nie wszystkie filmy odtwarza.

kupiłam kabel odpowiedni do tego. z jednej strony eurozłącze z drugiej s-video.
podłączyłam. niby wszystko ok. laptop od razu automatycznie włącza opcje wyboru widoku (czy na dwóch ekranach czy na jednym itp.)
ale... obraz na telewizorze jet czarnobiały.
i tu problem cały! co z tym zrobić?? :mruga: :mruga:


znalazłam coś takiego w necie..
http://www.spectrum.8bit.pl/projects/svideo2cv/index.html

tylko dla mnie nie za bardzo jest to zrozumiałe.. niby mam rozwalić kupiony kabel i zlutować go na nowo??

tutaj cytuje tylko fargment.. na stronie są jeszcze obrazki jak co zlutować.

Od kilku lat niezwykle popularne stało się montowanie przez producentów kart graficznych wyjść tv-out w standardzie s-video. Z założenia wystarczy włączyć to wyjście w sterowniku karty graficznej, podłączyć telewizor kabelkiem s-video i już można oglądać film na większym ekranie. W praktyce okazuje się, że mało telewizorów posiada wejście s-video. Najczęściej na tylej ściance odbiornika tv znajduje się tylko uniwersalne gniazdo EuroSCART. Uradowani pędzimy do sklepu rtv, kupujemy kabelek zakończony z jednej strony wtyczką s-video i euro z drugiej. Niestety często na ekranie TV obrazu nie ma w ogóle albo jest tylko czarno-biały. Rozczarowani nie wiemy, co robić. Najczęsciej okazuje się, że kabel jest dobry, telewizor sprawny, driver do karty graf. prawidłowo skonfigurowany. Więc co do cholery jest nie tak? Wystarczy spojrzeć na rozpiskę sygnałów w złączu EuroSCART i w S-Video, aby zacząć podejrzewać. Otóż w złączu EuroSCART są rozdzielone wejścia i wyjścia Composite Video. Jeśli obrazu na TV w ogóle nie widać, trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności, czy przewód jest przylutowany do wyprowadzenia nr 19 czy do nr 20 (powinien być do nr 20). Może okazać się, że uzyskany obraz będzie czarno-biały. Jeśli driver jest poprawnie skonfigurowany (obraz w standardzie PAL) to najprawdopodobniej telewizor nie ma aktywnego wejścia chrominancji (wyprowadzenie nr 15). Należy odlutować przylutować między pinami 15 i 20 przylutować kondensator 470pF. Teraz obraz powinien być już kolorowy. W sieci można znaleźć różne schematy, niektóre są bardzo skompikowane, inne proste jak ten. Czasem na schemacie jest inna wartość kondensatora, czasem jest jeszcze dodatkowy rezystor. Nie ma się co przesadnie przejmować - przedtawione tutaj rozwiązanie zapewnia akceptowalną jakość obrazu, a co najważniejsze działa i zostało przetestowane z różnymi telewizorami i kartami graficznymi.
 

wasap80

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2006
Posty
278
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Lublin
roboty jest troszkę, a jak nie chce ci się bawić to kup (albo wymień) s-video "czincze" i przejściówkę scart-czincze, chyba że masz w telewizorze czincze to po sprawie
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
roboty jest troszkę, a jak nie chce ci się bawić to kup (albo wymień) s-video "czincze" i przejściówkę scart-czincze, chyba że masz w telewizorze czincze to po sprawie


Ja podłączam również przez "S-viedo" tyle że w telewizorze też mam to wejscie i elegancko mi działa :p
 

joer

Nowicjusz
Dołączył
13 Sierpień 2008
Posty
108
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kraków
albo przez HDMI zalezy jaki tv, chciaz mi na euro dziala elegancko
 
Do góry